Skocz do zawartości

"Atak na pozycje" - 1/72


ozzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na imię Oskar, jestem w wieku szkolnym(12l.)

Modelarstwem zajmuje się jakiś czas, jednak tym do gier bitewnych.

Jak dotąd nie wykonywałem żadnych scenek aż do teraz.Zmobilizowały mnie do jej wykonania zawody/konkurs w mojej pracowni modelarskiej- do której uczęszczam PMiHW. Dodatkowo bardzo pomocnym w udzielaniu rad,podpowiadaniu, udostępnieniu wszystkich potrzebnych materiałów, farb i wszystkim co związane jest z tym "innym" modelarstwem, był mój tato.

Użyłem figurek Pegasusu, bardzo ciężkich w ogradowaniu, nie wymieniałem im ekwipunku z uwagi na moje początki w tej dziedzinie.Przy następnych pracach postaram się zrobić wiele więcej, by stały się bardziej realistyczne.Miałem uszkodzone działko, które także wykorzystałem do scenki.Skrzynki i beczki to podarowane mi żywice i plastiki.Roślinki sadziłem na żywice akrylową oraz super glue.

Listki malowałem pędzlem.

Trawka to taka gotowa, którą musiałem pomalować w kilku miejscach pędzlem i farbkami.

Ziemie wykonałem wedle przepisu taty - ziemia, gips i pigmenty.

Szmatki na działku z takiej zielonej masy green stuff

 

Przedstawiam moją pierwszą w życiu pracę, w której chodziło mi o pokazanie szturmu na pozycje Aliantów.

ResizeofDSCF5186.jpg

ResizeofDSCF5187.jpg

ResizeofDSCF5188.jpg

ResizeofDSCF5189.jpg

ResizeofDSCF5192.jpg

ResizeofDSCF5193.jpg

ResizeofDSCF5194.jpg

ResizeofDSCF5195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jak na pierwszą scenę wyszło bardzo fajnie. Domyślam się, że jest to skala 1/72. Tą pracę już w części pokazał Twój tata w swoim temacie, ale widzę, że przeprowadziłeś pewne przeróbki, oczywiście na dobre. 3maj tak dalej, bo całość jest miła dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uczyć to się masz od kogo więc efekt pierwszej scenki dziwić mnie nie może. Klimat i cała otoczka widzę "rodzinna". Generalnie to jest bardzo dobrze i chyba zabiłeś ćwieka tym wszystkim, którzy na forum piszą "mam dopiero 15 lat i dopiero się uczę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, że tata nie pomagał Mr. Green

oczywiście że tak !

Skleił ramkę klejem CA(z wiadomych względów), zmieszał ziemię(proporcje), wyjął zieleninkę z woreczka i pokazywał których kolorów do czego użyć, i jak.

Tyle to tata pomagał

 

 

efekt pierwszej scenki dziwić mnie nie może

Radek, może...mnie przynajmniej.O reszcie to autor się wypowie..jak wstanie, bo śpi

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dziękuje za pochwały, ciężko było zrobić ogólnie dioramke.

Jedną z tych trudności była ramka z balsy, ponieważ było strasznie dużo malowania i szlifowania , kilka razy trzeba było poprawić figurki.Ale tak mój tata był moim ,,Master'' tłumaczył techniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, może...mnie przynajmniej

 

A mnie nie, bo właśnie dla mnie to jest dowód na stwierdzenie "dla chcącego nic trudnego", i że modelarstwo to sztuka cierpliwości zmieszana z dużą dozą wyobraźni. Jak ktoś chce i się przykłada, co tu widać przecież, słucha rad, patrzy i wyciąga wnioski, to czy ma lat 12 czy 112 i czy robi dioramę pierwszą, czy fyfnastą, to zrobi to co najmniej dobrze. Reszta to już technika i doświadczenie i tyle. Raz wyjdzie raz nie wyjdzie, ale w końcu dochodzi się do etapu, że zawsze wyjdzie bo się wie co i jak.

 

Oskar tak trzymać! Czekam na kolejne efekty pracy - tym razem może już coś zmechanizowanego Jakbyś jeszcze od początku swojej kariery modelarskiej zabrał się za jakieś mało popularne tematy, no to już bym był całkowicie wniebowzięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.