Skocz do zawartości

UH-1C "Heavy Hog"


peter

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztat TUTAJ

Pierwszy w życiu śmigłowiec, pierwszy w życiu model malowany aero i pierwszy, na którym użyłem artystycznych farb olejnych (wash). To wyjaśnia jego wygląd.

Skala 1:35 firma Academy.

SV503444.jpg

SV503448.jpg

SV503450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi również się podoba, naprawdę dużo dobrej pracy cię kosztował.

 

to ten model, prawda ?

4748_0.JPG

 

myślę, ze chyba powinieneś odpuścić sobie ten czerwony pasek z kalki a raczej go pomalować, ale najbardziej co mnie razi to te "zielone" szyby, przecież są farby przezroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten. Szyby są przezroczyste ale tego nie widać... Psiknięte mgiełką z drugiej strony. Farb przezroczystych nie mam a i w mieście nei mam modelarskiego.

93mati to od podstawki, następnym razem będę robił z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny. Podoba mi się. Podstawka też całkiem spoko, tylko lekko brakuje mi tam życia. Osobiście zrobiłbym coś z roślinnością, ale to twój model i twój wybór. Ogólnie 5+.

Pozdrawiam Konrad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinności na lądowiska ch w środku bazy polowej gdzieś przy granicy kambodżańskiej raczej nie było Dzięki za komenty, czuje się zaszczycony (i zaskoczony) bo to mój pierwszy kontakt z lotnictwem (mam nadzieje że nie ostatni) a i czuję pewien niedosyt, ale tak mam zawsze ;)

Jakby kogoś interesowało to podam skąd to malowanie:

Cobras Gun Platoon, 114th AHC, 1st Aviation Brigade Rejon Vinh Long, Wietnam 1967

PS Piszę po angielsku bo sądzę że nie powinno się tłumaczyć nazw jednostek na inne języki (w drodze wyjątku na polski ale tu brzmi to głupio )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(mam nadzieje że nie ostatni)

a ja tak! wracaj do klejenia współczesnych pojazdów , (bo następnym razem ci źle poradzę i model ci się nie uda, no i będzie buba ;p )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter - gratulacje. Bardzo mi się podoba model, natomiast podstawka już mniej. I nie chodzi o samo wykonanie lądowiska, bo to też jest super, ale tak jak ktoś już wspomniał, mogło by tam być trochę zieleniny. Ale jeżeli...

...Roślinności na lądowiska ch w środku bazy polowej gdzieś przy granicy kambodżańskiej raczej nie było...

no to przynajmniej kawałek ubitej ziemi poza deskami ułożonymi skosem do ramek podstawki, ot tak po prostu żeby było ciekawiej. Ale to drobiazg, sedno jest jak najbardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz zdjęcia są pod dziwnym kontem więc tego nie widzisz ale tam są duze przerwy zapchane pastelą:

SV503350.jpg

SV503455.jpg

A poza lądowiskiem nie chciałem robić nic innego, taki śmigłowiec na brzegu ladowiska dziwnie by wyglądał według mnie ale to moja suwerenna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się lądowisko podoba! Może dlatego, że w pewien sposób przypomina mi scenę z "Czasu apokalipsy"... ale Sam helikopter ładniusi jak na pierwszą latającą maszynę to jest bdb Może teraz jakiś myśliwiec?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suwerenna

Chyba subiektywna Jak na pierwsze aero to ładnie wyszło, wiem coś o tym Podstawka? Dyskusyjna

 

Tomek

Suwerenna czyli moja własna, nie oparta na opiniach innych. Ale subiektywna też ;) Następna będzie inna i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 72 za 80 zł mam A-10 z Italeri z zestawem żywic Airesa i blachami i to do mnie przemawia W moim wypadku cena modelu raczej nie przekracza 120 zł a jak już to bardzo rzadko. Oczywiście wziąłbym i w 32 ale mam parę innych modeli na warsztacie (niektóre tajne ;)) i one pochłaniają pieniążki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.