Skocz do zawartości

Relacja z budowy Mercedes Actros Italeri 718


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

Italeri zapowiedziało wanne na rok 2007 a rok się kończy i nadal jej nie ma.

Dokładnie, to zapowiedź była na grudzień 2007, ale bardzo wątpię, żeby Italerka nam zrobiła jakiś prezent gwiazdkowy. Mam jednak nadzieję, że nie będą długo zwlekać z wydaniem, bo też czekam na tą wannę do mojej Magni. Tu jeszcze nie zmienili daty edycji, więc bądźmy dobrej myśli:

Moduni.com

 

A Actrosik bardzo ładny jak na razie i ciekawie się zapowiada

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja również czekam na nią, z utęsknieniem kiedy się pojawi na naszym polskim, serdecznym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na 3 zapowiedzi:

1.Daf 105 XF

2.Eddie Stobart Volo FH Pusher

3.Iveco Stralis.

 

Myśle że ze wypada zamknąć oftopa i nie robić syfu autorowi tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na 3 zapowiedzi:

1.Daf 105 XF

2.Eddie Stobart Volo FH Pusher

3.Iveco Stralis.

 

Myśle że ze wypada zamknąć oftopa i nie robić syfu autorowi tematu.

 

Popieram w obydwu kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

po wielu komplikacjach udało mi się ruszyć z budową, (przeprowadzka mojego warsztaciku) narazie pomalowałem podwozie, ale musze poprawić ponieważ rama jest po kompieli w kreciku po czerwonym kolorze i troszke zostało. kolor to czarny + grafitowy humbrola. wyszedł mi fajny kolorek tylko że matowy i w związku z tym mam pytanie czy jest jakiś lakier na humbrole żeby troche się świecił ten lakier? ale myśle że zostane przy tym macie.

5adea71b9716f7f1m.jpgea72ea945281a698m.jpg2e831ac632b7d41bm.jpgb774f0fdb7500ad1m.jpg

 

e33d803a14df8394m.jpge10feee0d016f2bbm.jpg7e4359b3dacbdeeem.jpg2276831139df7ef4m.jpg

oczywiście słucham opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda, ale ja mam 1 uwagę i jedno pytanie...

Zacznę od pytania - czy tłumik i/lub zbiornik będziesz robił w chromie? Przynajmniej na tłumik by się przydało.

A uwaga, to mały problem, który ujawnił sie także w moim Actrosie Black Edition - rura od turbiny do tłumika jest za krótka. Ja zrobiłem tak - uciąłem tą rurę zaraz za turbiną na wysokości opaski i dorobiłem nową rurę ze... słomki do napojów, hehehehe, a konkretnie z jej harmonijkowego przegubu. Średnica niemal idealnie pasuje:

 

IMG_0072.jpg

 

IMG_0074.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem zostać przy matowej ramie i pomalutku malować detale, ale zapomniałem (chyba z pośpiechu) przykleić kolektory wydechowe i tą rure wydechową do tłuminka . elementy są pomarańczowe bo i kabina bedzie pomarańczowa

e79bb71e3cc3ad5fm.jpg644b142d0342aca7m.jpg3a2af9a48a70b893m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechu79 Witam! Słuchaj ten kolor ramy to jest taki jak w nowych Scaniach powinien być, ale u Ciebie wygląda super! Mówisz że malowałeś to Humbrolami, możesz podać i numery tych farbek i proporcje w jakich je zmieszałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechu79 Witam! Słuchaj ten kolor ramy to jest taki jak w nowych Scaniach powinien być, ale u Ciebie wygląda super! Mówisz że malowałeś to Humbrolami, możesz podać i numery tych farbek i proporcje w jakich je zmieszałeś?

kurcze proporcji dokładnych ci nie podam bo poprostu wlałem jeden pojemnik czarnej połysk i matową chyba. to będzie 1:1 a dokładnie nr podam ci jutro

grzechu79 Fajowa rama !! ,super matt i ten pomarańczowy , bardzo ładny kontrast . Ładny chrom na kołach , co to za lakier ? może nie doczytałem :P.

chromu nie ma na kołach, to jest ten sam lakier co na ramie. proporcje j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

najpierw fotka ogólna

9d472f5408a21ffa.jpg

3993190f25e77f3c.jpg

dzisiaj zabrałem się za kabinke

337afba82c1b3f20.jpg

0dae5bdf4b191577.jpg

łózko powstało w następujący sposób:

c90eb20cc29bdd94.jpg

ze starej koszuli z krótkim rękawem odciołem z końca rękawa pasek (jest on obszyty więc ładnie wygląda(najlepiej starą albo żeby żona nie widziała:) dwa paski papieru technicznego, jeden jako prześcieradło czy coś takiego a drugi do środka żeby klej nie prześwitywał jak bedziemy przyklejać nasz "kocyk"

