Skocz do zawartości

Yamaha XV1600


Kazik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Mors!!!

 

...Gdyby nie był dymiony to za bardzo by kontrastował z ogólnym stylem...

 

Czytasz w moich myślach

 

Dzieki Panowie!

 

W kwesti tarcz to poprostu mogłem je pomalować chromem zamiast chrome silver który nie daje aż takie go połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzięki!

Temat mocno przycichł tuż przed finiszem, ale to, dlatego że mam bardzo mało czasu na modelowanie a w między czasie rozgrzebałem kolejny motorek (Vmaxa).

Ale to nie znaczy że nie będzie galerii końcowej.

Tylny błotnik powolutku powstaje i zdaje się, że widać już światełko w tunelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem d... z tym tylnym błotnikiem. Pośpieszyłem się i chlasnąłem go za bardzo. Zabrałem się za odtwarzanie i trochę mi się zeszło bo to niewdzięczne zadanie. W tej chwili wygląda tak

 

night_222.jpg

 

night_221.jpg

 

jeszcze powierzchnia do poprawy no i mógłby być trochę niżej np. tak

 

night_225.jpg

 

przerobię mocowanie i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Postanowiłem odgrzać kotleta

Model zrobiony w jakichś 85-90%. Niewiele mu zostało a stoi i już zdążył się nieźle zakurzyć (chociaż stoi pod przykryciem). Zniechęcił mnie ten tylny błotnik.

Nie ma się jednak, co poddawać. Postanowiłem teraz skończyć i może uda się go pokazać w Bytomiu.

Może termin mnie zmobilizuje.

Pozostało mi 5 nocek i może ze dwa posiedzenia w dzień. Może się uda.

Pozostało do zrobienia: poprawić, przyciemnić rączki wraz z dźwigniami, poprawić linki, posklejać ładnie wszystko, bo w tej chwili motor był złożony na „ślinę”, spróbuję też poukrywać trochę śruby, którymi motorek jest poskręcany no i stworzyć tylny błotnik wraz ze światłem i kierunkami. Gdyby nie on to była by to pestka a tak to lekka niewiadoma.

Teraz powinno być trochę łatwiej, bo dysponuję dodatkowo częściami drugiego takiego samego modelu, który nabyłem do mojego projektu customa.

Dużo fantów mi pozostanie z tego zestawu.

Do rzeczy.

 

Błotnik, który wcześniej pokazywałem i z którym walczyłem wyszedł trochę ... nijak .

Muszę trochę pokombinować.

Po rozmontowaniu motorku, odkurzeniu i paru przymiarkach z błotnikami z drugiej sztuki, pojawiły się takie opcje.

Wersja skromniejsza zrobiona z ... przedniego błotnika

 

night_226.jpg

 

oczywiście jest do popracowania tj. potrzebne było by jego poszerzenie

 

night_227.jpg

 

po poszerzeniu siadłby bardziej na gumę, mocowanie dałoby radę zrobić do wahacza

 

night_228.jpg

 

oczywiście jest też mały minus tzn. średnio ładnie wygląda pusta przestrzeń między siedzeniem a błotnikiem

 

night_229.jpg

 

Istnieje też opcja powrotu do stylu spokojnego, standardowego

 

night_231.jpg

 

night_232.jpg

 

night_233.jpg

 

ale ten mi się tak nie bardzo widzi.

Zdaje się też, że nie było by strasznie trudno zrobić coś pośredniego w stylu Warriora

 

Yamaha-RoadStar-Warrior-2003.jpg

 

choć było by trochę zabawy ze zrobieniem światłą

 

694308929_5.jpg

(fotka zaczerpnięta jakiś czas temu z allegro)

 

Co myślicie?

Ja się powoli skłaniam do tej opcji pierwszej. Po poszerzeniu powinno wyglądać nieźle.

Doradźcie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fotel? Nie zapominaj o nim. tak czy siak błotnika nie dawaj ani przedniego anie tego ohydnego . Coś musisz wymyślić. Ew tak jak było poprzednio tylko żeby był bardziej płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciąłem błotnik i dołożyłem pasek ok. 3,5mm szerokości.

Ustawienie wersja przylegająca i a la Warrior na zmianę w różnych pozycjach

 

night_236.jpg

 

night_242.jpg

 

night_238.jpg

 

night_241.jpg

 

night_239.jpg

 

night_240.jpg

 

sorki za fotki. Robiłem na szybko trochę za mało światłą wyszło od przodu.

Chyba jednak zostanie tak

 

night_238.jpg

 

tylko się jeszcze zastanawiam czy koniec błotnika nie zrobić trochę dalej tak by korespondował trochę z przodem. Coś w tym stylu

 

night_0244.jpg

 

night_0246.jpg

 

night_0247.jpg

 

night_0248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, zobaczymy co to z tego wyjdzie!

 

Postęp jakiś tam niewielki jest, ale niespecjalnie na zdjęcia (i tak już ich tu nawrzucałem jak ...)

