Skocz do zawartości

MS BF 109 F 2 Italeri


qbar

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jak w opisie.

 

Tyle, że jest to mój pierwszy model i efekty pewnie nie będą porażające, a raczej przerażające. Chciałbym jednak jeśliby się ktoś zainteresował, żeby powiedział co jest w porządku... albo inaczej co jest źle a co tragicznie - żebym mógł to poprawić. Model polecił mi sprzedawca w sklepie modelarskim tak 'na początek'. Odradził też zakup farb, mówiąc że najpierw dobrze byłoby zapoznać się ze sklejaniem etc. Chciałbym jednak pobawić się trochę farbami aby model nabrał jako takiego wyglądu, więc cóż możecie poradzić?

 

Oto model:

 

dsc00464s.jpg w1280.png

 

części

dsc00456vyl.jpg w1280.png

 

i trochę tego co udało mi się spartolić...:

dsc00457s.jpg w1280.png

 

dsc00459b.jpg w1280.png

 

dsc00461q.jpg w1280.png

 

dsc00462kpm.jpg w1280.png

 

dsc00463s.jpg w1280.png

 

jak widać model posiada 4 podstawowe farby ale z instrukcji można dojść do wniosku ze tymi 4 kolorami nie da się pomalować od początku do końca samolotu żeby miał konkretny kamuflaż (np. Francja z grudnia '41). Jeśli już zabierałbym się za malowanie to chciałbym to zrobić porządnie... na ile potrafię oczywiście.

 

ah. i jeszcze jeden problem jak widać na 5. fotce jest pewien problem: nie ma osłonki. To brak fabryczny. Jak go usunąć?

 

Chodzi mi dokładnie o to:

dsc00461j.jpg w1280.png

 

Za wszystkie rady oraz ostre słowa krytyki dziękuję :p

 

P.S. miejcie na uwadze, że to mój pierwszy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc:

Sam model to ponoć kicha totalna, ale na pierwszą praktykę się chyba nadaje. Jeśli chcesz 'pobawić się farbami' w kokpicie, to trochę za późno. Szkoda, że już skleiłeś połówki.

Kupiłeś szpachlę? Jeśli nie, to radziłbym Ci się w nią zaopatrzyć. Naprawdę pomaga

Co do osłonki - nie jestem pewien, ale chyba jej nie było po jednej stronie. Ale nie mam pewności, więc lepiej poczekać na Messerschmittofila jakiegoś.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na + :

kleisz równo z tego co widzę ( tzn. jedna połówka kadłuba do drugiej przylega prawidłowo )

na - :

trochę za dużo kleju dajesz ale nie przejmuj się do wprawy dojdziesz pomału

 

życzę powodzenia przy dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat "Friedrich" z Italeri to nienajlepszy wybór na pierwszy model. No ale skoro już się stało to spieszę z informacją, że ta "osłonka" na rurach wydechowych była tylko jedna - po lewej stronie. Zapobiegała zasysaniu spalin przez chwyt powietrza do sprężarki, który był powyżej.

 

Dobrze, że zwracasz uwagę na takie detale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie po dokładnym sklejeniu pomalować farbkami. Nic nie tracisz a zyskujesz za jednym zamachem dodatkowe doświadczenia. Jakbyś tego nie zrobił za pierwszym razem i tak model będzie lepiej wyglądał pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh tyle narzekania na ten zestaw - on jest całkiem ładny, tylko - prawie 1cm za krótki jak na pierwszy model to idzie ci ładnie, o ilości kleju już ci mówiono, to sie nie rozpisuje, nie spiesz sie, bedzie git aa i czytaj ile sie da różnych poradników na forum, jest tego ogromna ilość, zobaczysz że ta wiedz oszczędzi ci nerwów i nieudanych prób... a jak się przyłożysz to efekt będzie lepszy niż planujesz , powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.