Skocz do zawartości

Gallardo Sportec by Mors


Mors

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tam bym dał ten napis Superleggera.

 

Tak jak Messer napisał "Superleggera" raczej nie będzie, bo takie to by było "na wyrost". Raczej będzie "Gallardo", a może "Morsllardo" ?? Nieno to by było wiejskie Muszę jeszcze to przemyśleć

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie mam , a w Hiroboyu nie ma ? Jak jest odezwij się do mnie, ale patent z pomalowaniem np białego bądź kremowego na pomarańcz jest ostatecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Dzięki za odpowiedzi w temacie flock'u. Zostawiam tę sprawę do rozpatrzenia w późniejszym terminie

 

Trochę podłubałem ostatnio...

Silnik dostał z MM Alunium i co trzeba było na czarno.

PICT2708.jpg

Potem był lekki wash i spotkanie z "cieniami do powiek zestaw D" z Tamiya

PICT2717.jpg

PICT2719.jpg

PICT2720.jpg

 

Wydechy dostały z MM Aluminium,

PICT2715.jpg

a potem również wpadły na "cienie do powiek"

PICT2724.jpg

 

Zawiecha... tutaj bez szaleństw... pomalowane i już poskładane.. silnik (jego dolna połowa) również na miejscu

PICT2760.jpg

PICT2759.jpg

PICT2758.jpg

 

Następna jest komora silnika... a w zasadzie imitacja jej górnej części

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można powiedzieć, że się wgniotło.

Gorsze dla mnie są te linie łączenia form i podmalówki pędzlem.

No i dlaczego są przepalenia na rurkach układu chłodzenia odchodzących do chłodnic z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenia form na aluminiowych panelach są tak paskudnych miejscach, że uznałem, że mniej szkody będzie jak je tak zostawię, bo się narobię, a efektu z tego mało będzie. czarne podmalówki pędzlem mnie też drażnią i dlatego będą psiknięte przy okazji wnętrza (będzie pomarańczowo czarne). Jamek skurczowych w tyle nie zauważyłem przed malowaniem, a jak auto będzie stało na kołach to nie będzie tego widać.

 

Dzięki, że czuwacie i krytycznym okiem spoglądacie

 

Pozdrawiam

 

Mors

 

P.S.

Przewody od chłodnicy już przemalowane... pokiełbasiły mi się strony w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekcik, ale malowanie które chcesz zastosować (chodzi o ten boczny pasek i napis na nim) pochodzi z mogelu Gallargo Superleggera, który nieco różni się od zwykłej wersji. W rzeczywistości Superleggera jest lżejsza o 100kg, ma podniesiąną moc do 390kW, klapa bagażnika jest z plastiku, a wnętrze jest pokryte całe ankantarą. Nie wiem czy bedziesz starał się upodapniać swój model do Superlegger'y czy tylko zrobisz tan pasek na boku. W każdym bądź razie życzę powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach oryginalnego Gallardo część silnika widoczna pod tylnym zderzakiem jest matowa

2003-Lamborghini-Gallardo-study-re-.jpg

Na Twoich fotkach silnik ma lekki połysk - czy będziesz tę część matowić czy tak zostanie jak cały silnik ?

 

Przy okazji - jeśli zrobiłbyś fotkę swojego modelu tak jak ta - jednak będzie widać niezaszpachlowaną jamkę skurczową...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo Ferrari z tego co pamiętam, był dosyć mocno zdetalowanym modelem, a znaleźli się i tacy, którzy już zdyskwalifikowali go ze względu na kolor (inny, niż czerwony).

Tak na marginesie to o kolor poszło ponieważ:

- dla mnie Ferrari tylko czerwone

- Enzo chyba nigdy nie było pomalowane na taki odcień

Wracając do Superleggery to mnie tam się na razie podoba i mam nadzieję, że się nie rozczaruję w galerii.

Konstruktywna krytyka chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą polemikę do postu tissaia... (Mors - sorki za OT)

1. chodziło mi o te jamki

jamki.jpg

nie trzeba stawiać modelu na lustrze aby ten fragment spojlera był widoczny - wystarczy model sfotografować z wysokości tylnych świateł, np. jak ten samochód

tyl-1.jpg

skos-1.jpg

 

2. w stosunku do Enzo uwagi dotyczyły rodzaju zastosowanej farby (wielkości metalicznych drobinek) a nie koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Poszedłem sobie na imprezę wczoraj i zostawiłem forum na 18h bez podglądu,a tu taka wojna się zrobiła Chłopaki zostawić was na chwilkę samych

 

Ciekawy projekcik, ale malowanie które chcesz zastosować (chodzi o ten boczny pasek i napis na nim) pochodzi z mogelu Gallargo Superleggera, który nieco różni się od zwykłej wersji. [...] Nie wiem czy bedziesz starał się upodapniać swój model do Superlegger'y czy tylko zrobisz tan pasek na boku. [...]

