Skocz do zawartości

IJN "Musashi" (Tamiya 1/350 *Yamato* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi proszę, czy do 127mm robić fartuchy czy nie (a jeśli tak, to z czego?) ? ? ?
Hmmm Jeśli robisz nieruchome (a pięciocalówki w tym modelu raczej nie są "podnoszone"), to może z jakiejś masy dwuskładnikowej, greenstuff`u lub czegoś takiego...? Poxilina raczej odpada, bo szybko twardnieje, a tu po nałożeniu przydałoby się ukształtować w lekki "zwis" i np. igłą porobić takie "workowate wzorki"

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę W końcu szykujesz go na wielki bój
No muszę, to dopiero początek, a mam prawie 700 elementów do złożenia... Ok, podłubię i wrzucę zdjęcia do oceny i sugestii . Słuchaj, mogę od razu na rufę przyłożyć blaszki, nie będą mi przeszkadzać, co ? ? ?

...

Jeśli robisz nieruchome (a pięciocalówki w tym modelu raczej nie są "podnoszone"), to może z jakiejś masy dwuskładnikowej, greenstuff`u lub czegoś takiego...?
Nie robię ruchomych ,tym bardziej że pokład jest już przytwierdzony. Czyli co, jednak z fartuchami (pytam, bo na różnych fotografiach różnie to wygląda i nie jestem pewny...) ?

hmm... masa dwuskładnikowa - podaj linka, co masz na myśli... ? ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Nie wiem czy o to dokładnie chodziło, ale przesyłam link:

http://www.begemotdecals.ru/showpos.php?lang=2&id=29

Dokładnie o to mi chodziło, wielkie dzięki Przymierza się ktoś do zakupów - może zrzutka ? ? ?

...

ja z kolei znalazłem taki link, też robi wrażenie: http://www.helmo.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1159&Itemid=1

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaką wezmę, czy ma to znaczenie ? Wybieram się po szpachlę i mogę przy okazji zaopatrzyć się w masę...

...

Zdecydowanie ma znaczenie. Na nasze potrzeby najlepsza będzie najdrobniejszych mielona masa. Pozwala ona na precyzyjne prace. Poza tym proponuje pracując z green stuffem albo miliputem ( mniej więcej to samo) stosować przy modelowaniu wazelinę. Dzięki temu na masie nie zostaną ślady paluchów lub narzędzi.

 

 

Wallace - te kalki bez problemu co jakiś czas można kupić na Allegro. Jak będziesz miał z tym problem to za jakieś 2 tygodnie robię zakupy na WEM, mogę dorzucić kalki. Na Allegro nie wiem czy nie sprzedaje jeden z chłopaków z Begemotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna rzecz
Mój niestety nie będzie taki ładny i do tego będzie pomalowany ciemniejszymi odcieniami

...

Zdecydowanie ma znaczenie. Na nasze potrzeby najlepsza będzie najdrobniejszych mielona masa. Pozwala ona na precyzyjne prace. Poza tym proponuje pracując z green stuffem albo miliputem ( mniej więcej to samo) stosować przy modelowaniu wazelinę. Dzięki temu na masie nie zostaną ślady paluchów lub narzędzi.
ok, dzięki za cenne info w wolnej chwili zaopatrzę się w masę

...

Wallace - te kalki bez problemu co jakiś czas można kupić na Allegro. Jak będziesz miał z tym problem to za jakieś 2 tygodnie robię zakupy na WEM, mogę dorzucić kalki. Na Allegro nie wiem czy nie sprzedaje jeden z chłopaków z Begemotu.
Mam problem taki, że moje pudło to podróba - kupiłem je bez kalek i teraz mam mały kłopot. Ale ok, będę śledzić allegro. W razie czego, zgadamy się

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege, jak postępują prace? Znalazłem coś takiego moze sie przyda , moze już masz nie wiem...
Obecnie jestem na etapie przywracania modelu do wyglądu sprzed starcia z 4-latką...

Podstawka już poprawiona. Co jeszcze ? Postawiłem na drewniany pokład, więc skoro i tak model jest w rozbiórce, to ścieram deskowanie do zera - kadłub osobno, pokład osobno, więc bardzo wdzięcznie się to robi. A potem zostanie klejenie pokładu z kadłubem i mozolne szlifowanie + ponownie Surfacer. A potem jedziemy dalej z relacją i zdjęciami

Zastanawiam się tylko co zrobić z drewnianym pokładem - tzn jak go potem podkleić, żeby z jednej strony przykleić równomiernie do plastiku, a z drugiej żeby pod wpływem nacisku pokład nie zapadł się do kadłuba

...

