Skocz do zawartości

Relacja z budowy Mercedes Actros Italeri 718


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Fani Manów i Meroli nie znają sie na rzeczy hahahah D: Najlepsze są Volva Scanie i Dafy!
Edler Jakoś z tobą się nie zgodzę, tata jeździ TGA 18.410 w XXL i jest po prostu bomba

Czy to jest mowa o osobowych samochodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co zrobiłeś z kangurem dachowym i zderzakiem w chromie do przodu?? Czy była by możliwość odkupienia od Ciebie tych elementów ? czy zostawiasz sobie je.

Miłosz to do mnie z tym kangurem?? bo nie wiem o co biega

 

Fani Manów i Meroli nie znają sie na rzeczy hahahah D: Najlepsze są Volva Scanie i Dafy! Pamiętaj to chłopie Very Happy hahahah A teraz Grzechu powiedzcie mi jakich numerów faberk Humbrola użyliście do pomalowania podwozia.

za dużo sie naoglądałeś chyba "Na osi" a co do farbek - to spodobał ci sie kolorek ramy??

Wiem że o gustach się nie dyskutuje, ale każdy ma prawo wtrącić swoje "3 grosze" i powiedzieć co mu się podoba a co nie.

macie racje kolego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na Osi tylko z własnego doświadczenia i upodobań. A osobowe merole mogą być ale ja tam ich nie lubię, a ciężarówki to mój tata kiedyś miał Actrosa i co telefon to była jakaś usterka. A kolor ramy jest boski!! Tak, bardzo mi się podoba. Gdybyś mógł podać numer tych farb to bylo by zarąbiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edler Masz racje Actros to jest porażka jako mercedes, mógł bym dużo gadać o osobowych mercach ,ale to nie jest odpowiednie miejsce czas i pora.

Mercedesik fajny , szczególnie ten pomarańcz pasuje do szarego :piwko:

A powiedzcie mi obywatelu z Elbląga, czy macie jakiś pomysł na malowanie karoserii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi obywatelu z Elbląga, czy macie jakiś pomysł na malowanie karoserii??

pomarańcz i bez tego "byczka" po bokach - nie pasi mi to zwierze na ciężarówce

A poza tym nie jeżdże cieżarówkami więc nie wiem który lepszy a który gorszy, lubie ciężki sprzęt

A kolor ramy jest boski!! Tak, bardzo mi się podoba. Gdybyś mógł podać numer tych farb to bylo by zarąbiscie
więc już objaśniam:

d7cb178bd56ee030.jpg

czarny metal cote 27003

a5ba35e79bc15c2c.jpg

czarny gloss 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku tak do Ciebie kierowałem to pytanie odnośnie kangura.

słuchaj... nie jestem pewien co to jest ten kangur ale przejżalem inecik i sie dowiedziałem że jest to chyba to orurowanie co nie?? i jeśli chodzi ci o to, to niestety zakładam na swojego MB - przykro mi.

 

Spojrzałem na 1 stronę i zauważyłem ze używasz kompresora lodówkowego, czy mógł byś przesłać więcej fotek tego kompresora, bo sam mam zamiar taki zrobić

 

już służę pomocą:)

273cffc0904fe542.jpg

b20eae536c31ac62.jpg

14e22e6139715735.jpg

a2c50e6c9a276484.jpg

to jest filtr powietrza z butli po sprężonym powietrzu, w środku jest wata

3e2f9d260a6e87fd.jpg

ead44a2f261c49d5.jpg

9bc160667e29b280.jpg

a tu pochwale się swoim warsztacikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem, jest trochę za duża jak dla mnie , coś mniejszego będę musiał wykombinować. A powiedz mi ile potrzebujesz czasu aby napompować pełen zbiornik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi ile potrzebujesz czasu aby napompować pełen zbiornik??

tylko przy pierwszym uruchomieniu troche zeszło a tak to naszczęście trzyma powietrze i nie musze czekać aż nabije, ale zanim sie rozłoże do malowania to sobie włączam i sie pompuje, a tak na poważnie to może do 5 minut pompuje, tak do 4 barów, ale dobije też do 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Zakończyłem prace nad MB, ale jestem zadowolony z niego w 99% mam nadzieje że sie spodoba widowni, a wady sami zauwazycie To jest w ogóle pierwszy model który skleiłem i pomalowałem aerografem, narobiłem troche błędów w szpachlowaniu i malowaniu więc myślę że nastpny będzie lepszy. oto fotki i słucham waszego zdania:

