Skocz do zawartości

M 1117 "F**k Jihad" - Trumpeter 1:35


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że dopiero teraz to znalazłem bo też jestem na etapie budowy guardian'a, tylko mój zieje pustką . Napisałeś, że przy podwoziu obyło się bez szpachli w takim razie jak poradziłeś sobie z tym

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=144415&page=1 (mniej więcej w połowie pierwszej strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda, że dopiero teraz to znalazłem bo też jestem na etapie budowy guardian'a,

w takim razie jak już znalazłeś - zapraszam częściej.

 

przy podwoziu obyło się bez szpachli w takim razie jak poradziłeś sobie z tym

o tak:

 

154041d795df0ad2med.jpg

 

a tak na prawdę to klejem i wodnym papierem ściernym 1000.

 

Widziałem tę relację na Armoramie i dziwiłem się temu co się tam wyrabia, być może miałem trochę więcej szcześcia z jakością wyprasek.

Nie jestem też zwolennikiem walenia szpachlówki w byle szczelinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ma sensu walić szpachli na siłę gdzie popadnie, szczególnie, że pojazd ma być elementem dioramki. Byłem po prostu ciekawy, chyba mój egzemplarz pochodzi z gorszej partii bo dziura była jak w .... wiadomo gdzie.

Z zaproszenia oczywiście skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kiedy podsuszały się z trudem wystrugane połówki kadłuba:

 

4c769cf012826e3a.jpg

 

dcb671f0a175d16f.jpg

 

-tu kosz:

 

572d75468ca573ef.jpg

 

f66a5d0f34650e3fmed.jpg

 

widziany pewnie ostatni raz przed tym jak zniknie w ciemym wnętrzu, postanowiłem dodać jeszcze trochę wyposażenia załogi pojazdu. Poczatkowo chciałem użyć zestawu firmy Verlinden 1977. Doszedłem jednak do wniosku, że skoro go nie mam, zamnim zamówię, zanim przyślą..., a i tak pewnie wykorzystam tylko kilka drobiazgów....zabrałem się, więc za samodzilene dłubanie:

 

63a5d3c2a2ba405amed.jpg

 

Po pomalowanu ma to wszytsko przypominać, plecaki oraz śpiwory w pokrowcach ("strzelba" wyszła jakos tak przy okazji):

 

50762f7f26c78d00med.jpg

 

Podbnie jak kartony MRE i wody mineralnej niegazowanej w trzech gatunkach:

 

08978f2226f9288emed.jpg

 

I to tyle na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paski to takie ciastolinowate są

 

W sumie racja, jednak po zamknięciu kadłuba pewnie nie za wiele da się zobaczyć w środku i dlatego jakoś "uciągną". Będę na przyszłość przy lepieniu pamiętał by ten elemenet dopieścić.

 

f072ae2f1b8ca272med.jpg

 

wnętrze przed złączeniem połówek kadłuba:

 

dcd00bb23e4e09d6med.jpg

 

i po wstępnym złożeniu:

 

c06b5168896d953amed.jpg

 

Jeszcze w sprarawie MRE, jeśli ma ktoś ochotę proszę się częstować:

 

5c871c76d7ef9c23m.jpg

 

do wydrukowania najlepiej nadaje sie papier z tzw. "szarej" koperty. Na format A4 wchodzi jakieś... 50szt. Podobnie ma się temat z mineralną,

 

e6a2d42052432629m.jpg

 

cdb3e07aa580204cm.jpg

 

z tym, że do tego wystarczy zwykła kartka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUper SUper SUper!

 

Kosz wyszedł Ci bezbłędnie i na pewno w porównaniu z Twoją produkcją gotowe zestawy blaszek wypadają straszne blado.

Bardzo mi się to podoba.

 

Swoją drogą - sory za w wcinkę w temat...

Wiecie może jakimi fontami wykonywane są napisy na współczesnym amerykańskim sprzęcie (napisy na kartonach, skrzynkach amunicyjnych, itd)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj fontów rodziny Stencil

 

Wtrącę się co do zagracania plecakami pojazdu. Wątpię czt plecaki były by przewożone wewnątrz, jak już to są wożone na zewnątrz pojazdów. M40, była by raczej przewożona w pokrowcu a nie luzem ze względu na delikatnośc sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czt plecaki były by przewożone wewnątrz, jak już to są wożone na zewnątrz pojazdów. M40, była by raczej przewożona w pokrowcu a nie luzem

Wożenie gratów na zewnątrz nie jest żelazną regułą. Niech za moją odpowiedź posłuży czwarte zdjęcie z pierwszego postu w tym wątku. Właśnie to:

 

6456329519d5dc9bmed.jpg

 

Oczywiście nienajszczęśliwiej wypada porównanie tego co na nim widać ( a raczej nie widać, za bardzo) od tego co wyszło w praktyce, ale chodzi bardziej o myśl, więc niniejszym czuję się rozgrzeszony.

