Skocz do zawartości

Tiger I - Hybryda, Cyber Hobby 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kwestia wprawnego posługiwania się nożykiem. Ja zwykłym nozykiem np cieniuje błotniki w tygrysach, panterach i jeszcze nigdy nie zaciąłem sobie źle ..........i zawsze zdążam na czas )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Hej.

Nie wiem czy kolory są przekłamane czy co, ale dość mocno Ci się kamuflaż rozmył. Ani to zielony, ani to szary. Chyba, że tak miało być.

Pomalowany jest czysto, numer fajnie leży, a odpryski ziemmeritu dodają mu uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ma byc zimowe kamo to dziwnie wyszlo, jakos tak szara i mdlo. no ale zobaczymy dalej

Nic z tech rzeczy, Niemcy, kwiecień 1945.

Pewnie zmyliły cię refleksy świetlne, model jest pokryty sidoluxem, a oświetlałem go do zdjęcia halogenem setką.

W każdym razie na razie nie bardzo przypomina mi to to, co pokazałeś jako wzór

Wzorowałem się na sposobie malowania, który zaraz wyjaśnię Boozemu. Tamta kolorystyka to też tylko gdybanie.

Nie wiem czy kolory są przekłamane czy co, ale dość mocno Ci się kamuflaż rozmył. Ani to zielony, ani to szary. Chyba, że tak miało być.

Idea jest taka, przynajmniej tak wizję malowania "F13" opisał autor modelu, którego fotki wstawiłem wcześniej:

Wczesny Tygrys, cały malowany "panzer grau", czołg w pewnym okresie dostaje zimmerit, całość jest malowana na 3 kolorowy kamuflaż. Tygrys dość mocno dostał w kość, zostaje odholowany gdzieś na tyły. Przychodzi rok 1945, Niemcy rozpaczliwie potrzebują broni pancernej do obrony, powstaje naprędce stworzona tzw "Gruppe Fehrmann", której główne uzbrojenie stanowią wyremontowane Tygrysy. Aby Tygrys jako tako wyglądał, został niedbale pomalowany jednolicie jakimś kolorem.

 

Niestety w tej wizji jest pewna luka.

Na archiwalnym zdjęciu F13 doskonale widać jasną farbę w miejscu mocowania zasobnika wieżowego. Czyli już to powinno obalić teorię, że wcześniej Tygrys był pomalowany farbą "panzer grau".

 

Jako ciekawostkę dodam, że Tygrys F13 już po dwóch dniach pobytu na froncie został porzucony przez własną załogę.

 

Model malowałem dwa razy, za pierwszym razem nie udało mi się w sposób zadowalający uzyskać efektu prześwitującego kamuflażu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o tym, żeby takie prześwity kamuflażu osiągnąć jakąś podobną metodą do ścierania białej farby w zimowym kamuflażu? Myślę, że tak mogłoby też być ciekawie, no i model wyglądał by faktycznie na pojazd ze startą farbą - mi osobiście teraz trochę tego jednak brakuje, ale jeszcze sporo zabiegów przez Tobą, więc pewnie wyjdzie tak jak sobie zamierzyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie podoba mi się ta zieleń za dużo jej nałożyłeś na dole a wieżyczka powinna mieć z tego co wiem malowanie nie zapaskudzone zielonym. Dziwnie to wszystko wygląda myślałem że zrobisz to innym sposobem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacytuje sam siebie:

"Jako ciekawostkę dodam, że Tygrys F13 już po dwóch dniach pobytu na froncie został porzucony przez własną załogę."

Więc nie ma mowy o ścieraniu farby, zielona farba miała za zadanie jako tako ujednolicić kolor czołgu.

Widzę jednak, że prześwity sa trochę za mocne i dodam jeszcze trochę zieleni.

Metoda na lakier do włosów w zasadzie pasuje tylko do kamuflażu zimowego i wczesnej fazy afrykańskiej.

Uwierzcie mi, to nie jest proste malowanie.

a wieżyczka powinna mieć z tego co wiem malowanie nie zapaskudzone zielonym.

A skąd wiesz ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.