Skocz do zawartości

Scania 143 M - italeri 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

O, Andrzejku, przy okazji.. Gdzie sie zaopatrujesz w papier do laserowego druku? To jest Bare Metal, czy cos innego?

 

Tak naprawdę to nie znam firmy na odwrocie nie ma nadruku, a Anglik który sprzedał mi go, poprostu powiedzał że jest do laserówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to fajnie a gdzie można dostać jeszcze taki papier do drukarki atramentówki i jak on się profesionalnie nazywa ? Żebym mógł go gdzieś znaleźć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sport to zdrowie, ale tyle kilometrów co ja dzisiaj narobiłem w poszukiwaniu punktu co by chcieli mi druknąć kalkomanie, to chyba nawet maratończyk nie zrobił w każdym razie ja miałem dość za wszystkie czasy. Wszystko przez to, że właściciele urządzeń drukujących mieli obawę zepsucia maszyny drukując na moim papierze. Zlatałem chyba ze 20 różnych zakładów albo i więcej, aż w końcu pewna młoda dama w punkcie ksero, bez żadnych ceregieli zapytała się ile mam tego papieru i ile chcę kopi Tak wiec powróciłem szczęśliwy do domu i z miejsca zasiadłem do oklejania modelu Ponieważ kalkomanie są jeszcze mokre, to na modelu mogą być widoczne jakieś plamki.

 

3d0f7e088565a875.jpg

4af1c9d6f66896c9.jpg

68ec0a6aa9e6da3d.jpg

 

Podwozie przyczepy pomalowałem na właściwy kolor, paka narazie malnieta jest podkladem (trzeba ja jeszcze trochę poszpachlować). Jak zwykle mała przymiatka:

 

5181307e32b71737.jpg

0a1709a08410aefc.jpg

a54f15d198faf4e0.jpg

 

Poszpachlowałem agregat i odłożyłem do schnięcia:

 

4304d2535a33c0a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu prace nad Scanią ruszyły, widzę super, już to wygląda twoje wykonanie modelu. Będziesz zamawiał Andrzej podnią gablotę, lub witrynę bo super to wygląda. pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zamówię gblotkę, zestaw jest tak duży że raczej nie zmieści się do żadnej mojej witryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery z filmem firmy Bare Metal Foil mozna kupic np. tutaj: http://www.bare-metal.com/decals/decal_paper.html

Ale chodzi o to, zeby mozna bylo gdzies go dorwac w kraju, co by ze Stanow nie ciagnac...

 

Hmmm - na Śląsku - sklep modelarski na Korfantego (ten co był na Opolskiej) - mieli Bare Metal Foil, a ze sklepów i-netowych - to może ten http://modelcentrum.pl/go/_category/index.php?idc=id_450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sporo roboty, prawda Andrzej przy dobrym modelu trzeba przysiąść, a nie tak od bębnić na chama,nie prawdasz !!!!! pozdrowionka Wojtuś T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow naklejki niezle sie prezentuja a jaki to jest papier na naklejkach bo mi to wyglada na papier fotograficzny jak sie nie myle niezle to wyglada a tornado niewiesz z kad bym mogl wytrzasnac zaczep i to co jest w przyczepie czyli przyczep jak wiesz to napisz na PW z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie zabralem się ponownie za model, a wiec wyszlifowałem agregat:

 

41254e0f609ddff4.jpg

 

Kupiłem blaszkę ryflowaną z której to zacząłem robić podest nad kabiną:

 

a3afee5c8610461e.jpg

239505a49df9dcd0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super super super bo chyba tylko tyle, można powiedzieć prawda pozdrowionka Wojtuś. P.S Oby tak dalej ,nie przerywaj prac nad takim projektem ,to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super super super bo chyba tylko tyle, można powiedzieć prawda pozdrowionka Wojtuś. P.S Oby tak dalej ,nie przerywaj prac nad takim projektem ,to jest to.

 

 

No nareszcie się postarałeś sie z interpukcją i tak ma być cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej Bartku Przczelski pszczółko

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podest jest już prawie gotowy, najpierw pomalowałem go czarnym matem:

 

763cea0b7d511285.jpg

 

potem czarną błyszczącą:

 

a32827b4e72efb51.jpg

 

a na koniec chromem Alclad II (nie patrzcie na żółte przeblyski bo jest to odbicie światła, w realu nie ma przebarwień)

 

c2f8e1b2262bf677.jpg

 

Pomalowalem już agregat do Scani i okleilem kalkomanią, po wyschnięciu prysnę bezbarwnym i na koniec w okienkach przykleję siatkę:

 

532c7db9f6acb155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, a powiedz mi czy zawsze dajesz bazbarwny NA kalki, czy raczej cześciej pod kalki, a później dopiero je nakładasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Andrzejku, że powoli idziesz z pracami do przodu.

Tak trzymać

 

Serek lakier bezbarwny można dać pod kalki oraz na kalki.

Położenie lakieru bezbarwnego na kalki zabezpieczy je przed ewentualnym zniszczeniem oraz da bardziej błyszczą powierzchnię lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.