Skocz do zawartości

RWD 5 bis 1/32 (od podstaw)


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Operacja skrzydła ciąg dalszy na szczęście już bliżej końca niż dalej, co bardzo mnie cieszy. Pokryłem płótnem przykleiłem polistyren, na krawędź natarcia. Jutro dopracuje lotki i będę mógł już psiknąć podkładem.

7ac5799f15919b60m.jpg 2aee087108e4b930m.jpg 012bf8b54e29904dm.jpg

 

A tu takie małe porównanie chyba nieco przypomina oryginał, co??

(Porównajcie ze zdjęciem w podpisie)

69155a86c1b56681med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogalski, Wigura i Drzewiecki pewnie teraz dziękują Najwyższemu, że żyli w innych czasach niż Ty, bowiem w przeciwnym razie musieliby do nazw samolotów dodawać literkę 'A'

 

Nie przesadzaj taki dobry żeby się równać z tymi dżentelmenami to ja jeszcze nie jestem, ale dzięki.

 

W dalszym ciągu prowadzę prace nad skrzydłami: Dorobiłem osłony wlewów paliwa 6 cosiów pod skrzydłem (to chyba jakieś okienka rewizyjne) dorobiłem końcówki płatów prysnąłem pierwszą warstwę podkładu a i na koniec do szpachlowałem kilka miejsc, które wyszły na wierzch po podkładzie. Teraz po wyschnięciu przeszlifuje całość troszeczkę na mokro i prysnę jeszcze raz podkład i zostaną jeszcze lotki, do których jakoś nie mogę znaleźć natchnienia.

 

231a7af96283d65fm.jpg 75bce560df6476bam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niesamowity

 

Dziękuję

 

Jesteś niesamowity

 

Mam dużo wolnego czasu, więc staram się to robić najlepiej jak potrafię

 

Mam nadzieję, że wystartujesz w jakiś konkursach z swoją maszyną ?

 

Myślałem nad tym, ale to dopiero jak wrócę do kraju chyba, że załapię się na jakiś konkurs w trakcie mojego pobytu w Polsce na urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilką zakończyłem prace blacharskie nad bocznymi osłonami silnika.

I już powoli zbliżam się do końca a kadłubie zostały jedynie do zrobienia drzwi szyby i śmigło. W skrzydłach lotki, rurka pilota. Oczywiście nie wspominając o malowaniu i kalkomaniach.

 

ae4d84d646b571e3m.jpg 6de16762c4d74af7m.jpg bc4c319daef02a0am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl twierdzenia, „Jeżeli chcesz coś zrobić dobrze zrób to dwa razy “ przed momentem zakończyłem pokrywania drugiego skrzydła gdyż po analizie rysunków stwierdziłem, że jest coś z nim nie tak przeliczyłem jeszcze raz wszystkie wymiary i okazały się nieco za duże, co w rezultacie psuło całą sylwetkę samolotu. Ale już wszystko jest OK. dodatkowo w między czasie dorobiłem drzwi i wyciąłem ramki szyb bocznych.

b7e17bad260dec05m.jpg

ef52b950e26f6afam.jpg 8b6f6c09c3db4e63m.jpg

0e6287de64394671m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Dzisiejszy postęp prac nie wielki, ale zawsze bliżej do celu a mianowicie

Posklejałem całe skrzydło do kupy(doklejone lotki):

3f3aa5cadbbb5a2em.jpg

Dorobiłem popychacze lotek:

92b3962dde7bd760m.jpg

Rurkę pitota:

b1e54e57ed8a62e3m.jpg df0369689b361788m.jpg

Oraz rozpocząłem prace nad śmigłem oraz kopytem dzięki, któremu uformuję przednią szybę:

08424c4bbcc65422m.jpg cfd778139016a648m.jpg

Dodatkowo prysnąłem ostatnią warstwę podkłady na kadłub i pierwszą na skrzydła;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj albert091283

 

Tyle razu już tu zaglądałem, ale za każdym oniemiały nie wiedziałem co napisać. To co tu pokazujesz, to mistrzostwo świata. Każdu detal promienieje precyzją wykonania. Zrobiłeś szkielet kadłuba i płatów mimo, że po nałożeniu poszycia w ogóle tego nie widać . Jak patrzę na Twoje cudo - coraz bardziej wzbiera we mnie ochota na zbudowanie podobnego modelu (może plany z Modelarza na coś się przydadzą).

