Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to mam parę pytań:

1.Jak wykonałeś tylne światełka, pomarańczowe, spiczaste? Oraz to jedno czerwone

2.Czy można nabyć gdzieś w Polsce koła nowego typu?

3.To samo z fotelami.

4.Jest gdzieś w internecie podgląd lub instrukcja blaszek Verlindena do modelu Tamiyi Armament Carrier?

5.Siedząc w Humvee pewna rzecz przykuła moją uwagę. Mianowice coś w rodzaju rury na prawo od podestu strzelca. Co to jest

Na razie tyle. Pewnie potem będę miał jeszcze trochę pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylne kierunkowskazy zrobiłem z butelek dołączonych do modelu M997 Maxi-Ambulance Academy Dodatkowe czerwone to kawałek zwykłego plastiku pomalowany na srebrno, na to naklejony kawałek plastiku przezroczystego, pomalowany czerwoną farbą typu Clear z pominięciem małego fragmentu na światło cofania.

2. W Modelcentrum są koła MIG Productions. Jadar też sprowadza zestawy MIGa, kółek akurat nie mają, ale na zamówienie powinny być. I to raczej są jedyne koła nowego typu, które można jakoś w Polsce zdobyć Pamiętaj, że nie mają one śrub centralnych (są dedykowane do Humvee Tamiyi).

3. Fotele wziąłem z zestawu konwersji Legenda na Memugana.

4. Chodzi Ci o TEN ZESTAW:

Verlinden-VP1976-HummerWeaponsCarri.jpg?

Z tego co wiem, Verlinden nie robi samego zestawu fototrawionek do M1025 (tylko właśnie ten z elementami żywicznymi).

5. Chodzi Ci o to:

th_wnetrze_24.jpg?

To jest mocowanie urządzenia celowniczego wyrzutni TOW podczas transportu - kolejny dowód na to, że niektóre polskie Humvee bazują na TOW Carrierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Oczywiście miałem na myśli Lion Roar.

LionRoar-LE35072-M1025HUMVEE.jpg

 

Czyli chyba będę musiał nabyć TOW`a, bo w moim egzemplarzu było coś takiego. Jednak było to znacznie wyższe, puste w środku, chyba z klamrami dookoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba za rzadko używają Spike`a, czy się mylę

A jak często uzywaja tych humvee ?

Pytanie które trzeba zadać żołnierzom. Wydaje mi się ze taki wóz jest przydatny a pociski do Spike robi się już w Polsce, moze będą częściej strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Oczywiście miałem na myśli Lion Roar.

LionRoar-LE35072-M1025HUMVEE.jpg

Zapominasz o moim spisie:

HMMWV - Wykaz modeli i dodatków w skali 1:35

Są tam linki do inboxów i recenzji obu zestawów Lion Roar do modeli Tamiyi:

LION ROAR – LE35071 – M1046 HUMVEE

LION ROAR – LE35072 – M1025 HUMVEE

Czyli chyba będę musiał nabyć TOW`a, bo w moim egzemplarzu było coś takiego. Jednak było to znacznie wyższe, puste w środku, chyba z klamrami dookoła

Zapewne tak to wyglądało:

th_02-1.jpg

Tutaj masz zamontowaną wyrzutnię TOW, widać ten sam element:

th_04-2.jpg

W modelu Tamiyi nie ma samego mocowania widocznego na zdjęciu na poprzedniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak to wyglądało:

 

Tutaj masz zamontowaną wyrzutnię TOW, widać ten sam element:

 

W modelu Tamiyi nie ma samego mocowania widocznego na zdjęciu na poprzedniej stronie.

 

No tak. Czyli kupując Tamiye M1046, wystarczy dorobić ten sam spód, a resztę kółek zabrać z obrotnicy i wstawić do środka

Teraz nie wiem, ale na 99% mój Humvee(oczywiście realny) jest zbudowany na wzór TOW`a. Czyli chyba kupimy:

35267.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kuba mam jeszcze jedno pytanie. Biorąc pod uwagę planowaną wersję, czy blaszki od M1046 i M1025 różnią się tylko brakiem klamer i pasków mocujących bagaże w pierwszym zestawie:?: Tym samym ma on jednak też tą ową podstawę do tej "rury"

A miałeś może kiedyś kontakt z blaszkami Lion Roara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki.

