Skocz do zawartości

Mi-17 1:72 [ZVEZDA nr 7253]


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Mikele nie poddawaj się, wszyscy w Ciebie wierzymy.

Jeśli chcesz to mogę Ci wydrukować takie szachownice na białym tle, podaj mi tylko wymiary.

Poniżej jeden z moich pierwszych modeli (łza w oku) F-16 podobny w skali 1:144 właśnie ze zrobionymi przeze mnie kalkomaniami.

 

f-16144.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chciałbym podziękować Wam wszystkim za motywację do roboty, zwłaszcza Koledze pilex7, dzięki którego uprzejmości wczoraj dotarło do mnie to:

 

082509135036.jpg

 

Prace ruszyły dalej jeszcze w zeszłym tygodniu, ale żeby nie robić w relacji zamieszania drobnostkami wolałem poczekać z aktualizacją na coś konkretnego.

 

Żeby nie przedłużać:

 

082509150853.jpg

082509150921.jpg

 

Stare szachownice zamalowane. Widać kontury, ale to zdjęcie wyciągnęło je tak na zewnątrz. W rzeczywistości nie były prawie w ogóle widoczne a pod kalkomaniami nie widać tego w ogóle. Całość na zdjęciach się błyszczy, gdyż zdjęcia były robione już po pomalowaniu lakierem błyszczącym (pod kalkomanie).

 

082609133345.jpg

Zdjęcie z kalkami na kadłubie dam tylko jedno, poglądowo. Napiszę tylko,że siadły elegancko, nity wyszły na zewnątrz (używam płynu Humbrol Decal Fix, zarówno pod jak i na kalkę).

 

082609133557.jpg

Kadłub na zdjęciu powyżej, oraz pokrywy tylnego włazu już po polakierowaniu półmatem. Całość się błyszczy, bo zdjęcia świeżo po lakierowaniu.

 

I na koniec wirnik nośny.

 

Ktoś wspominał, żeby go zwashować, bo wygląda łyso ;) . Oprócz tego postanowiłem jeszcze domalować nakładki przeciwoblodzeniowe na krawędzi natarcia. Etapów prac tłumaczyć nie będę, gdyż korzystałem z metod poznanych na tym forum, oraz będących w powszechnym użyciu.

 

 

082609135812.jpg

Tak jak wcześniej wspominałem, WN w modelu jest kiepski, podczas prac ułamały się trzy z pięciu łopat,i to wielokrotnie, dlatego też na zdjęciu gościnnie pojawiły się klamerki do bielizny ;) ;)

 

I na koniec wybrana łopata WN w zbliżeniu:

 

082609135841.jpg

 

Czyli jednak skończę ten model ;)

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc i motywację do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po to właśnie są fora - żeby sobie pomagać

Gratuluję wytrwałości !

Teraz to już musisz skończyć ten model, nie masz innego wyjścia.

Ja trzymam na Ciebie kciuki i myślę, że reszta fanów lotnictwa w miniaturze też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po to właśnie są fora - żeby sobie pomagać

Gratuluję wytrwałości !

Teraz to już musisz skończyć ten model, nie masz innego wyjścia.

Ja trzymam na Ciebie kciuki i myślę, że reszta fanów lotnictwa w miniaturze też.

zaglądałem cały czas i trzymałem kciuki. szczerez powiem ze sam kamuflarz średnio mi sie podoba ale wielki szacun za doprpwadzenie do końca tak ciężkiej roboty i dla Pilexa 7 za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele rada na przyszłość, wrzucasz model oklejony taśmami do ciepłej wody, zostawaiasz na 12 - 24 godzin i potem prawie że same odłażą od powierzchni Bez podkładu, bez lakierowania i farba nie odchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. problem z malowaniem oznaczeń od szablonów był taki, że farby (biała i czerwona) podeszły pod szablony, nie to,że taśma zerwała lakier pod spodem, ale dzięki za poradę, zapamiętam na przyszłość

 

Stan prac na dziś.

Położyłem ostatnie kalkomanie wydrukowane przez Kolegę pilex7. Niestety kalki Tally Ho z napisami eksploatacyjnymi się błyszczą. Szczęście w nieszczęściu, że lakier pół-matowy Humbrola jest bardziej błyszczący niż matowy ;) więc jak tylko kupię lakier matowy pomaluję całość jeszcze raz. Na lakier bezbarwny poszła kolejna warstwa zabrudzeń (suche pastele).

 

082709145309.jpg

082709145334.jpg

082709145405.jpg

 

Jak widać, kalkomanie drukowane siadły elegancko, nie ma żadnego błyszczenia.

 

082709145454.jpg

082709145518.jpg

 

Efekt umiarkowanie poprawny ;)

 

Na koniec dzisiejszych prac pokusiłem się o delikatny wash osłon zespołu napędowego i piasty śmigła ogonowego:

 

082709185156.jpg

082709185441.jpg

082709185309.jpg

 

Jutro planuję przykleić tylne pokrywy włazu kabiny transportowej i mam nadzieję zakończyć prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.