Skocz do zawartości

Churchill III-1/35


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Model prosto z pudła,była mała blaszka w zestawie i aluminiowa lufa-producent AFv Club-malowanie pustynne -El Alamein 1942 rok.Jeszcze go nie okurzałem,ale czekam na dostawę pigmentu i ten zabieg wykonam-na razie zdjęcia czystego pojazdu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiąja mnie tylko te zacieki, bo przecież to pustynia. Więc i gorąco bardzo. Jak byłem w Tunezji to starałem się znaleźc jak wygląda rdza i zacieki. Rdzę znalazłem, zacieków nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiąja mnie tylko te zacieki, bo przecież to pustynia. Więc i gorąco bardzo. Jak byłem w Tunezji to starałem się znaleźc jak wygląda rdza i zacieki. Rdzę znalazłem, zacieków nie.

Nocą na pustyni jest bardzo chłodno to i woda może się skraplać i ściekać po pancerzu tworząc zacieki ;-)

 

A model świetny. Zawsze mi się podobał Twój "styl", czekam aż go ładnie upigmentujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest! Ostrzę sobie zęby na jakiegoś churchilla. Zastanawiałem się nad modelem Tamki. ale teraz chyba zdecyduję się na tego. Genialnie wyszedł. Tylko błagam! Nie kurz go za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest! Ostrzę sobie zęby na jakiegoś churchilla. Zastanawiałem się nad modelem Tamki. ale teraz chyba zdecyduję się na tego. Genialnie wyszedł. Tylko błagam! Nie kurz go za bardzo.
Jeśli mam coś radzić to wybierz AFV, co by nie mówić jest to różnica klasy. ARTURZE jak zwykle świetny model. Jak widzę już nie tylko Niemcy ale wszedłeś na moje podwórko żartowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak zwykle bomba ale jedna rzecz mnie nieco razi,mianowicie porówałem ten model z niedawno oglądanym Twoim Pz.III i zauwżyłem że oba są bardzo podobne co do śladów eksploatcji , zacieków.rdzy.Nawet kolory kamuflaży są podobne.Ale może dzięki temu są bardziej rozpoznawalne tak jak modele w wykonaniu Verlindena,na które się spojrzy i wiadomo że to jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak zwykle bomba ale jedna rzecz mnie nieco razi,mianowicie porówałem ten model z niedawno oglądanym Twoim Pz.III i zauwżyłem że oba są bardzo podobne co do śladów eksploatcji , zacieków.rdzy.Nawet kolory kamuflaży są podobne.Ale może dzięki temu są bardziej rozpoznawalne tak jak modele w wykonaniu Verlindena,na które się spojrzy i wiadomo że to jego.

No i właśnie o to chodzi. Każdy dobry modelarz ma swój styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Takie małe pytanko - jak wykonujesz takie drobniutki "chipsy" jak np na 4 fotce od góry - lewy błotnik (albo fotka 6 od góry - przy numerze) ?

Odpryski są tak drobne jakbyś nie malował ich ręcznie a np. dmuchnął aerografem przez pędzel.

Uchylisz rąbka tajemnicy ?

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na gąbkę

 

Dokładnie wszystkie drobne odpryski są robione gąbeczką,ryski pędzlem 000 i część odprysków też pędzelkiem-nie wszędzie da się dojść z gąbką.

 

mianowicie porówałem ten model z niedawno oglądanym Twoim Pz.III i zauwżyłem że oba są bardzo podobne co do śladów eksploatcji , zacieków.rdzy.Nawet kolory kamuflaży są podobne.Ale może dzięki temu są bardziej rozpoznawalne tak jak modele w wykonaniu Verlindena,na które się spojrzy i wiadomo że to jego.

 

Tak to jest wina stylu jaki sobie wypracowałem,dlatego moje prace są podobne-ale to wg mnie normalne -nie razi mnie to i nie przeszkadza,malując model mam być zadowolony z efektu finalnego ,a jestem,jeśli używam tych samych technik i tych samych materiałów,ręka też ta sama ,to cóż wymagać?będą podobne,nawet z różnych teatrów działań i w różnych kamuflarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.