 

Zbliża się wielkimi krokami Nowy Rok. Pomyślałem, że warto podsumować Rok Hummerowy. Nie zakładam nowego tematu, gdyż podobny pewnie pojawi się ogólnie na forum. Natomiast wracając do Hummerów. Chciałbym pogratulować Tysiuńkowi, że rzutem na taśmę skończył model jeszcze w starym roku Mnie niestety mimo szczerych chęci nie udało się skończyć z Cold Winter. Mimo to ten rok muszę zaliczyć do udanych. Skończyłem w nim 6 modeli, z czego 5 to hummery. Z tego wyniku jestem bardzo zadowolony. Odkąd modelarstwem zajmuję się na poważnie, jest to najlepszy wynik. Również widzę postępy jakie poczyniłem z modelu na model. Dotyczą zarówno czystości sklejania i malowania, jak i waloryzowania modeli dodatkowymi elementami kupionymi czy robionymi we własnym zakresie.

 

No i teraz dla przypomnienia po jednym zdjęciu z linkiem prowadzącym do galerii:

 

Na początek taki mały "skok w bok":

M-113 A2

96307319.jpg

 

A tu już Hummery:

M-966 TOW

95529388.jpg

 

M-998 Cargo

cargo2.jpg

 

M-1025 UN

un5.jpg

 

M-998 UN "Flammable Hummer"

20597582.jpg

 

M-998 + ZSU-23-2 UN

p1220765.jpg

 

Wszystkim na Nowy Rok życzę rozwijania umiejętności modelarskich, dużej ilości i jakości sklejonych Hummerów oraz większej ilości i dostępności modeli i dodatków do Hummerów... no i żeby były tańsze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku.

No a teraz podsumujmy to co udało mi się skończyć w 2009. Modele jak to modele. Niektóre lepsze niektóre gorsze. Z wojskowych najbardziej udał mi się ostatni Humvee M1025 ASK. M1026 został natomiast już rozebrany na części pierwsze...

 

Na początek was zaskoczę (linki do galerii pod nazwami)

 

Scania 142H Wrecker 1:24 Revell

dsc04032zl6.jpg

 

[Revell]Kuhlauflieger + Magnum[italeri]1:24 Dan Fisk

DSC05460.jpg

 

Polski T-72 1:35

dsc05098.jpg

 

Commando Hummer Italeri 1:35 "Second life"

DSC05153.jpg

 

Man 5t milgl 4x4 1:35 Revell ,,Second Life II"

DSC05429.jpg

 

Polski HMMWV 1:35

DSC05574.jpg

 

2s1 - polski Goździk

DSC05764.jpg

 

Polski M998 na Bliskim Wschodzie 1:35

DSC05914.jpg

 

Gaz-66 Radiostacja - Start 1:35

DSC06152.jpg

 

No i model, który wniósł coś nowego do mojego modelarstwa:

 

Polski M1025 z ASK

M1025-1.jpg

 

W tym roku pewnie będzie gorzej. Na razie mam zgromadzone Sa-2 i ciągnik, MT-LB oraz Magnum z naczepą. Zamierzam na razie kupić części i wykonać kolejnego Humvee na wyższym poziomie

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - wszystko zależy od Twojego podejścia do tego modelu. Ze swojego doświadczenia wiem, że warto pooszczędzać pieniążków na dodatki i mieć w kolekcji przynajmniej jeden taki model, z którego naprawdę można być dumnym. Twój M1025 z ASK może być już takim modelem, ale sam wiesz, ile jeszcze można dodać i skorygować elementów w następnym modelu. No i oczywiście bardziej wyeksponować wnętrze, może też silnik. Dlatego mam nadzieję, ze projekt polskiego Humvee zrealizujesz, a zobaczysz, że gęba będzie Ci się sama śmiać, jak podejdziesz do półki z modelami - ja tak mam ze swoim