8185cb04ee52b366.jpg

fa459995cb7d2849.jpg

pasek w środku pomoże nam też ułożyć kocyk na łózku, jest równo i sztywno

4ffffc718c1110ad.jpg

a14a8652bdc413a9.jpg

a co do poduszki to zrobiłem ze szwu koszulki, znajduje się on na lewej stronie

d85dcfe33b3653a0.jpg

no i u góry to samo

0dae5bdf4b191577.jpg

i reszta kabiny

7c491fffee752b93.jpg

no i cała karoseria narazie sklejona idzie do szpachlowania

137134b11ab43972.jpg

słucham opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta górna leżanka chyba nie powinna być tak wysoko . Pozdrawiam

U mnie jest tak samo. Tak wskazuje też instrukcja. Czy tak jest w oryginale, tego już nie wiem.

Wnętrze jest ładnie zrobione, tylko jak dla mnie, trochę za czarno tam. Ale to oczywiście kwestia gustu.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... ostatnio byłem u brata w Manie TG 410A i widziałem tapicerke w takim kolorze, a że to jest moja pierwsza taka "poważna praca" i nie miałem wglądu do MB Actrosa wiec skopiowałem tapicere z Mana. Jeżeli obraziłem fanów Mana albo Actrosa... z góry przepraszam

a co do drugiego łóżka u góry - tak jest w opisie. pozdrawiam odwiedzających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechu79, to nie jest żadna krytyka z mojej strony odnośnie koloru wnętrza. Ja po prostu preferuję bardziej jasne kolory. Ty, ja i chyba większośc ludzi na Forum, buduje modele dla siebie i jak im się podoba. Tobie się podoba czarny, więc tak zrobiłeś. Mi się podobają szarości i znalazły się one w moim Actrosie. Nie chodzi przecież o to, żeby modele, które budujemy, były identyczne. Te różnice sprawiają, że każdy model, jeśli jest dobrze zrobiony, wzbudza zainteresowanie, ponieważ jego twórca włożył w niego własną inwencję

A poza tym wiesz... O gustach się nie dyskutuje. To, co podoaba sie jednym, nie podoba się innym.

Ważne jest tylko to, żeby nie zrobić zbyt dużego misz-maszu kolorystycznego - barwy muszą do siebie pasować.

Życzę Ci zatem powodzenia w dalszych pracach. Jestem pewien, patrząc na dotychczasowy postęp prac, że Twój Actros bedzie "wyczesany".

Acha. Jeśli nie wiesz, jak coś pomalować, to polecam zawsze poszperanie w "Google Grafika" - z pewnością znajdziesz to, co potrzebujesz.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tośmy się dogadali JarekS

Ty, ja i chyba większośc ludzi na Forum, buduje modele dla siebie i jak im się podoba. Tobie się podoba czarny, więc tak zrobiłeś. Mi się podobają szarości i znalazły się one w moim Actrosie. Nie chodzi przecież o to, żeby modele, które budujemy, były identyczne. Te różnice sprawiają, że każdy model, jeśli jest dobrze zrobiony, wzbudza zainteresowanie, ponieważ jego twórca włożył w niego własną inwencję

ale ta opinia mi sie bardzo podoba... i tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Manów i Meroli nie znają sie na rzeczy hahahah D: Najlepsze są Volva Scanie i Dafy! Pamiętaj to chłopie hahahah A teraz Grzechu powiedzcie mi jakich numerów faberk Humbrola użyliście do pomalowania podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie śledziłem Twoich postępów prac i jestem pod wielkim wrażeniem. Jako człowiek interesujący sie marka Mercedes troszku kolorystyka wszystkich pod zespołów mnie razi ale to Twój model. Na co zasługuje to na czystość klejenia.

 

Wygląda powoli ten Mercedes jak jakiś do zadań specjalnych FBI albo wojskowy

 

Co zrobiłeś z kangurem dachowym i zderzakiem w chromie do przodu?? Czy była by możliwość odkupienia od Ciebie tych elementów ? czy zostawiasz sobie je.

 

Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Manów i Meroli nie znają sie na rzeczy

 

 

Edler Jakoś z tobą się nie zgodzę, tata jeździ TGA 18.410 w XXL i jest po prostu bomba, a osobiście mamy Mercedesa W124 więc dla mnie są to najlepsze marki , scania jest ok tylko ta przednia szyba, trochę za mała, a volvo ma za bardzo pochyloną , Wiem że o gustach się nie dyskutuje, ale każdy ma prawo wtrącić swoje "3 grosze" i powiedzieć co mu się podoba a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.