Skocz do zawartości

Normandia 44


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Będe pierwszy, świetna diorama. Panzer bije na łeb i na szyje. Wszystko tak jak ma być, totalny zamęt gruz, bród, kurz , rdza prawie jak napławde.

 

Pełny respekt;)

 

Pozdrawiam

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, sam nie wiem, co mam napisać. Kolejna diorama i chyba jeszcze lepsza od poprzedniej. O wykonaniu mogę napisać, że jak zwykle wyszło bardzo imponująco. Zarówno gruzy jak i budynki, figurki i sam pojazd są przemyślane i zrobione w bardzo efektowny sposób. Sama dioramka ma fajny klimat i wierniej oddaje stan wieru normandzkich miejscowości w roku 1944.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, tak mocno wjechałeś z malunkami/brudzingiem na czwórkę, że prawie nie widać koloru bazowego. Nieźle musiał pancerek oberwać, nawet HJ godło ledwo widać... W każdym razie mnie się tam najbardziej podoba ruinka po lewej - zróżnicowanie kolorystyki ceglanej ściany jest bardzo realistyczne i zarazem efektowne. Zaczynasz coraz bardziej swoją osobę anagażować w proces merytorycznej budowy i upgrade'owania. To bdb kierunek .

 

P.S. Wracaj do 35... jeśli Ci miejsca na półce starczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy.

Jak wspominałem w warsztacie, mój morusek miał...no właśnie być moruskiem, porzuconym gdzieś w gruzowiskach - od doktryny - nic na siłę, wszystko MŁOTKIEM w życiu nie odejdę.Mocno przesadzając częsciej jak geściej stopniowo wypracowuje sobie skalę porównawczą ;).

Mało tego, Ci co niejednokrotnie mnie "ganili" za młotkownie...no cóż, wystarczy spojrzeć na obecne modele w galeriach

 

Figurki.

Starałem się wybrać najładniejsze z minipudła syna, summa summarum..ładnie i ślicznie to było na 1 rzut oka, jak już 2 rzuciłem to zaczęły się schody.Sztucer, faktycznie ma minimalnie odkształconą lufę, ale nijak tej gumy nie mogłem przywołać do porządku.

Wymiana nie wchodziła w rachubę z uwagi na farfocelki, które powstawały na wskutek prób szlifowania..a ściąć sie idealnie nie da(przynajmniej mnie)

 

 

Wracaj do 35... jeśli Ci miejsca na półce starczy Mr. Green...

costam zaczynam większego..ale o tym już w innym dziale.

 

jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "pjyknie" to wygląda.

Z czego pył? Pigment? Chyba że było w warsztacie opisane dokładnie.

Na początku nie podobał mi się ten kawał wysokiego muru ze względu na zasłonięcie połowy scenki, ale po przemyśleniu pasuje jak ulał. Dodaje klimatu. Bez niego byłoby tam jakoś pusto, a i wojacy nie mielyby się gdzie ukryć.

Będe się wzorował nad robieniem miejskiej demolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego pył? Pigment?

wiesz co...uznałem że jednak natura wspomoże nawet w tej skali.

Mam takie patyczki, co moja ładniejsza,lepsza(ochów i achów końca nie było) używa do piłowania paznokci.Więc te ostrzej zużyte sobie zabiram do prac swoich, nimi to ścierałem kostki budowlanego gipsu i tego jasnego, czyli szpachlowego.

Mogę smiało stwierdzić że CONCRETE miga sie nie umywa do tego...i co ważne(sknera nie jestem) jest to sprawa dużo tańsza.

Na początku nie podobał mi się ten kawał wysokiego muru ze względu na zasłonięcie połowy scenki, ale po przemyśleniu pasuje jak ulał.

zasadniczo..moje wypocinki powinno się wklejać jako przykład jak dioram NIE powinno się robić.

Prawidła typu to, tam, to tu...niestety niemoja bajka.

Podobno mamy się bawić, tak?

No to się bawię...dość dziwnie..zapewne;)

nie mielyby się gdzie ukryć.

z "cycatów" angoli i pochodnych - nie pustynne...a jak szczury chowali się wszędzie...i wedle ich -prawideł - puszczali szpice i atakowali od tyłu

To nie jest hołd dla debila który nimi zawiadował, jest to moje uznanie dla szeregowca zwykłego...co za kolege sie bił ;)<- do tnięcia się nada...ale co przeczytają ZROZUMIOM;)

We Kelcach..no cóż postawiono paznokcie w możliwie najciemniejszym miejscu całej wystawy, przynajmniej gęsi :p

Robert, bardzo dziękuję, zastanawia mnie czemu żeś nie podszedł, nie szturchnął, nie spytał ;)

Wielkość, racja nie wspomniałem 9 na 13 cm...i chyba przesadziłem, na oko mówię/piszę.

 

Widzicie panowie: Tak sie robi modele i dioramki w skali 1/72.

Czarek, zawstydziłeś mnie....i nie wiem co mam więcej naskrobać...dziękuję będzie AŻ bądź albo...nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Naprawdę super sprawa Dioramka jest NIESAMOWITA a jej klimat przywala jak fortepian z 10 piętra Co prawda realna pancerka to nie moje klimaty ale podoba mi się strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.