 

Przechodząc do samego modelu i dodatków - najlepszy dla Ciebie moim zdaniem będzie zestaw M1046 Humvee TOW Tamiyi. Nawet nie próbuj myśleć o Academy

miałeś może kiedyś kontakt z blaszkami Lion Roara

- z blaszkami Lion Roar nie miałem do czynienia (niedawno były na Allegro poniżej 40 zł, niewiele mi brakowało do zakupu, nie skusiłem się jednak), ale przeglądając inbox blach LR do Humvee wydaje mi się, że prezentują one podobny poziom, co Eduard.

No to Kuba mam jeszcze jedno pytanie. Biorąc pod uwagę planowaną wersję, czy blaszki od M1046 i M1025 różnią się tylko brakiem klamer i pasków mocujących bagaże w pierwszym zestawie:?: Tym samym ma on jednak też tą ową podstawę do tej "rury"

Na blaszce Edka do M1046 TOW jest taki element numer 145:

tow.jpg

Obejrzałem inbox Lion Roara na PMMS i nie widzę tam takiego elementu (nie ma czy jestem ślepy?). Oczywiście to tylko część całej podstawy na urządzenie celownicze, żeby wyglądała tak:

th_wnetrze_24.jpg

trzeba dorobić ten górny pierścień. A żeby całość wyglądała tak:

th_02-1.jpg

możesz użyć elementu C7 z zestawu Tamiyi + klamry fototawione:

tow2.jpg

tow3.jpg

No to Kuba mam jeszcze jedno pytanie. Biorąc pod uwagę planowaną wersję, czy blaszki od M1046 i M1025 różnią się tylko brakiem klamer i pasków mocujących bagaże w pierwszym zestawie:?:

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy blachami do M1025 i M1046 to w Lion Roar jest na pewno tak samo, jak w Eduardzie - pojazdy mają różne wyposażenie wnętrza i uzbrojenie, dlatego różnice w blachach dotyczą tych elementów. Do samego pojazdu elementy w obu zestawach są takie same.

 

Jeśli chodzi o inne dodatki, to mam nadzieję, że udało Ci się pomyślnie rozwiązać sprawę kół nowego typu.

 

Fotele nowego typu - to też niełatwa rzecz do zdobycia. Ja swoje wziąłem z zestawu konwersji Legenda na Memugana IDF, robiąc w nim puste wnętrze i mocno przyciemniane szyby Jeżeli nasze źródło żywicznych kopii się nie odezwie, musisz szukać gdzie indziej, albo zrobić od podstaw.

 

Pozostaje jeszcze sprawa wyciągarki i przedniej osłony. W modelu M1046 Tamiyi oba te elementy są inne, niż potrzeba. Prawidłowe są w zestawie M998 IED Gun Truck Academy i z niego wziąłem to co trzeba. Do wyciągarki trzeba tylko dorobić rolki, osłona też wymaga bardzo drobnej kosmetyki. Ja do swojego polskiego Humvee kupiłem ten model Academy, robiąc hurtowo tylko te pojazdy nie miałem problemu z zagospodarowaniem "reszty" modelu. Ty sobie musisz skalkulować, czy warto kupować cały model dla dwóch elementów (no może czterech - wyciągarka składa się z trzech części).

 

Z drobiazgów:

- znaki priorytetu drogowego: jak zrobiłeś te w swoim Ś.P. polskim M1026 Ja swoje wziąłem z zestawu kalkomanii YNOT "Eastern Coctail";

- kanistry: ja użyłem niemieckich z jakiegoś zestawu dodatków Academy. Kształt i wielkość - chyba identyczna;

