Jump to content
Marek Świderski

[G]Monogram A-10 Thunderbilt II

Recommended Posts

Prawie skończony A-10, piszę p r a w i e, bo do skończonego modelu trochę jeszcze mu brakuje . Model z zestawu Monogram, dokładność odwzorowania – nie wiem do planów nie przykładałem, model jak na moje oko wykonany dosyć dokładnie. Wzbogacony kabiną firmy Legend i trochę własnej waloryzacji. Koszmarem było spasowanie niektórych elementów ze wzgledu na wypukłe linie podziału blach. Niestety ciążyło nad nim chyba jakieś fatum , bo ciągle coś się z nim działo począwszy od pęknięcia kabiny, przez zaginięcie drabinki, która w końcu w trakcie dorabiania nowej szczęśliwie się odnalazła a na kalkomaniach skończywszy. Monogram za pośrednictwem Revell jako swojego przedstawiciela na Europę przysłał mi nową osłonę kabiny więc trzeba było dokleić do niej model. Wracając jeszcze do kalkomanii to chemia słabo na nie działa i dla tego miejscami się błyszczą. Jak trochę od niego odpocznę (bo czasem nachodziła mnie chęć żeby ) to mam zamiar obwiesić go jeszcze taśmami „remove before flight” oraz nakleić światła do lotów w szyku i dopiero będzie "cacy" .

Reszta na fotkach.

p.s. Jutro jak pogoda pozwoli to zrobie kilka fotek "lotniskowych".

a_10_thunderbolt_ii_monogram_by_marek1101-d30vrr4.jpg

a_10_thunderbolt_ii_by_marek1101-d30vrko.jpg

a_10_thunderbolt_ii_3_by_marek1101-d34hr5c.jpg

a_10_thunderbolt_ii_4_by_marek1101-d34ik3x.jpg

a_10_thunderbolt_ii_28_by_marek1101-d34hqww.jpg

a_10_thunderbolt_ii_13_by_marek1101-d34hr20.jpg

a_10_thunderbolt_ii_26_by_marek1101-d34hqny.jpg

a_10_thunderbolt_ii_29_by_marek1101-d34hqgg.jpg http://fc07.deviantart.net/fs70/f/2010/342/6/3/a_10_thunderbolt_ii_18_by_marek1101-d34ik7j.jpg[/img

Edited by Guest

Zrob jakies zblizenie nosa. Jak Ci sie polozyla kalka z guzcem? Kiedys kumpel robil ten model i jemu strasznie to wyszlo... Kalka sie zmarszczyla i nie dlo jej sie ulozyc...

Marek, jak by sie chcial jeszcze pobawic, to Ci moge podeslac blaszki do dzialka. Moglbys zrobic je (to dzialko) z igiel i wzbogacic blaszkami.

O kalkach lepiej mi nie przypominaj, co do "noska" to poszedłem za Monogramem i zrobiłem tak jak jest na pudle od modelu - czyli pomalowałem farbą. Reszta kalek to koszmar a ten co narzeka na grubość kalek Academy na kolana i przepraszać tamte kalki Academy kładą się dobrze i nawet chemia na nie działa. Działko jest z igieł i bez używania blaszek zrobione.

Czyścioszek, ale fajnie wygląda

Fakt czysty ale nie potrafie jeszcze przyciemniać wypukłych linii

Nosek 183c2fddd0008facm.jpg

Ładnie mimo pecha wygląda

Pozdrawiam

sokol

Piękny to samolot.

Model spoks pomimo przeszkód ładnie wykonany, sam mam w pudełku italerkę plus kalki z pustynnej burzy, czeka na swoją kolej.

Pozdrawiam

Marek_1101

Aleeeeeeeee wypasio Pieknie sie prezentuje - jestem pelen podziwu dla "powloki lakierniczej". To malowanie jest chyba najfajniejsze (pomijajac JAWSy naturalnie) Moze warto troche pomazac podwozie - bo ta biel strasznie razi.

Na fotach widac ze platowiec ma jednoczesnie anteny ALR-46 i ALR-69 - masz foty tego egz. z dwoma systemami ? Kiedys juz pisalem ze po zamontowaniu ALR-69 zdejmowano ALR-46 (te "pudelka" obok dzialka i na koncu ogonka od dolu) - inna sprawa ze pewna (mala) czesc samolotow latala w polowie lat 80-tych z ALR-46 i ALR-69, ale krotko

Poczatek

Qrcze to na dziobie to nie ALR-69 tylko dziury w swinskim nosie Ale zmyla

Koniec

Mozna prosci o zooma kabiny ? Ciekaw jestem jak sie Legend udal...

Pozdr.

Pawel

Edited by Guest

Bardzo ładny A-10!Ten wątek bardzo mi się przyda ponieważ ma ten model i w niedługim czasie mam zamiar go zrobic ale narazie szukam fotek itd.I będe robił go w tej wersji pudełkowej czyli z Irak 203.