 

Jak wspominałem na początku nie wzoruję się na żadnym konkretnym egzemplarzu ani wersji. Pasek zrobię z napisem (prawdopodobnie albo "Lamborghini" albo "Gallardo") bo mi się podoba i chcę spróbować sam wydrukować sobie kalkę. Skłaniam się do zrobienia dokładki pod zderzak i zamontowania dużego spojlera z tyłu. (zobaczę jak będzie wyglądać... jak będzie ok to zostawię, a jak będzie fuj to nie będzie spojlera). Felgi będą standardowe, bo mi się podobają.

lamborghini_gallardo_1.jpg

 

Jamki skurczowe już są zaszpachlowane, więc temat uważam za zamknięty Jednak się za bardzo w oczy rzucają i będą razić Dziękuję za konstruktywną krytykę na ten temat

 

Na fotkach oryginalnego Gallardo część silnika widoczna pod tylnym zderzakiem jest matowa

2003-Lamborghini-Gallardo-study-re-.jpg

Na Twoich fotkach silnik ma lekki połysk - czy będziesz tę część matowić czy tak zostanie jak cały silnik ?

wuen nie wiem skąd wytrzasnąłeś to zdjęcie, ale ktoś się musiał nieźle w Photoshopie napracować, żeby to tak wyglądało...

lamborghini_gallardo_3.jpg

lamborghini_gallardo_2.jpg

Lamborghini_Gallardo_4.jpg

Może jestem daltonistą, ale wg. mnie to nie jest matowy srebrny/aluminiowy/szary (niepotrzebne skreślić) tylko czarny...

Patrząc na dwa zdjęcia, które wrzuciłeś do "polemiki z tissaia stwierdzam, że może to być efekt silnego oświetlenia tego elementu do zdjęcia.

 

Wracając do Superleggery to mnie tam się na razie podoba i mam nadzieję, że się nie rozczaruję w galerii.

Konstruktywna krytyka chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

 

Cieszę się, że się podoba i mam zamiar nie sprawiać Ci zawodu ani reszcie oglądaczy

Konstruktywną krytykę lubię, ponieważ pozwala ona na eliminację ewidentnych niedociągnięć albo daje pomysły jak coś zrobić inaczej Konstruktywna krytyka dotyczyć powinna wykonania ale nigdy nie powinna być oparta o "bo ja nie lubię takiego koloru"

 

Tak na marginesie to o kolor poszło ponieważ:

- dla mnie Ferrari tylko czerwone

- Enzo chyba nigdy nie było pomalowane na taki odcień

Dla mnie Ferrari może być w innym kolorze i dlatego tak zrobiłem... jak pisałem w tamtym warsztacie "Nie chcę kolejnego czerwonego Enzo" Odcień... chciałem srebrny z lekką nutą niebieskiego i taki też zrobiłem

 

2. w stosunku do Enzo uwagi dotyczyły rodzaju zastosowanej farby (wielkości metalicznych drobinek) a nie koloru

 

Na fotkach wyszło to jak wyszło... ale objeździłem z Enzo w tym sezonie prawie wszystko co się dało Tychy, Bytom, Żywiec, Koprivnice, Wrocław, Będzin, Nova Paka i wszędzie pytałem się co ludzie sądzą o lakierze i wszystkim się podobało i nikt nie ważał, że ziarno jest za grube

 

Koniec OT o Enzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Fotki dziś słabej jakości, bo siostra mi znowu ukradła aparat i pstrykałem telefonem :(

 

Mało się dzieje, ale się dzieje...

 

Korekta jamek skurczowych na tyłach Gallardo i ręcznych "podmalówek" w przedniej części:

DSC00239.jpg

DSC00240.jpg

DSC00241.jpg

DSC00242.jpg

 

Zdziałałem też tarcze hamulcowe. Zapuściłem otworki wentylacyjne czarną farbą akrylową, a to czego nie chciałem zdrapałem wykałaczką.

DSC00231.jpg

Jeszcze dostaną jakimś kolorkiem "śrubkowym" gdzie niegdzie

DSC00243.jpg

 

W "międzyczasie" byłem u lakiernika...

PICT2793.jpg

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mors z jakiej palety lakierów samochodowych korzystasz? I czy możesz podać numer/nazwę koloru - sam będę robił gallardo w pomarańczu, a nie ukrywam, że kolorek który sobie wybrałeś bardzo mi się podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer z chęcią Ci podam, ale Pani w mieszalni nie raczyła mi napisać numeru. Jutro po pracy podskoczę tam i spiszę z katalogu. Jest to na 100% z palety Lamborghini

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.