- tablice rejestracyjne: jeżeli chcesz, służę czymś takim:

rejestracje.jpg

Tablice robione wg wymiarów i wzorów z odpowiedniego rozporządzenia (litery "PL" jedynie nieco przeskalowane, ale to po to, żeby były czytelne po wydruku - niebieskie tło nieco "zalewa" krawędzie liter i sprawia, że będąc czytelnymi wydają się mniejsze. Mogę Ci wpisać dowolny numer, musiałbyś je tylko wydrukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tegoroczna działalność, pod kreseczką modele zbudowane w projekcie HUMVEE:

 

1. M1069 HMMWV Prime Mover - REFORGER:

th_DSCF1399.jpg

2. M998 HMMWV - 1st Recon Battalion, OIF:

th_DSCF1397.jpg

3. M1025 HMMWV - OIF:

th_DSCF1423.jpg

4. M998 HMMWV Gun Truck z pancerzem ASK - OIF:

th_DSCF1535.jpg

5. M998 HMMWV Gun truck - OIF:

th_DSCF1541.jpg

6. Polski M1026 HMMWV - 18 bdsz Bielsko-Biała:

th_DSCF1556.jpg

7. Portugalski M1026 HMMWV - ISAF:

th_DSCF1607.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------

8. M1045 HMMWV TOW Carrier - Cold Winter 1987:

th_DSCF2105.jpg

9. M998 HMMWV z działem bezodrzutowym M40 - prototyp:

th_DSCF2155.jpg

10. M1025 HMMWV z motocyklem - Iron Star 1994:

th_DSCF2265.jpg

11. Libański M998 HMMWV:

th_aDSCF2379.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście bardziej wyeksponować wnętrze, może też silnik.

...Zaraz mi się dostanie Szczerze mówiąc miał być zamknięty, łącznie z włazem.

M1046 Humvee TOW Tamiyi. Nawet nie próbuj myśleć o Academy

Tak samo myślałem. Wiesz czemu nie chciałem tamtego M998. Do innego modelu nie ma sprawy, ale tan ma być dopracowany, git majonez:mrgreen:

z blaszkami Lion Roar nie miałem do czynienia (niedawno były na Allegro poniżej 40 zł, niewiele mi brakowało do zakupu, nie skusiłem się jednak)

Dlatego myślałem o LionRaoarze.

Jeśli chodzi o inne dodatki, to mam nadzieję, że udało Ci się pomyślnie rozwiązać sprawę kół nowego typu

Koła będą, już kupione. Czekam na przesyłkę.

Fotele nowego typu

To chyba mój największy problem.

Ja do swojego polskiego Humvee kupiłem ten model Academy, robiąc hurtowo tylko te pojazdy nie miałem problemu z zagospodarowaniem "reszty" modelu. Ty sobie musisz skalkulować, czy warto kupować cały model dla dwóch elementów (no może czterech - wyciągarka składa się z trzech części).

Zapominasz o Ś.P. M1026

Ja swoje wziąłem z zestawu kalkomanii YNOT "Eastern Coctail";

No i tu pojawia się problem. YNOT`a znam. Sam go kupowałem do innych modeli, tyle, żę nie została mi ani jedna blaszka. Pozostanie coś kombinować. Stare wycinałem z papieru, na którym nadrukowałem komputerowo wzór.

kanistry: ja użyłem niemieckich z jakiegoś zestawu dodatków Academy

Na chwilę obecną nie wiem czy mój pojazd rzeczywisty posiada je.

Mogę Ci wpisać dowolny numer, musiałbyś je tylko wydrukować.

Ok. Gdy będę znał numery, dam znać.

 

Z innych problemów, pozostaje jakiś pomysł na zrobienie bocznych napisów rejestracyjnych. Myślałem o plotterze, ale da radę wyciąć tak małe cyfry i co najważniejsze pozostawić kawałki podtrzymujące np. środek od "0"

 

No i bym zapomniał. Dzięki Kuba za dużą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zaraz mi się dostanie Szczerze mówiąc miał być zamknięty, łącznie z włazem.

Oj dostanie Ci się Będę Cię męczył, żebyś go jednak mocno pootwierał.