 

Pozdrawiam serdecznie i jak zawsze z niecierpliwością czekam na kolejną porcję fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ty tym oto sposobem dotarłam do żmudnego etapu maskowania, oklejania I malowania.

Warto, zatem się postarać, bo tym można jeszcze wszystko zepsuć. Zatem na pierwszy ogień poszło malowanie kolorami przypominającymi to, co znajdowało się pod srebrną farbą i mam nadzieje, że da o efekt lekkiego zróżnicowania koloru danej powierzchni, bo jak sądzę na powinien być nieco inny odcień na poszczególnych elementach samolotu.

 

th_IMG_0001.jpg th_IMG_0002.jpg th_IMG_0003.jpg th_IMG_0004-1.jpg th_IMG_0006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razu już tu zaglądałem, ale za każdym oniemiały nie wiedziałem co napisać. To co tu pokazujesz, to mistrzostwo świata. Każdu detal promienieje precyzją wykonania. Zrobiłeś szkielet kadłuba i płatów mimo, że po nałożeniu poszycia w ogóle tego nie widać . Jak patrzę na Twoje cudo

 

Dzięki. Takie właśnie wypowiedzi dodają skrzydeł tym bardziej, że wychodzą od człowieka, który wie ile trzeba włożyć pracy i cierpliwości na stworzenie czegoś z niczego.

 

coraz bardziej wzbiera we mnie ochota na zbudowanie podobnego modelu (może plany z Modelarza na coś się przydadzą).

 

Czekam z nie cierpliwością. Jest tyle pięknych maszyn zapomnianych przez firmy produkujące zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale cóż takie życie

 

Witam wszystkich w jednym z ostatnich postów tego projektu. Wczoraj domalowałem jeszcze kolorem czarnym błyszczącym elementy metalowe. Co by się ładnie błyszczały po pomalowaniu sreberkiem. I tym oto sposobem zostało jedynie śmigło, ale to już jutro

 

th_IMG_0007.jpg th_IMG_0008.jpg

 

I taka mała zapowiedź galerii:

 

th_IMG_0009.jpg

 

Reszta będzie dopiero wtedy jak będzie ładna pogoda i wyprowadzę maszynę na lotnisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam wszystkich

 

YYYY, AAAA, UUUU BRAK SŁÓW. GRATULUJE TALENTU

 

Śliczny ten erwudziak, gratuluję roboty!

Dzięki chłopaki za miłe słowo

 

 

jutro powinna byc ładna pogoda na fotki, bo piątek i sobota zapowiadają się deszczowe . Nie mogę się doczekac galerii.

Faktycznie miałeś racje, że będzie ładnie tak, więc wykorzystałem te ostatnie podrygi ładnej pogody i postanowiłem wyprowadzić maszynę z hangaru

 

W tym ostatnim poście tego warsztatu. Przykro się rozstawać z budową, ale cóż wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Zapraszam, zatem do obejrzenia galerii

. Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Ja mam takie pytanie. Czy ten wyraźnie odstający keson na krawędzi natarcia to efekt zamierzony, czy tak wyszło ? Pytam nie złośliwie, tylko z chęci poszerzenia wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sklejkowe wzmocnienie krawędzi natarcia.

Tak jest to keson (kesonem nazywamy element skrzydła pokryty sklejką od góry i dołu płata tworzący zamkniętą przestrzeń w tym konkretnym przypadku elementem zamykającym całość jest dźwigar skrzynkowy) W modelu tak po prostu wyszło (za gróby polistyren powinno być równo z poszyciem płóciennym) nie chciałem już ruszać zeby nie zepsuć bardziej. dodam jeszcze że profil końcowy skrzydła powinien być znacznie płytrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.