Skocz do zawartości

CANT Z.506B "Airone" 1/72


krystyna_z_gazowni

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Niestety wyczytałem w Mini Replice że warto zrobić brązowy podkład (lepiej wtedy będzie widać gdzie nie doszła srebrna farba). Ale mowa tam była o farbie akrylowej a dopiero potem humbrol ja natomiast użyłem obu z humbrola no i ten brąz wciąż przebijał . Dzięki za "plusik". Mam nadzieję, że dzięki forum dowiem się o "patentach" na lepsze wykonanie i będzie coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko :

 

1.Za małe szachownice ( polecam zestawy szachownic Techmodu dla skali 1/48 )

 

2. Brak jakichkolwiek wzmocnień i paneli inspekcyjnych na pływakach .

 

3. Uzbrojenie - domyślam się że w wieżyczce znajduje się Breda z zestawu - tymczasem nasze Canty miały otrzymać "Szczeniaki" .

Jedyny dostarczony egzemplarz nie posiadał uzbrojenia strzeleckiego , po prostu zabrakło czasu ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta racja z uzbrojeniem . Kalki brałem z tego co pod ręką i były największe. Szczerze to o kalkach z większej skali nawet nie pomyślałem . Natomiast o panelach i wzmocnieniach na pływakach to ... nie mam zielonego pojęcia Dzięki za uwagi . Człowiek naprowadza się na właściwe tory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypukłe linie uniemożliwiają wash, za to jakieś okopcenia by się przydały

Mylną drogą idziesz, bracie. Wszak "Czapla" była cała drewniana.

Zastanawiam się, po co producent na sklejkowym skrzydle zaznaczył te podziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście modelik sie podoba sam nie mogę pochwalić się lepszym warsztatem Probowałem dostać ten model na jednym z portali aukcyjnych, ale osiągnął taką kwotę, że musiałem spasowac

 

Widzę w "stopce", że budujesz TU-2 z ICM'u - sam "popełniłem" ten model viewtopic.php?t=12822&highlight= więc zwrócę Ci tylko uwagę abyś ekstemalną uwagę poświęcił ustawieniu szkrzydeł na dźwigarze, który należy wkleić wcześniej w kadłub...

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w "stopce", że budujesz TU-2 z ICM'u - sam "popełniłem" ten model viewtopic.php?t=12822&highlight= więc zwrócę Ci tylko uwagę abyś ekstemalną uwagę poświęcił ustawieniu szkrzydeł na dźwigarze, który należy wkleić wcześniej w kadłub...

 

Wielkie dzięki . Generalnie mam już całą bryłę . Ale niektóre pomysły w jego montażu zupełnie mnie powaliły. Zostało mi w sumie malowanie ale od kiedy znalazłem ten portal usiłuję pogłębić linie podziału blach i pokusić się o jakieś przyciemnianko Taki mały debiucik . Jak coś mi wyjdzie to może nawet wystawię galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Proszę napisz mi jaki kolory użyłeś do malowania modelu?

 

Uważasz że ktoś po 7 latach będzie pamiętał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ano. I szacun za pamięć ;) chyba że masz gdzieś zapisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.