Skocz do zawartości

Potez 63.11 (Azur 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Cieszę się, że relacja się jednak podoba

 

A Potez dostał skrzydeł Po przyklejeniu kilku elementów będę szykował się do malowania spodu. Największym problemem w tym modelu będzie maskowanie kabin do malunków... Ale jestem dobrej myśli

 

potez34.jpg

potez33.jpg

potez32.jpg

potez31.jpg

 

Muszę przyznać, że był to całkiem zgrabny samolot i z tego co kiedyś wyczytałem ponoć nieźle latał.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Kolego ZIO BY NAITT czy masz może jakieś informacje o tym by nasi lotnicy szkolili się na innych wersjach Poteza 63? Wiem, że Kazimierz Wünsche i Stanisław Marcisz latali na Potezach 631 ale co z pozostałymi wersjami?

 

Wracając do modelu. Już coraz bliżej malowanko Zamontowałem silniki, dodałem kilka drobnych części i podszlifowałem łączenia tu i ówdzie. Nie mogę się doczekać tego, bądź co bądź, ciekawego kamuflażu.

 

potez38.jpg

potez37.jpg

potez36.jpg

potez35.jpg

 

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIO BY NAITT! dzięki za info

 

Dziś niewiele nowego. Zamaskowałem kabiny i zabrałem się za "preshading". Jak tylko uporam się z podwoziem, które wg mnie jest najsłabszym punktem zestawu Azura to wreszcie pomaluję spód.

 

potez33.jpg

potez32.jpg

potez31.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna modela będzie, jak któryś z kolegów napisał

Ciekaw jestem momentu zdjęcia maskowania z tej szklarni, rób chłopie rób i nie przerywaj

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki za komentarze

 

Marwaw! Aż tak dobrze to nie mam Poteza zacząłem kleić długo przed Czaplą. Po sklejeniu połówek kadłuba prace stanęły, ale ponieważ nie chciałem by kolejny model (czyt. Halifax) leżał rok nieruszany postanowiłem francuza czym prędzej skończyć I muszę przyznać, że do końca coraz bliżej.

 

Dziś pomalowałem górę drugim kolorem kamuflażu. Użyłem farby Humbrol nr 113.

Jutro zamierzam położyć ostatni kolorek czyli francuskie khaki. A potem czas na zdejmowanie maskowania

 

A oto fotki:

 

potez46.jpg

potez45.jpg

potez44.jpg

potez43.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki Observer

 

Kamuflaż gotowy! Obecnie jest w surowym stanie. Muszę usunąć gdzieniegdzie ślady po masie Tack-it i dokonać kilku poprawek. Z efektu jestem zadowolony Trochę obawiałem się tego trójbarwnego kamuflażu, a zwłaszcza różnych niespodzianek przy zdejmowaniu maskowania ale na szczęście wszystko poszło w 95% jak należy

 

potez50.jpg

potez48.jpg

 

Czeka mnie jeszcze trochę roboty ale koniec coraz bliższy

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Naniosłem 3 warstwy sido, po czym położyłem wszystkie kalki Dam jeszcze raz sidolux, zrobię "washa", polakieruję i prace malarskie będą skończone.

 

A oto fotki:

 

potez42.jpg

potez41.jpg

potez40.jpg

potez39.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziękuję za miłe słowa!

 

Dziś zakończyłem prace malarskie Zrobiłem "washa" i polakierowałem model półmatem Vallejo.

 

Dokleiłem także śmigła i podwozie. Teraz pozostało zrobić coś z oszkleniem. Spróbuję je trochę wypolerować pastami Tamiya bo nie jestem zadowolony z przejrzystości :/ Po tym etapie wystarczy poprzyklejac koła, antenki itp i Potez będzie gotowy

 

A oto fotki:

 

potez55.jpg

 

"Wash" wszedł tak w każdą kalkę. Na pozostałych zdjęciach nie wszędzie to widać

potez54.jpg

potez53.jpg

potez52.jpg

potez51.jpg

potez56.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie powala na kolana, jest piękne. Te owiewki faktycznie odbierają mu trochę, nie myślałeś aby je wytłoczyć na nowo? Trochę więcej roboty by było, ale końcowy efekt zwalałby z nóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Niestety jeszcze nie posiadłem zdolności samodzielnego tłoczenia owiewek Muszę kiedyś spróbować. W przyszłości mam zamiar robić naszego Łosia. Do tego czasu będę musiał umieć tłoczyć kabiny

 

A tymczasem Potez GOTOWY!

 

Dziękuję wszystkim za kibicowanie i odwiedziny w wątku warsztatowym

 

Link do galerii -->

 

viewtopic.php?p=331591#331591

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.