Zapominasz o Ś.P. M1026

Faktycznie, wyciągarkę i osłonę już masz. Co do tej kosmetyki osłony, to chodziło mi o pogrubienia podłużnych rur na ich środkach:

th_polski47-1.jpg th_przd_01.jpg

W swoim zrobiłem to z pasków papieru naklejonych dookoła rur, łączenie zaszpachlowałem.

kanistry: ja użyłem niemieckich z jakiegoś zestawu dodatków Academy

Na chwilę obecną nie wiem czy mój pojazd rzeczywisty posiada je.

A co Ci szkodzi dorzucić kanistry? Przecież każdy polski Humvee ma możliwość zamontowania kosza i przewożenia kanistrów. Zrób, będzie ciekawiej. Nawet jeżeli Humvee, którego chcesz odtworzyć w skali, nie miał ich w chwili, kiedy go ujeżdżałeś.

Z innych problemów, pozostaje jakiś pomysł na zrobienie bocznych napisów rejestracyjnych. Myślałem o plotterze, ale da radę wyciąć tak małe cyfry i co najważniejsze pozostawić kawałki podtrzymujące np. środek od "0"

Wydaje mi się, że dobry ploter poradzi sobie bez problemu nawet z tak małymi napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nawet o kalkach Toro Model do modelu Revella Wolf. Fajne cyferki, szkoda tylko, że UA, a nie UB. Ale stwierdziłem, że przy nałożeniu ich w wklęsłe drzwi Humvee, napis będzie miał różne wysokości.

A tak przyłożyłbym szablon od plotera, a następnie jakoś "rzucił" biały.

 

Na dzień dzisiejszy wiem, że potrzebuję drzwi typu X. Nie miałem na razie okazji sprawdzić dachu, ale kierowca mówił, że na obrotnicy jest ten kwadracik. Czyli chyba zostaniemy przy M1046.

 

A dlaczego zamknięty? Jakoś podoba mi się taka szeroka, płaska sylwetka Humvee. Jest to też drugim powodem ale porzucenia osłon strzelca.

 

Przy okazji nawet nie wiedziałem, że tak sprytnie sobie potrafią obudować:

P1130983.JPG

P1130819.JPG

militarium.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zamknięty? Jakoś podoba mi się taka szeroka, płaska sylwetka Humvee. Jest to też drugim powodem ale porzucenia osłon strzelca.

Powiem krótko - szkoda Ale to oczywiście Twój model. Chociaż nie - nie poddam się tak łatwo Szeroką, płaską sylwetkę Humvee cały czas możesz mieć - w kolejnym modelu, bez większych przeróbek we wnętrzu. A tutaj zainwestujesz w blaszki, być może też w fotele, coś tam pewnie dorobisz i... większości tego nie będzie widać Prawie całkiem schowają Ci się pedały, gaśnica, pasy bezpieczeństwa, wewnętrzne panele drzwi i tylnej klapy, mechanizm otwierania tylnej klapy (zatrzaski i siłowniki)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie dostanę foteli To cała praca idzie w zapomnienie. Głupie wyglądałoby, gdyby model z nowymi kołami i tymi wszystkimi wymienionymi przez Ciebie elementami, miałby fotele Tamki No chyba, że w tym egzemplarzu nie wymienili...

Niestety oprócz naszego źródła foteli nie ma zbyt dużych i korzystnych alternatyw. Widziałem na stronce MIG`a, jeden fotel po 1,50€. Tylko czy opyla kupować się fotele za 6€ = 25zł, gdy przesyłka wyniesie pewnie drugie tyle W to, że wyskubię sam wątpię, ale przy braku innej możliwości... kto wie. Rozbraja mnie też fakt, że wszystko muszę kupować praktycznie w innym sklepie Połowa z kosztów, to chyba tak naprawdę będą przesyłki

 

Z innej beczki:

Shilka (Robert T.) podrzucił fajne zdjęcia na forum. Widziałem zapowiedzi, ale tutaj zupełnie nowe fotki modeli Sam myślę o 4x4, ale widzę, żę dodają też fajne wieże. Czy mają one coś wspólnego z Humvee? Ta druga pewnie otrzyma szyby, zamiast tego plastiku

IMG_6028.JPG

IMG_6029.JPG

www.amps-armor.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: A jeśli nie dostanę foteli To cała praca idzie w zapomnienie. Głupie wyglądałoby, gdyby model z nowymi kołami i tymi wszystkimi wymienionymi przez Ciebie elementami, miałby fotele Tamki No chyba, że w tym egzemplarzu nie wymienili...

