Skocz do zawartości

Gallardo Sportec by Mors


Mors

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Zgodnie z obietnicą byłem dziś u lakiernika... kolor, który zakupiłem to Arancio Borealis. -> KLIK <- Wczoraj wieczorem szukałem listy kolorów dla Lambo i znalazłem taką stronkę -> KLIK <- a na niej opisy kolorków.

 

Przez weekend mam nadzieję zasiąść nad malowaniem

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm kolorek ładny ale bardzo wrażliwy na światło , zobaczymy jak sobie poradzisz z nałożeniem go oraz z późniejszymi fotkami .

Ps dobrze że poprawiłeś tyn dyfuzor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Miałem się zająć wnętrzem, ale nie wytrzymałem... musiałem Wróciłem wczoraj z pracy, wszedłem do pokoju i usłyszałem głos w mojej głowie: "Musisz pomalować kaste... ona tego potrzebuje " Tak więc wziąłem się za przygotowania. Umyłem wszystko wodą z mydłem, wysuszyłem i nałożyłem podkład... tzn. samochodowy srebrny z palety Peugeot. Położyłem 2 warstwy mgły, odczekałem 10 minut i kolejne 2 warstwy mgły.

PICT2839.jpg

Zdziwiłem się, bo w cieniu wyglądało, że jest równa warstwa srebrnego koloru.. ale pod światło widać, że w wieeelu miejscach przebija żółty kolor plastiku

Stało się to czego się obawiam czasem jak maluję samochodówką...

PICT2838.jpg

Pojawiła się delikatna pajęczynka w kilku miejscach. Oznacza to, że zbyt szybko/grubo położyłem te pierwsze warstwy. Lekarstwo - odczekać 20 minut od ostatniej warstwy, przeszlifować papierem 1500 na mokro i podjąć drugą próbę Plusem jest to, że te pierwsze malowanie mimo, że zareagowało miejscowo to zabezpieczyło plastik tworząc powłokę zaimpregnowaną farbą/rozpuszczalnikiem. Dzięki temu reszta podkładowania stała się formalnością. Umyłem wszystko wodą z mydłem, wysuszyłem, przetarłem ściereczką anystatyczną i zalałem znowu aero.

PICT2837.jpg

PICT2841.jpg

Tak wyszło po kolejnych 4 warstwach mgły srebrnego koloru Wiem, że jeszcze żółć przebija, ale to już wystarczy, żeby dostać równy kolor.

Poczekałem 30 minut, sprawdziłem czy gdzieś jakieś rzeczy do podszlifowania nie wyskoczyły, umyłem wodą z mydłem, wysuszyłem i zostawiłem na noc.

Dziś rano zalałem aero zakupionym kolorkiem Arancio Borealis i nałożyłem 4 warstwy Fotki z ciepłego parapetu, który dla samochodówek się super nadaje jako suszarnia Po nałożeniu ostatniej warstwy zanim odłożyłem aero i zaniosłem kaste do okna, to już farba była sucha "na dotyk" więc paprochy się na nią nie chwycą

PICT2849.jpg

PICT2850.jpg

PICT2851.jpg

PICT2852.jpg

Będę jeszcze kładł kilka warstw (może ze 6) ale to jak delikatnie usunę kilka paproszków, które się przychwyciły podczas malowania.

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie i kolorek super

Tarcze hamulcowe jak dla mnie rewelacja

Mam pytanko:

Jak unikasz przylepiania się tych paprochów do malowanych części???

Mi stale coś musi się przylepic w takich ilościach że mnie padaka łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vybor89 Cieszę się, że Ci się podoba.

 

Co do paprochów... miałem dokładnie takie same problemy jak Ty (i inni modelarze) w tym temacie. Problemem jest czas powierzchniowego wyschnięcia farby. Farby takie jak Humbrole długo schną i długo się bardzo długo lepią chwytając wszystko. Ja nie mam tego problemu bo maluję farbami samochodowymi - one są powierzchniowo suche w około 30 sek

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie!!

 

Dłubu dłubu sobie dalej... Felgi... tragedia :( Nie sądziłem, że będę musiał szpachlować felgi... Szpachla, szlif, podkład Surfacer 1000 i znowu szlif...