7e20bc453288cba9.jpg

c838568588503a0e.jpg

d76ac2ba8ce45541.jpg

50b9606afb79cdad.jpg

0f9bdbc0778b891b.jpg

34e5bf3a4b5ed00d.jpg

8b4cd2f161a6c7dd.jpg

e41cdd01663245d9.jpg

9ccb1663d2764fcd.jpg

1bf0989a2f2e5664.jpg

bbe6d7ccec217993.jpg

5f4213c664a4b338.jpg

af683b0257d4f6be.jpg

5fb1314c4c163c25.jpg

5b5878c9bd5256de.jpg

1b189ec204ed5fa3.jpg

6396f7b1d2801073.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie pomyślałem, że wystarczyłoby piasty zostawić w kolorze ramy. Ogólnie, to bardzo mi się podoba Actros i chętnie ujrzę go w świetle dziennym :wink3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś plastiki na kabinie pomalować matem (lusterka, komim, grill itp.), moim zdaniem połysk niebardzo do nich pasuje Po za tym model bardzo mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba

Ciekawa zabudowa dachu

Teraz jakąś naczepkę do niego, mnie by się widziała jakaś platforma

Jakieś tam drobiazgi, są mało istotne i nie jest ich dużo, więc nie będę wymieniał. Któż robi modele perfekcyjne od początku do końca? Chyba tylko najwięksi mistrzowie.

Kolor felg mnie nie przekonuje, ale OK, tak, jak już pisałem kilka razy wcześniej - to Twój model i Twój pomysł na niego.

Na 2 rzeczy zwrócę uwagę - tak na przyszłość, nie maluj świateł "wstecznych" na biało, tylko zostaw klosz przezroczysty, a od spodu pomaluj srebrym metalikiem (metalizerem).

Troszkę duża "ziarnistość" Ci wyszła przy malowaniu na czarno tyłu kabiny, ale wiem, że to się zdarza - też czasem z tym walczę. Zauważyłem, że częściej tak się dzieje przy farbach szybkoschnących. Ja maluję zewnętrzne powierzchnie emaliami długoschnącymi, wtedy ładniej się "rozlewają", nie tworząc ziarnistości.

Ale ogólnie, jak już wspominałem, model mi się bardzo podoba.

Pozdrowienia.

 

PS.

Zrób więcej fot w plenerze przy świetle dziennym i do Galerii wsadź "Mesia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no stary piknie i to bardzo piknie , kolorki okej widać że jesteś fanem albo tuningu albo egzotycznych samochodów, szkoda że felg nie pomalowałeś metalizerem IRON z Gunze, po prze polerowaniu wygląda ślicznie i uwydatnia głębię koloru i krzywizn. Jedynym minusem technicznym to chyba brak drabinki, ponieważ pomost dałeś ale po co jak nikt i tak na niego nie wejdzie ?! Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze Actros wyglada jak jakis do zadan specjalnych, taki czarny z pomaranczowym Szkoda ze nie sa pomalowane felgi bo model az jest za czarny ale tak to oki

no też mi to chodzi po głowie, tak myśle zrobić trailera czy lawete - nie wiem jak to sie fachowo nazywa, z jakimś ponadgabarytem, też chcem zrobić dioramke do tego w postaci odcinka drogi expresówki ale czy to wypali - zobaczymy. Co do felg to są pomalowane w kolorze ramy.

ja bym do niego moze dał szary albo czarny bulbar ,moze by nie pasował ale kto wie .

co to jest ten "bulbar"

szkoda że felg nie pomalowałeś metalizerem IRON z Gunze,

co ro metalizowanych rzeczy to znalazłem w swoim mieście firme która sie zajmuje metalizowaniem małych elementów - przy następnym modelu pomyśle o tym.

a pzoa tym to wie ktoś w jakim sklepie można dostać taką niskopodwoziówke: 6c8e2cf5e4862ede.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taka nisko podwoziówką , będą problemy, mógł być kupić notebuma, i poprzerabiać, a bul bar jest to chyba światełka , które masz na wysokości nr rejestracyjnego, tylko ze w takiej ramce. Do modeli jest to dostępne w Akcesoriach do modeli U.S i EU....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.