Skocz do zawartości

Relacja z budowy Mercedes Actros Italeri 718


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak chcesz malować tym Alcladem to zaopatrz się w podkład Alclada Gloss Black Base. Będziesz miał wtedy idealny chrom

 

Fotka zestawu do malowania chromem

 

Alclad.jpg

 

I sam efekt:

Podkład

 

MINI019.jpg

 

Chrom

 

MINI022.jpg

 

Jeśli już szkoda Ci 29 zł na ten podkład to wybij sobie z głowy malowanie czarnym akrylem Ewentualnie możesz emalią ale nie Humbrola jeśli już to ModelMastera ale i tak polecam Ci ten podkład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musisz to zmyć - używając zmywacza Wamodu do farb akrylowych, sprawdź wcześniej na kawałku ramki do tego modelu czy nie wchodzi w reakcje z plastikiem !

 

Emalie pod ten Alclad 107 też bym Ci nie polecał, lepiej kup też ten podkład z Alclada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wołał poniklować elementy niz bawić sięw jakieś Alclady farby majace być chromem a nie sa.

 

No ale każdy lubi robić to co uważa za słuszne.

 

Do zmycia Pactry z elementu polecam płyn Hamulcowy Dot3

 

Pozdrawiam i życze powodzenia w dalszych etapach prac nad modelem.

 

Grześku nie potrzebujesz jakieś zdjeć wnętrza tego Actrosa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniklować to znaczy? masz na myśli normalne niklowanie elementów czy za pomocą jakichś farbek?.

a tak na marginesie to chyba dam sobie spokuj z tym chromem, pomalowałem na podkład czarną emalią: felgi, zbiornik paliwa, zbiorniki powietrza i to fajnie kontrastuje z czerwoną ramą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno: to jest silnik i bak pomalowany emalią, ale... powiedzcie czemu farba zaczyna mi lecieć dopiero przy 3-4 barach czyżby była za gęsta??!!?? (gdzieś wyczytałem że powinna mieć konsystencje mleka - prawda to??)

f739db1f18b15800m.jpg

420d65fc56242733m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku poniklować czyli wytworzyć na powłoce plastiku mikorometryczną warstwe materiału gwalwanicznego nadając elementowi lustro.

Ja tak robiłem z felgamo Do Scani 10x4 zdjecie poniżej

http://img168.imageshack.us/img168/2892/dscn8573rh0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po małym postoju, udało mi sie pomalować te koła i chłodnice (przyznam że ogarneło mnie małe zdziwienie jak malowałem, jak kolor zmienia sie na chrom

oczekuje

Waszej oceny:

9d3148c0995a355dm.jpg

1a47d3e396d773f6m.jpg

39b9018fba237d40m.jpg

d012cc3bb88faf77m.jpg

e090c411e1dbd1a1m.jpg

jutro zaczynam pomału składać modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromik elegancki tylko czy aby pasuje do euro-trucka Moim zdaniem chłodnica z silnikiem powinne być czarne, no może zostawiłbym chromowane pokrywy zaworów. Oowszem bywają silniki chromowane, ale to tylko do celów prezentacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A felgi mogą być??

Nie wiem jak wyglądają felgi od strony zewnętrznej, ale od wewnatrz mogą być bo i tak praktycznie będą widoczne tylko ranty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku chłodnica w Actrosach, Axoraich i Atego jest malowana przedewszystkim na czarno. wyjątkkami stanowią zintegrowane chłodnice z chłodnicą od klimatyzacji gdzie w tym przypadku chłodnica jest srebrna. Dekielek na końcu skrzyni ma byc czarny jak reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem przyuważyć że to jest moje pierwsze malowanie chromem. a te kropeczki czarne to nie wiem czemu sie pokazują, może czarny kolor dobrze nie pokrył albo, malowałem dwa razy chromem! może dla tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesku tak jak obiecałem podsyłam Ci fotki wnętrza Actrosa MP I. Niestety nie są to skany a fotkirobione z katalogu cyfra wiec ich jakość niejest zbytnio rewelacyjna. Ale mam nadzieje że lepsze to niz nić

c1e0374f2d91b7e4m.jpg

4b96ab283b7df1b2m.jpg

 

98095bc4c5523fe8m.jpg062dbd792a2e2bf6m.jpg8a72ddc4e45397dam.jpg

 

Jak coś jeszcze znajde to podesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

AMT ma podobna naczepe tylko ze amerykanska gdzies ja widzialem czy na ebay-u angielskim lub niemieckim albo w angielskim sklepie internetowym , jak znajde to dam znak . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.