Nono dobry Thunderbolt nie jest zły chociaż mi osobiście średnio podoba się w kamuflażu, jakoś bardziej widze go w szaro-szarym malowaniu

A co do samego modelu to śliczny Super wygląda z takim uzbrojeniem, ale nie moge za dużo patrzeć, bo mój ledwo w szafce wylądował, a zaraz wyleci

PKD4GA pamiętasz o mnie

Mogę szczerze polecić kabinę Legend, dedykowaną do modelu monogram jest bardzo dokładnie do niego dopaswoana, fakt na zamówienie czeka się ok 3 m-cy. Ale bardzo sympatyczny Pan kontaktuje się telefonicznie, potwierdza przyjęcie zamówienia i potem przed wysłaniem dzwoni jeszcze raz z informacją, że wysyła paczkę /w moim przypadku tak było/. Kabinę kupiłem ----->KLIK<-----tu

Wygląda tak..........

LF4019.jpg

Mały "updacik" do wcześniejszego postu..........

Już chyba nic więcej nie da się wycisnąć z mojego aparatu.

5a8a275ca583adaemed.jpg

17894da98fa6c1ccmed.jpg

1f8b9d2725edce9dmed.jpg

317903923480834amed.jpg

a1e74f46b414583fmed.jpg

cef91c4fbc6374e5med.jpg

....czasem człowiekowi coś do łba strzeli ............i dorobi zagłuszki na głowice rakiet.....

c4016f9886be95f8med.jpg

9b3f728a1094c873med.jpg

marek_1101

qchenka czyli jednak masz jednoczesnie ALR-46 i ALR-69 (na 4 fotce od gory to widac wyraznie)

Podaj nr seryjny platowca -mam gdzies spis - to sprawdze jaki system byl zamontowany "fabrycznie" na tym egz.

No a sam model - miodzio

Timi

Poszlo poszlo i mam na to kwity - bo wyslalem poleconym

Pozdr.

Pawel

marek_1101

Model zrobiony tak jak było w zestawie, dorobione są prowadnice do rakiet p-p i kilka innych dupereli ale anten nie dorabiałem
- no wiem wiem, ale to tylko ze wzgledow kronikarsko/historyczno-ciekawskich chce sie dowiedziec - nie zebym cos Ci mial udowadniac Moze komus sie przyda...

Nr seryjny jest po lewej przed kabina dwie linie - dolna AF SERIAL NO. XX-XXX

Co teraz bedziesz budowal ?

Pozdr.

Pawel

Mogę szczerze polecić kabinę Legend, Kabinę kupiłem ----->KLIK<-----tu

Wygląda tak..........

LF4019.jpg

Mam pytanie czy tego typu kabinki są wykonane jako "gotowe" tzn. wymagają tylko malowania czy też należy je złożyć z wiekszej liczby elementów?. Pytam z czystej ciekawości..

Pozdrawiam!

....czasem człowiekowi coś do łba strzeli ............i dorobi zagłuszki na głowice rakiet.....

Ale jak widac taki atak ma tez i pozytywny skutek

Jedyne ale mam do fotek lotniskowych : zrob sobie jakas plansze, ktora bedzie imitowala nawierzchnie bo ten beton jest bebe

Mam pytanie czy tego typu kabinki są wykonane jako "gotowe" tzn. wymagają tylko malowania czy też należy je złożyć z wiekszej liczby elementów?. Pytam z czystej ciekawości..

Kabinę składa się z elementów w skład tej wchodzą takie części jak:

• tablica przyrządów

• „przedszybie” z podstawą i ramą celownika HUD

• fotel katapultowy

• boczne ścianki kabiny

• drążek sterowy

• elementy do zawiasu podnoszenia osłony kabiny

i kilka drobnych dupereli

Trzeba ją oczywiście pomalować.

bo ten beton jest bebe

Jak się nie ma psa to się kotem szczuje ale pomyslę o czymś na wiosnę i będzie

Faktycznie jak sie dobrze czlowiek przypatrzy to masz racje albo "guziki" albo "pudelka"

308740628b182e46med.jpg

ced6e4b5710f2d6emed.jpg

5943a40f9d9c79b4med.jpg 875034207d062815med.jpg

Na warsztat wraca ten temat: viewtopic.php?t=1419

Edited by Guest

Dzięki

Faktycznie jak sie dobrze czlowiek przypatrzy to masz racje albo... "guziki" albo "pudelka"
- no roznie bywalo

d98009a85b6e8d4f.jpg

Twoj mial na 100% mial ALR-69 - czy mu zdieli wczesniej ALR-46 trudno powiedziec

d2d1c20371ad68c3.jpg

Tych "zmiennych dupereli" na A-10 bylo wiecej - np oslony wylotow chlodzenia co widac na fotce powyzej.

Pozdr.

Pawel