Skocz do zawartości

Relacja z budowy Mercedes Actros Italeri 718


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

postaram sie opisać i pokazać moje wypociny związane z budową Actrosika:)

na sam początek moge już napisać że zanim sie wziąłem do roboty to przewertowałem sporo waszego forum i dowiedzieć sie jak sie maluje, klei, szpachluje, tnie, jaki aerograf, skąd "dorwać" powietrze, jakie narzędzia itp.

Ale do rzeczy.

Model taki:

e42d76e0b86fbda5m.jpg

aero takie:

cb1321860a809dc7m.jpg

miałem problem z kompresorkiem ale wkońcu wykombinowałem agregat do lodówki, zbiornik z butli 2-3kg po gazie

ac5037a9354c8a84m.jpg

jakiś mały manometr i jakoś pompuje, dochodzi do 8 barów to chyba dobrze co nie??

0937a31a6c3e203bm.jpg

 

Jeszcze nie skończony ale lada dzień będzie fukał i w związku z tym mam pytanko jak połączyć zawór z butli z wężykiem od aero

be8d70b397bad22cm.jpg

No i zacząłem coś składać, na początek rama

6408a528460f6bd1m.jpg

e27d9624696d49ccm.jpg

a0185ec11cfaab61m.jpg

no i silnik

d1b28f1a39466c02m.jpg

i tu znów pytanie czy ktoś ma zdjęcie silnika (chodzi mi o kolorystyke jakie kolory mają silniki mercedesa actrosa.

Na razie to tyle cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jakiś mały manometr i jakoś pompuje, dochodzi do 8 barów to chyba dobrze co nie??

Omatkoboska... 8 bar... W zupelnosci wystarcza 1.5 bara do malowania. Radzie Ci zaopatrzyc sie jeszcze w presostat, ktory bedzie wylaczal agregat gdzies przy 2.5 - 3 barach i reduktor, zeby moc sobie dokladnie regulowac cisnienie podawane juz na aerograf w zakresie 1 - 2 bary. Jezeli chodzi o sposoby laczenia, to przejdz sie do jakiegos sklepu z kompresorami, akcesoriami pneumatycznymi, itd... Tam Ci doradza. Bo ciezko cokolwiek powiedziec tak z hm... z fusow...

Ja w takiej sytuacji zawsze taszcze te dwa alementy, ktore chce polaczyc do sklepu i mowie "Panie, chce TO z TYM zlaczyc, zeby dalo sie zrobic to i to (chodzi np o szybkozlaczki czy rozne takie gadzeciki), doradz Pan cos..."

 

Jezeli chodzi o aerograf, to na poczatek Ci wystarczy, ale za jakis czas zapragniesz czegos bardziej wyrafinowanego i precyzyjnego. Wiem, bo tez taki sprzet przerabialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak prawde mówiąc to jak byłem mały to sklejałem troszke, to były samoloty później wiek młodzieńczy, trzeba było sie wyszaleć:)) a teraz popołudniami nie ma co robić a lubie samochody ciężarowe to sobie sklejam:))

Aha! dzięki tornado za fotki napewno sie przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam szanowny kolego że w poniedziałek zaczynam ruszać, narazie wszystko idzie na pierwszym biegu staram sie robić powoli i dokładnie w sumie jest to drugi model (nie tani) i chce żeby wyglądał extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam szanowny kolego że w poniedziałek zaczynam ruszać, narazie wszystko idzie na pierwszym biegu staram sie robić powoli i dokładnie w sumie jest to drugi model (nie tani) i chce żeby wyglądał extra

 

Bardzo dobre podejście

 

Chyba trzeba to opić :D:D

 

A przy okazji to syn czy córka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam po małym postoju jak zapowiadałem ruszyłem z miejsca:

pomalowałem rame, most tylny resory z poduchami, posklejałem zbiorniki, zacząłem flekować siedzonko:)

Poprawcie mnie jeśli sie myle - pactre łatwiej maluje się aerografem chyba- nie?? próbowałem malować tą że rame pędzelkiem ale coś cienko sie kryła i pomalowałem emalią

pożyczyłem aparat zdjęcia w najbliższym czasie.

tak na marginesie to córka mi sie urodziła karolinka to do pretotiana

a miloszkr kiedy mi prześle jakieś foty silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich śledzących moje postępowania w budowie.

pomału wrzucam drugi bieg: poprawiłem swoją "pompke" i zacząłem malować dalej, rama:

df23adaeabffa646m.jpg

87cd842799760969m.jpg

401045228a6ce8a6m.jpg

tylny most: i tu mam pytanie: jak malować żeby zamalować krawędzie (tu na zdjęciu nr2 widać na krawędzi od uchwytu wału)

7eba4dac0a1a82a6m.jpg

9cca7b0b2590d157m.jpg

f0bf65f30847fe2bm.jpg

zawieszenie tylne:

25a0e07a0b4234c7m.jpg

e26e23e6ab938a2bm.jpg

i siedzonko, troche mi nie wyszło bo to pierwsze kroki w tym kierunku:)

2007d8f8d93923b2m.jpg

jutro kolejna dawka zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylny most: i tu mam pytanie: jak malować żeby zamalować krawędzie

Przedewszystkim najpierw trzeba pomalowac podkładem, a potem dwie a nawet niekiedy trzy warstwy koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Nobel EXC (pisze tak bo nie wiem jak sie wkleja cytaty, mógłby mi ktoś wytłumaczyć?) nie myślałem że sie to komuś spodoba poczytałem troche na forum jak znajde link to Ci go podeśle, tylko zmieniłem materiał (zwykły podkoszulek) smaruje obficie superglu albo kropelką i przykładam materiał i jeszcze raz smaruje klejem tam gdzie suche miejsca zostaną po przyłożeniu później modeluje, obcinam, maluje, oczywiście po wyschnięciu i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tornado postaram sie na drugi raz pomalować cieńszymi warstwami bo teraz to widze że mi sie w rowkach farbka gromadzi i nie widać krawędzi- tych wklęsłych. poprostu za dużo farby dałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak na marginesie pokaże Wam moją "pompke"

4a781795066827ffm.jpg

d1d53680e075349em.jpg

12138cd5dd4b50aam.jpg

pomalowałem wczoraj felgi podkładem, dzisiaj czarnym a jutro aluminium, mam nadzieje ze mi wyjdzie chrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pomalowałem wczoraj felgi podkładem, dzisiaj czarnym a jutro aluminium, mam nadzieje ze mi wyjdzie chrom

??? Z czego niby ma ten chrom wyjść ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.