Niestety oprócz naszego źródła foteli nie ma zbyt dużych i korzystnych alternatyw. Widziałem na stronce MIG`a, jeden fotel po 1,50€. Tylko czy opyla kupować się fotele za 6€ = 25zł, gdy przesyłka wyniesie pewnie drugie tyle W to, że wyskubię sam wątpię, ale przy braku innej możliwości... kto wie. Rozbraja mnie też fakt, że wszystko muszę kupować praktycznie w innym sklepie Połowa z kosztów, to chyba tak naprawdę będą przesyłki

Fotele MIGa są mało ciekawe niestety. Przede wszystkim są za wysokie i mają nieodpowiedni kształt boków. Mam np. fotele z konwersji Pro Art Models na Dumvee, ale te z kolei mają oparcia dzielone poprzecznie. W polskim Humvee jak widać niżej oparcie jest jednolite:

th_tylnyfotel_01.jpg

Zdecydowanie najlepsze są fotele z konwersji Legend Productions. Tyle, że nie można dostać ich osobno A może spróbuj zrobić je z modeliny? Tysiuniek robi i całkiem miło mu to wychodzi.

Z innej beczki:

Shilka (Robert T.) podrzucił fajne zdjęcia na forum. Widziałem zapowiedzi, ale tutaj zupełnie nowe fotki modeli Sam myślę o 4x4, ale widzę, żę dodają też fajne wieże. Czy mają one coś wspólnego z Humvee? Ta druga pewnie otrzyma szyby, zamiast tego plastiku

I to są właśnie takie modele, które wodzą na pokuszenie i powodują u mnie chęć zdrady

th_m1078FMTV_LSACbelue1.jpg

Nie jestem do końca pewien, czy obrotnice w Humvee i w M1078 mają te same obrotnice. Na dolnym zdjęciu wieża wygląda jak GPS/GPK, chociaż sama podstawa karabinu i mocowanie tarczy są nieco inne. Podwyższenie opancerzenia wieży to na pewno przednie szyby Humvee.

Zresztą inne modele mogą być źródłem ciekawych elementów do Humvee, np. w modelu Strykera Trumpetera jest LRAS3:

th_dsc9327.jpg

http://www.modellversium.de/galerie/20-militaerfahrzeuge-modern/4224-m1127-stryker-rv-trumpeter.html

th_01-2.jpg th_02-2.jpg

http://www.deagel.com/Ground-Sensors/LRAS3_a001628001.aspx

Nie wiem jak z obrotnicą, ale osłona strzelca wraz z podwyższeniem będzie idealna do polskich M1025 stacjonujących w Afganistanie.

I znowu trzeba kupić jakiś model dla kilku części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu trzeba kupić jakiś model dla kilku części

 

Kuba nie marudź, ciesz się, że macie co kupować a nie jak w 72 wszystko samemu trzeba wyskrobać. Jak Trumpek nie wyda tych modeli w 72, to chyba i ja zbłądze tyle, że w inna skale.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie marudź, ciesz się, że macie co kupować a nie jak w 72 wszystko samemu trzeba wyskrobać. Jak Trumpek nie wyda tych modeli w 72, to chyba i ja zbłądze tyle, że w inna skale.

Nie marudzę, wręcz przeciwnie, cieszę się, nawet jeżeli nigdy tych modeli nie kupię. Cieszę się, że jest jakaś firma, która od czasu do czasu robi w plastiku współczesne pojazdy inne, niż czołgi. I to jest dobry powód do zbłądzenia w inną skalę

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.