Błotnik poszpachlowałem, wielkie słowa poszpachlowałem, pociapałem szpachlówką samochodową. Nie umiem jej precyzyjnie nakładać, bo się jakoś tak ciągnie. Na szczęście to mało istotne, bo się ładnie szlifuje i nie ma problemu z większą jej ilością. Jutro będę ją przerabiał na pył.

Oprócz tego pofukałem podkładem tylne kierunkowskazy, lusterka oraz poleciał clear red na klosz tylnej lampy.

Ściemniłem też czarnym clearem rączki. Wszystko sobie teraz przesycha.

Zeszlifowałem część śrub. Może jutro porobię zaślepki maskujące.

Muszę sobie zrobić listę, co mam do zrobienia to może o niczym nie zapomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tył a'la warrior:] Utrzymało by to motocykl w takim "niepokornym" klimacie:P Miałem przyjemność raz widzieć tą Yamaszkę (Warrior) w skali 1:1 - powaliła mnie na kolana... Co ciekawe, z tego co wiem nigdy nie była oferowana w polskich salonach, a to co jeździ po naszych drogach zostało sprowadzone z za zachodniej granicy ;)

 

Model powala.. piszę się na ucznia padawana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych rozczaruję ale idę w przylegający.

 

Zaczyna się mały wyścig z czasem . Zostały mi 2 dni ... a ja jestem w krzokach!

Nawet muzę do modelowania puściłem sobie taką budującą napięcie (Amon Tobin - Splinter Cell Chaos Theory Soundtrack ulubiony to Ruthless (Reprise) albo Hokkaido).

 

Drobiazgi przygotowane na kolory

 

night_251.jpg

 

zaraz idę je mazać.

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych powstała taka hybryda

 

night_253.jpg

 

połączenie poszerzonego przedniego błotnika z doklejoną i zmodyfikowaną końcówką od tylnego. Odciąłem ją od tej buły, którą męczyłem wcześniej. Całość oblepiłem Magic Sculpem. Wydaje się być pewniejszy niż jakieś szpachlówki. Błotnik spędził nockę w bezpośrednim sąsiedztwie grzejnika łazienkowego. A że mamy na zewnątrz niezły minus to grzejniki grzeją jak szalone. Dziś z rana było szlifowanie

 

night_254.jpg

 

od spodu aż strach zaglądać, ale Wam pokażę

 

night_255.jpg

 

może jak starczy czasu to tam posprzątam.

Ciekawe czy mi to wszystko wytrzyma i nie będzie pęknięć. Polałem wszystko obficie gęstym CA. Zostały małe poprawki, z którymi jestem w trakcie (widać na lewym końcu błotnika) i idę zaraz fukać na szaro. Jestem ciekaw, co zobaczę. Jeśli będzie równo to pojawi się światełko w tunelu – może się wyrobię. Wieczorem i jutro rano był by czas na lakier a wieczorem w czwartek składamy. To scenariusz mocno optymistyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Już po podkładzie.

Błotnik wyszedł całkiem nieźle.

Jest nadzieja

 

Próbuję ustaliś jaka jest duża nakrętka na śrubie mocującej przednie koło.

Wie ktoś może? Takie rzeczy trudno znaleźć w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będzie bez fotek, bo błotnik suszy się w suszarce. Za chwilę dostanie finalny (mam nadzieję) podkład potem lekkie wyrównanie, kąpiel, suszarka i czarny. Wieczorem, jeśli się żaden paproch nie przyłączy do lakieru będzie bezbarwny.

Wczoraj wieczorem miałem małe przemyślenia,

dawać kierunkowskazy czy nie dawać o to jest pytanie?!

Z kierunkami końcówka błotnika wygląda jak kobra no, ale bez kierunków motorek nie przejdzie przeglądu . W końcu uległem i jest kobra.

Za to odpuściłem rejestrację

Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zmorka!

 

Maszyna prawie (pamiętacie reklamę ) gotowa.

Błotnik po werniksie suszy się w maszynie. Nie jest nieskazitelny, bo coś tam na nim się zatrzymało, ale po wstępnych oględzinach nie wygląda to strasznie. Jutro rano przelecę go delikatnie nabłyszczę i powinien być gotów. Pozostanie wkleić klosze oświetlenia, zaślepki na śruby no i chyba wszystko.

 

Galeria najwcześniej we wtorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale załapiemy się, na chociaż jedną fotkę błotnika tylnego :P

Niestety nie zrobiłem.

 

P.s. Czyżby kolega Kazik był fanem serii gier Splinter Cell ??

Nie. Już od dawna w nic nie pogrywam.

Na Amona Tobina i soundtrack z Splinter, Cell trafiłem przez przypadek przez TopGear Spodobały mi się podkłady muzyczne w paru odcinkach i dotarłem do muzyki, którą wykorzystywali. Tak trafiłem na tą muzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.