Skocz do zawartości

Scania 143 M - italeri 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Jedrus ja kiedys pracowalem przy tych agregatach wiec czekam na jego wnetrze

Jędruś wnętrza nie będę robił, wiem że w modelarstwie nie powinno spieszyć się, ale jak pomyślę ile mam rozpoczętych modeli i czeka na dokończenie to budowę agregatu zakńczę wklejeniem siateczki w okienkach.

 

Super to wygląda, a powiedz mi czy zawsze dajesz bazbarwny NA kalki, czy raczej cześciej pod kalki, a później dopiero je nakładasz ?

W zasadzie kalki powinno kłaść się na lakier, a potem położyć ponownie bezbarwny. Jeżeli mam do czynienia z farbą błyszczącą, to kalkomanie kładę bezpośrednio na farbę a dopiero na koniec pryskam lakier. Jednak nie we wszystkich modelach lakierowałem kalkomanie, np. w Kenworth'cie-K100 podczas malowania kbiny, lakier rozpuścił farbę pod kalkomanią powodując czerwone plamy na niej W tym wypadku dorobiłem nowe kalkomanie i nakleiłem je na stare, ale już nie lakierowałem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Termoking pierwsza klasa ,gratulacje torni. Mam nadzieję,że ciągnik dobrze będzie się prezentował z tym oto TH. No to ,już niedługo znowu dokończysz prace nad tą scanią, bardzo się przeciągają co ??? pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObra winda nie jest zła...

 

 

Może też się przejadę do Austrii po taki zestaw?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu paka przyczepy jest już pomalowana i oklejona Ponieważ chłodnie będą jeszcze lakierowane i polerowane, więc narazie wszystko jest zamontowane na sucho.

 

f02d76d79c517b61.jpg

1eaf6c42a7c14972.jpg

ca56cb6598512b68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super bo, już nie wiem co powiedzieć Andrzej. Oby tak dalej!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, super,super poprostu de best shoł. To to ja Andrzej !!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super. Wiedziałem że jak tornado się weźmie za jakis model to wyjdzie wykonany profesjonalnie. Jestem tego pewny od momentu, kiedy zobaczyłem Volvo FH 16 520 8x4 betoniarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiedy ruszasz dalej, Andrzejku ze Scanią, bo nie mogę się doczekać fotek pozdrowionka Wojtuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy pakach wróciły do punktu wyjścia. Przed lakierowaniem przetarłem ściany szmatką nasączoną benzyną, zapomniałem że wcześniej wycierałem nią rozlany zmywacz, no i w ten sposób rozmazałem paski Co lepsze nie było tego widać, dopiero po pryśnięciu bezbarwnym ukazały się delikatne kolorowe plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu to wspulczuje tobie to co teraz w docie i na nowo bedziesz malowal te paski ??

Nie będę moczył, wszystko zmatowałem papirem ściernym i pomaluję od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej współczuje, za te paski ale, sądzę, ze sobie poradzisz prawda, nie ma rzeczy dla Ciebie niemożliwych !!!!!!!! pozdrowionka Wojtek T. Andrzej a może mogłeś, zrobić te paski na pakach z foli samoprzylepnej, wiem, że to byłoby widać ,że one delikatnie 0,8dziesiątych minimetra odstają, ale się nie mają prawa rozmazać. Ale ty wybrałeś tą trudniejszą technikę malowania pasków, na pace i to jest super . Pewnie sam jak bym robił taki model to bym wybrał tą też co ty, ale jakiemuś nie doświadczonemu juniorowi poleciłbym mu tą z foli samoprzylepnej !!!!!! pozdrawiam Cię Wojtek Tuliński !!!!!! P.S A czy twoim zdaniem ja jestem dokładny, jak na modelarza tirowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.