Link mam od dawna - zbieram co rusz jakieś ciekawe relacje do późniejszego posiłkowania się. Ale dzięki i tak

...

Ok, na razie kończę, bo:

ufff... dobrze, że się coś zaczęło dziać, pamiętam taki wątek gdzie było kilka stron zanim pokazły się pierwsze zdjęcia z warsztatu
...
są też na ebay za jakieś 35zł z przesyłką, sklep z Kijowa
Namierzone, dzięki

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliskie spotkanie 4go stopnia- nie ma czego zazdrościć Jak znajdziesz coś ciekawego odnośnie ceny, miejsca do zakupu pokładu daj znać. Ciekaw jestem jak to wszystko zespolisz z sobą, bedzie gdzie podpatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz coś ciekawego odnośnie ceny, miejsca do zakupu pokładu daj znać. Ciekaw jestem jak to wszystko zespolisz z sobą, bedzie gdzie podpatrzeć
Ja zamawiam via ebay: 180 PLN (cena z wysyłką). A co do zespolenia - sęk tkwi w tym, by zbudować sobie "grodzie" w kadłubie, które będą jednocześnie podporą pokładu i nie pozwolą mu się zapaść w momencie, jak będę na niego nakładał pokład drewniany.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z grodziami fajny pomysł, należy się Powiedz, na początku widziałem,że Twój zestaw miał silniczki itp. i je zamontowałeś nie pamiętam czy coś się zmieniło, chodzi mi o to, czy jak robisz drewniany pokład itd. to dostęp do wnętrza bedzie troszke ograniczony?Nie zebym sie czepiał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z grodziami fajny pomysł, należy się
Nic wielkiego - a w ten sposób pokład jest zabezpieczony i z nieco większą siłą będzie można doklejać do niego elementy - jest to ważne szczególnie w przypadku pokładu i nadbudówek

...

Powiedz, na początku widziałem,że Twój zestaw miał silniczki itp. i je zamontowałeś nie pamiętam czy coś się zmieniło, chodzi mi o to, czy jak robisz drewniany pokład itd. to dostęp do wnętrza bedzie troszke ograniczony?Nie zebym sie czepiał. Pozdrawiam
Możemy zrobić model prosto do gablotki' date=' albo taki, który będzie pływać po wodzie. W tym drugim wypadku należy zamocować układ napędowy, a moc pancernikowi będą dawać 4 potężne (jeśliby je powiększyć 350 razy ) baterie. Raczej z tej opcji nie skorzystam, ponieważ:

1 - gdy zamontuję napęd, nie będę mógł skleić pokładu; będzie potrzebny dostęp do zmiany baterii.

2 - model i tak mógłby pływać tylko do przodu, więc i tak frajda niewielka.

3 - na pokładzie trzeba by było zamontować przełącznik do włączania napędu, a to mi model spaskudzi.[/quote'] ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów! Jestem tu nowy ale od dłuższego czasu przyglądam się tej budowie. Widzę że cały czas przewija się problem flag i kalek może mógłbym pomóc. Skończyłem właśnie ten model z Tamki i został mi drugi komplet flag oraz kalek na wierze działowe(brak tylko kalek na samoloty oraz napisu na rufę, ten od Yamato jest ale raczej się nie przyda)Mam również trochę elementów bo w zestawie Tamki są niektóre elementy powielone więc jakby było coś potrzeba to służę z przyjemnością podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cały czas przewija się problem flag i kalek może mógłbym pomóc. Skończyłem właśnie ten model z Tamki i został mi drugi komplet flag oraz kalek na wierze działowe(brak tylko kalek na samoloty oraz napisu na rufę, ten od Yamato jest ale raczej się nie przyda)Mam również trochę elementów bo w zestawie Tamki są niektóre elementy powielone więc jakby było coś potrzeba to służę z przyjemnością podeśle.
Zaskoczyłeś mnie kalkami na wieże działowe Jeśli przyglądasz się relacji, to wiesz, że mam gotowe samoloty Mimo to bardzo dziękuję - PW poszło.

...

Swoją drogą, gdzie relacja i galeria

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace, dużo gadania a mało modelowania.

Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg budowy/relacji.

Nie trzymaj mnie/nas tak długo

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.