Skocz do zawartości

Tiger I Fruhe "Strolch" - Tamiya 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię krótka przerwę i zabieram się za kolejnego Tygrysa.

Tym razem będzie to wczesny Tygrys z frontu włoskiego.

Bohaterem będzie "Strolch" z Kompani Mayer:

Meyer03.jpg.35842606d7e7870b4d8fbd7edad9d3fe.jpg

Zdjęcie zrobiono w okolicach Anzio w 1944 roku.

Kamo prawdopodobnie wyglądało tak:

DSC00184.jpg

 

Będzie to duża improwizacja, bo tylko jest jedno zdjęcie tego czołgu.

Do budowy modelu posłuży oczywiście Tygrys Tamiya + jak zwykle kilogram dodatków.

W tej chwili brakuje mi tylko blaszek i porządnego aerografu 0,2 bo moja piwata po 4 modelach nadaje się do kosza.

Pzdr

Edytowane przez Seb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Heh oczywiście na tej malowance Tiger otrzymał gąski późnego typu, zapewne wiesz o tym, ale czy możesz powiedzieć skąd ta malowanka pochodzi (jakie wydawnictwo)??? No generalnie miły pojazdy do tworzenia, daje z uwagi na małą dokumentację, duże pole do popisu. Zwłaszcza kamo będzie bardzo łatwe w nałożeniu, właściwie bez jakiegokolwiek schematu można malować z "łapki" - zresztą ja przy swoim Tigerze Wittmanna robię podobnie.

 

PS: Na fotce widoczny jest fajnie odgięty lewy (patrząc od przodu) boczny błotnik, można się o to pokusić w modelu - na pewno uatrakcyjni Tigera. Oczywiście doglądam na bieżąco warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście malowanka jak zauważyłeś ma babola z gąskami, ale na oryginalnym zdjęciu dobrze widać wczesne gąsienice. Rycina pochodzi z

"Tiger I on western front" autor jakiś żabojad, nie pamiętam.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
siewie napisał:
Witam, mam pytanko co to jest ten Milliput white?

Tak wygląda:

th_DSC00203.jpg

Jak z tym pracować wyjaśniałem w tym wątku:

viewtopic.php?t=12227

Dumo napisał:
czekam na dalsze updat'y.

Trochę dzisiaj z wieżą się pobawiłem, jarzmo ArmoScale:

DSC00202.JPG.8f59efa2af40b0e995062d93076895ad.JPG

Pzdr

Edytowane przez Seb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł Boozy. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale tygrys był złożony z wieży wczesnej produkcji i podwozia średnie serii produkcyjnej. Jeżeli inaczej to prosze o poprawienie tego istotnego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Voyager dorzucił liny do zestawu. Jak oceniasz ich jakość? Dają radę, czy trzeba wymieniać na coś innego?

Do któregoś z poprzednich Tygrysów kupiłem osobny zestaw Voyagera z linami i wyciorem, ale tak jak wtedy i teraz nie wykorzystam tych lin. O ile same liny holownicze są ok to już ich żywiczne zakończenia mają zły kształt.

Mam w zapasie zestawy lin Eureka XXL, bo to najlepsze zestawy na rynku i to krajowe

W zestawie Voyagera znalazła się też cienka stalowa linka imitująca linę do naciągania gąsienicy, ale przez to że jest stalowa jej ułożenie na zaczepach tak, żeby niczego nie urwać graniczy z cudem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle największa precyzja ;) Filigranowe detale w rodzaju zapięć na kosz i śrub na pokrywie wentylatora/wywietrznika(?) nadają uroku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwę albo producenta. Z góry dzięki.

W Polsce drogo stoi:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=1003879

Lepiej zawalczyć na wschodzie:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=TA%2074522

Swoją drogą, chyba też sobie kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie musze napisać, że kolejna super robota w Twoim wykonaniu. Powolutku ale do przodu.

Wydaje mi się, że mniej roboty jest przy tych Tigerach niż przy IV, ale to właściwie zależy od tego jak dokładnie chcemy odwzorować pojazd i ile dodatków dokupimy.

Zaginarka i cieniutka pęseta, bardzo żmudna robota mocno zakrapiana przekleństwami.

Niestety ale też tego niecierpie, a przy braku zaginarki to dopiero masakra.

 

Czekamy na kadłub.

 

PS. Gdzie kupiłeś zaginarke i za ile jeśli można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.