 

Kosz wyszedł Ci bezbłędnie i na pewno w porównaniu z Twoją produkcją gotowe zestawy blaszek wypadają straszne blado.

Dzięki, myślę jednak, że z takimi zestawami krucho, bo to za świeży model. Trzeba będzie jeszcze pewnie trochę poczekać, aż Edek czy Aber coś stworzą. Z resztą brak waloryzacji był głównym hamulcowym samego projektu kiedy już miałem model. Wydaje mi się, że to co jest w pudełku, zupełnie nieźle się na razie spisuje, a wiele tego w ramkach już nie zostało. Jako dowód stan na dziś:

 

718a94a1e9b242d1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając cały czas w dylemacie, jaki ostatecznie osiągnę cel: pojazd + figurka czy może diorama? Dokupiłem ludziki:

 

35b76419c0cacde1.jpg

 

23163b4048bc3af5.jpg

 

Za 49,9zł otrzymałem pudełko z dziesięcioma ramkami, z których można złożyć sześć figurek.

 

e123ac4a6d8455fbmed.jpg

 

ed83f0a5c21db27cmed.jpg

 

1937a3ce66484161med.jpg

 

Pośród zupełnie przyzwoitych elementów:

 

5ae2f3262906c857med.jpg

 

4a40d42777be4038med.jpg

 

mamy także do dyspozycji całkiem spory procent do niczego nie przydatnych „glutów”:

 

82ae5e6d14bdac3amed.jpg

 

oraz części bezwzględnie wymagających interwencji (np.: kieszenie):

 

bcfebd533c3f0452med.jpg

 

Szczęśliwie różnorakiego wyposażenia jest sporo i mam nadzieję uda się wybrać coś aby złożyć znośną figurkę, a może nawet kilka.

W ostatecznym rozrachunku na tle mizernego zestawu zdecydowanie najkorzystniej wypada broń:

 

f7d1be351bcbefe3med.jpg

 

767be4f318441a41med.jpg

 

85e1e59d0608d193med.jpg

 

Najbardziej jednak rozbawił mnie zupełnie bezsensowny pomysł z kalkomaniami w kamuflaż w dwóch wzorach:

 

cbcf9684509c0d54med.jpg

 

Szkoda, że nie są to czyste arkusiki, bo był by z nich znacznie większy jak sądzę pożytek. Gdybym miał się pokusić o ocenę zestawu to „naciągana trója”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dweler

Po 1.

Trudno wyciać odpowiedni kształt

Po 2.

Plamy są zbyt regularne

Po 3.

Elementy jak kieszenie komplikują sprawę bo sa robione z innego kawałka materiału przez co nie można nakleić jednej kalki na całą nogę...

Więcej roboty niż przy malowaniu w sumie łatwych kamuflaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Po 4.

Połóż tak kalki na fałdach spodni czy w ogóle tak żeby figurka nie wyglądała jak pisana wielkanocna w termokoszulce

...

 

 

Ogółem nie ma jak podkład w kolorze materiału i pędzelek w dłoń i jazda z plamami...

 

Choć mnie w figurkach zawsze przeraża zabranie się za jej twarz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglbys rozwinac swoja wypowiedz

W zasadzie to nie ma już nic do powiedzenia. Koledzy pomogli.

 

Wprowadzając tylko lekkie poprawki tu na przykładzie jednej figurki:

 

73558df68209d607.jpg

 

2732e2afd726a202.jpg

 

( bo w rzeczywistości dotyczyły one tych trzech panów - na zdjęciu po Surfacerze)

 

41c168474a5364ddmed.jpg

 

złożyłem wszystkie:

 

51d8bc331547db23med.jpg

 

i z tyłu:

 

56676e469f26d170med.jpg

 

To dlatego, że jeszcze nie zdecydowałem, które dwie – trzy wybiorę. Reszta poczeka na swój czas w stanie surowym. Może kiedyś się doczeka.

 

A pojazd? Preszejdinguje się schnie –na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pojazdu odbywało się tak:

 

5b79c51e97b18626med.jpg

 

Humbrol 33 -dał cześć kamuflażu i namiastkę, bezsensownego w końcowym rozrachunku, preszejdingu:

 

e5ea9caf60b0bd4amed.jpg

 

drugi kolor: Humrol 186;

 

d36c7066fa0ebff6med.jpg

 

Trzeci to Humbrol 117.

 

90785fe985306a91med.jpg

 

Za jasny?

 

4f337a1b1ae4d2d3med.jpg

 

Nie. Kolejne prace pokażą, że wcale nie za jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.