Skocz do zawartości

M 1117 "F**k Jihad" - Trumpeter 1:35


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wzorowałeś się na czymś czy twoja impresja?

Wzorowałem się na tej kartce:

 

8424a6cca0e0d0a9.jpg

 

Wyszedł przekładaniec. Raz figurka, a raz pojazd. Dziś figurka.

To taki trochę eksperyment malarski. Kamuflaż w założeniu miał przypominać desert marpat. Bo choć ludzik pochodzi z już prezentowanego, marnego, zestawu Trumpetera, to jednak nie planuję do scenki z budowanym pojazdem. Pewnie pozostanie na jakieś…”potem”

 

6e5055c4a7627be1.jpg

 

Jak ktoś ma zdrowie to tu więcej obrazków:

 

03f160f39fa1af6bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm bardziej wyszedł Ci armijny UCP niż korpusowy Marpat, trochę źle dobrane kolory, co do broni trzymanej w rękach....

Takiej wersji (SR-16 firmy KAC ze stała kolbą i 14,5' lufą) nigdy nie był używany w siłach zbrojnych USA. Używany jest Colt M4 z 14'5' lufą i kolbą teleskopową

Poza tym ładownice są w złym kolorze, powinny być albo w kamuflażu woodland albo w tak zwanym kolorze Coyote Brown, który obecnie jest podstawowym kolorem dla oporządzenia używanego wraz z Marpatami w USMC.

mt_bodyarmor_800_070419.JPG

Zdjęcie Marinesa w kamizelce MTV w kolorze Coyote Brown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż w założeniu miał przypominać desert marpat.

 

trochę źle dobrane kolory,

No popatrz, wreszcie wyszła moja ignorancja... Słaby jestem z nazw, a patrzyłem przy malowaniu na ACU (szrości 162 i 154 oraz iraqi sand 124 Vallejo). Co do broni to żal mi było zużyć jedynego M4 z zesatwu, więc skorzystałem z SR-16. W końcu to jak powiedziałem eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trudno, jestem tylko ciekaw jak malowałeś pixelki.

 

P.S. ACU to krój munduru Armii (Army Combat Uniform), kamuflarz to UCP (Universal Combat Pattern), w USMC jest MCCUU (Marine Corps Combat Utility Uniform) lub nowy pustynny FROG (Flame Resistant Organizational Gear) a wzór kamuflażu nazywa się MARine PATttern.

MARPAT_combat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko że w UCP jak i Marpatcie, Cadpatcie i AORrze jest więcej kolorów niż dwa jak tu pan pokazał, także trochę na łatwiznę poszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
polecam stronę

Widziałem kiedyś ten „instruktaż” ale nie mogłem trafić na stronę kiedy faktycznie była potrzebna. Dzięki, na pewno się jeszcze przyda.

 

także trochę na łatwiznę poszedł

moim zdaniem niewątpliwie efektowną -mimo zastrzeżeń…

 

Teraz do rzeczy.

Tak na oko to jestem trochę za połową prac malarskich:

 

7c5a9be182cb645bmed.jpg

 

a079faaf899910b0.jpg

 

73241afa8d16af31.jpg

 

w prawdzie zabiegi przeprowadzane w dalszej kolejności nie będą szczególnie spektakularne ale bez nich trudno sobie wyobrazić szczęśliwy koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznego Trumpetera uzupełniłem uchwytem do „pięćdziesiątki” z tego zestawu;

 

1e24a58cae819154.jpg

 

Nie powala specjalnie zawartością:

 

dc7d37d24221630amed.jpg

 

3850a85ed8bc269dmed.jpg

 

zwłaszcza, że można to wszystko było wystrugać samemu. Jednak ja-człowiek leniwy...

 

b8fafb0c306c875fmed.jpg

 

Tak, więc sprawa pojazdu będzie się miała ku końcowi.

 

034b84041a09d6e2med.jpg

 

18588c681a2deacb.jpg

 

Z poważnych prac to pozostały jeszcze figurki i podstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.