PICT2865.jpg

PICT2875.jpg

PICT2876.jpg

Na to przyjdzie czarny błyszczący i kolor... albo Aluminium, albo White Aluminium albo Duraluminium... jeszcze się nie zdecydowałem.

 

Udało mi się w końcu dojść do porozumienia ze samym sobą odnośnie kolorów we wnętrzu Flok czarny na podłogę, kolory czarny + pomarańcza (Gunze H24 bo zbliżony do koloru kasty). Do tego uchwyty w drzwiach, okolice drążka skrzyni biegów i konsola środkowa w Tytanium będzie. Nawiewy - jeszcze nie wiem co z nimi zrobię.

PICT2856.jpg

PICT2861.jpg

PICT2860.jpg

PICT2859.jpg

Jakieś drobne sprawy do retuszu pójdą. Siedzenia maluję drugi raz, bo poszły do kreta

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Walnij mu" czarne, satynowe fele Co do kolorów kasty i wnętrza -brak zastrzeżeń . Fajne połączenie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Walnij mu" czarne, satynowe fele Co do kolorów kasty i wnętrza -brak zastrzeżeń . Fajne połączenie

 

Pozdrawiam.

 

Jakoś nie leżą mi tutaj czarne fele więc pozostanę przy jakiejś "wersji" aluminiowego Ale dzięki za sugestię

 

Co do kasty to jeszcze parę słów powiem Poświęciłem jej już 3 sesje malarskie (nie licząc podkładowania srebrnym) . Pierwsza - 4 warstwy. Szlif. Druga - 4 warstwy. Szlif. Trzecia - 2 warstwy. Jeszcze dwa malutkie paproszki mi się na dachu złapały więc będzie jeszcze jedna warstewka dla wyrównania zeszlifowanego miejscowo pigmentu na dachu.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czekam z niecierpliwością na fotki ukończonej kasty

 

Felgi moim zdaniem powinieneś zrobic tak jak sam stwierdziłeś w aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Popełniłem drugi raz ten sam błąd z Alcladem2 i mi zareagował z podkładem. Chciałem za szybko pomalować. Zamiast cienkich warstw chciałem dać jedną cienką i jedną grubą... efekt... koła w krecie, kolejne szlifowanie i podkładowanie. Już są po czarnym i jutro kładę kolor Durauminium, bo ładnie w nim wyglądały

 

A tym czasem... komora silnika. Wielka szkoda, że Fujimi tak podchodzi do silników w modelach jak podchodzi. :( Ma to i dobrą stronę... nie trzeba aż tyle czasu poświęcać na silnik Można zrobić model dla odprężenia i "treningu" malowania i polerowania kast

Blaszki na doloty... przykleiłem do płaskownika aluminiowego na CA

PICT2734.jpg

Wyszlifowałem papierem 2000 i 2500

PICT2735.jpg

Pasta Fine z Tamiyi + filc na Dremelu 5000 obr/min

PICT2737.jpg

Pasta Fine z Tamiyi + filc na Dremelu 8000 obr/min + filc na Dremelu 10000 obr/min

PICT2739.jpg

Czarna Vallejo w zagłębienia i zaczęły się schody... 3 podejścia w różny sposób wszystkie zakończone fiaskiem - farba w zagłębieniach uległa w mniejszym lub większym stopniu wymazaniu... a miała pozostać :(

PICT2742.jpg

W końcu stwierdziłem, że za bardzo przekombinowałem i trzeba sięgnąć po najprostszy z możliwych sposobów. Wziąłem bezczelnie czystą wykałaczkę i zdrapałem farbę

PICT2744.jpg

PICT2745.jpg

PICT2751.jpg

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznac, że na ostatnim zdjęciu cześc prezentuje się bardzo ładnie

Oby tak dalej

3mam Kciuki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vybor89 cieszę się, że się podoba Dopiero taki rezultat mnie zadowolił... wcześniejsze próby albo kończyły się zarysowaniem powierzchni, albo wydłubaniem czarnego z zagłębień :( Jak poskładam komorę silnika, to wrzucę fotki jak wyszło w całości na dolotach

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Vallejo w zagłębienia i zaczęły się schody... 3 podejścia w różny sposób wszystkie zakończone fiaskiem - farba w zagłębieniach uległa w mniejszym lub większym stopniu wymazaniu... a miała pozostać :(

Mogłeś najpierw dać podkład przeznaczony do malowania blaszek, a dopiero na niego czarną - farbka miała by lepszą przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Mogłeś najpierw dać podkład przeznaczony do malowania blaszek, a dopiero na niego czarną - farbka miała by lepszą przyczepność.

 

Wiem, ale nie widzę możliwości zapuszczenia podkładem samych wgłębień w elemencie... cała reszta miała pozostać w kolorze blachy więc musiałem sobie poradzić z czarną farbą, która wylazła mi na powierzchnie

 

W końcu wygrałem z felgami

PICT2883.jpg

Obiecywałem komorę silnika - tak jak mówiłem... bez szaleństw, bo nie ma tutaj z czym poszaleć.

PICT2729.jpg

PICT2730.jpg

PICT2731.jpg

PICT2755.jpg

PICT2756.jpg

PICT2757.jpg

Trzeba jeszcze to i owo poprawić i dorobić

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Dzięki Panowie za miłe słowo Motywuje mnie ono do dalszej systematycznej pracy :P

 

Nieźle panie oj nieźle, tylko te felgi coś mi się nie widzą, może to wina fotki [perspektywa].

 

Fliper_nx fakt... ta fota nie pokazuje tych felg zbyt ładnie. Może te będą miały lepszą perspektywę

PICT2898.jpg

PICT2895.jpg

 

Podziałałem też pedały w końcu Bez szaleństwa

Dawali takie paskudztwo w zestawie

PICT2692.jpg

Wymieniłem na blachy

PICT2892.jpg

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ciężkich bojach wewnętrze Gallardo jest gotowe w 90%

Deska dostała zegary i pomalowałem środkowy panel na Titanium z MM tak jak uchwyty w drzwiach.

PICT2888.jpg

PICT2889.jpg

Wkleiłem pomalowane szyby na zegary. Wklejałem na Mikro Kristal Klear... schnęło pond dobę zanim zrobiło się przezroczyste

Potem domalowałem parę przełączników i inne graty na konsoli i poskładałem to w całość.

PICT2901.jpg

PICT2902.jpg

Patrząc na te stado części stwierdziłem, że mogę już wnętrze poskładać do kupy, co też prędko uczyniłem.

PICT2904.jpg

PICT2905.jpg

PICT2906.jpg

Fotele też już gotowe. Drobne retusze tu i tam jeszcze będą.

PICT2908.jpg

Siłą rozpędu "kupiłem" płachtę materiału na pasy bezpieczeństwa. Przyznaję, że będzie to moje pierwsze starcie z pasami w modelu Bardzo żałuję, że w Enzo nie zrobiłem...

PICT2909.jpg

 

No trzeba wracać do kasty, bo kończy się front robót

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Jakoś mało ludzików, ale ja się nie gniewam Czy wam się podoba czy nie, to i tak dokończę ten model

 

Fele jednak nie takie złe, a wnętrze ciekawe, czy tylko nie powinno być więcej detali pomalowanych ?

 

Miało być, ale z uwagi na brak pomarańczowego flock'u musiałem zmienić rozkład kolorów we wnętrzu.

Zrobiłem pasy... zwykła kartka malowana czerwoną farbą, pocięta na paski, pozaszywana cyjanoakrylem i układana "na wodzie" już bez kleju

Tutaj jeszcze bez "byczka na zapince i bez śrub mocujących pasy za siedzeniem.

PICT2912.jpg

PICT2913.jpg

"Byczki" na pasy z zestawu blach robione tą samą techniką co blachy na silniku, czyli skrobanka wykałaczką.

PICT2915.jpg

PICT2916.jpg

PICT2922.jpg

PICT2927.jpg

Kierownica sobie schnie, jeszcze małe retusze i będzie gotowa

PICT2919.jpg

Słaba ta fota kierownicy wyszła :(

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.