Skocz do zawartości

Mi-2 i Mi-2 Plus


JW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki serdeczne czyli mamy już wiedzę o co toczyc bój, pytanie z jakim skutkiem pozostaje otwarte. Skutki działań w sferze sanitarnych Mi-2 znany - odleciały do Heliseco...

 

Czy jest szansa na aktualne zdjęcia tego śmigłowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Cześć ! Witam wszystkich i pozdrawiam. Przeglądałem kiedyś zdjęcia wnętrza Mi-2 i nie mogę teraz znaleźć tego, które pokazuje jak zamontowany jest sprzęt do przewożenia "Malutkich". Jeżeli łaska, to pomóżcie !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Tylko jak zdobyc ten numer...? Chodzi o to ze bede bral udzial w odnawianiu malowania Mi-2 wlasnie latajacego kiedys w tej eskadrze a obecnie jest eksponatem w Muzem w forcie czerniakowskim na Powsinskiej w Warszawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tam 3 Mi-2 i żaden nie latal w 42 EL - wiec? chyba że cos nowego jest bo dawno nie bylyem

2215 - 49 PSB

3101 - 49 PSB

5827 - 45 LED/56 PSB

 

42EL - Mi-2 2121,2212,4514,4507 i 1449

 

mała uwaga jesli planujecie odnawiac sprzet- nie robcie tego jak w Deblinie- idea super gorzej z wykonaniem

Wczoraj bylem w Muzeum Wojska Polskiego i jako kustosz Yaka-40 pracuje dziewczyna ktora m in zajmuje sie renowacja maszyn stojacych w muzeum... To Ona mi mowila o tym Mi-2 i ze chca go odnowic... Rozmowa zeszla sie na temat godel i wspominala wlasnie o tym z Bemowa... Z tego co sie orientuje znajduje sie ono na kadlubie zaraz za bocznymi przednimi drzwiami... Jesli chodzi o odnowe powloki malarskiej to mam pewnosc ze bedzie ona zgodna z oryginalem i wykonana oryginalnymi emaliami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaka-40
W Polsce ten samolot jest nazwany Jak-40.

 

Godło 42.ełł-t z Bemowa było umieszczane na przednich drzwiach Mi-2 po obu stronach.

Tylko na śmiglaku n/b 2212 było za drzwiami na wysokości okien, ze względu na krzyże na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie przejechac tam sam ale wydaje mi sie ze ten Mi-2 stoi obok wlasnie Mi-24 na malym wzgorku...

 

kurcze albo ja tam dawno nie bylem alby ty Tazman bo Mi-24 od 2 lat stoi w Muzeum Wojska a wspominane Mi-2 w Forcie wiec nie moga stac obok siebie

I tu sie mylisz bo Mi-24 i Mi-2 stoja na Powsinskiej... W Muzeum Wojska Polskiego stoi Mi-8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes masz wymiary tego godla w 1:1?
Nie, trzeba by przeskalować na podstawie zdjęć.

 

Godło 42.eltł było na pewno na Mi-2 n/b 2121, 2212, 4514, 4507, 1449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja jak bylem na Powsinskiej wydawalo mi sie ze godlo bylo wlasnie za drzwiami bocznymi... Przejade sie tam moze w sobote i zrobie sam pare zdjec... Byc moze to maszyna ktora miala krzyze na drzwiach ale pewny nie jestem bo dawno tam nie bylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
A macie już dokumentację fotograficzną niezbędna do odnowienia kamuflażu Mi-2?

Z tego co wiem od osoby ktora pracuje w Muzeum i m in bedzie zajmowac sie renowacja malowania to tak... Maja nawet juz przygotowane farby... Ale wszelaka pomoc fotograficzna napewno sie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie.

Aktualnie zabieram się właśnie za Mi-2 tyle, że kartonowy. Niniejszy wątek, to prawdziwa skarbnica wiedzy i na pewno pomoże w budowie. Jednak brakuje mi jednej bardzo ważnej informacji, której nie znalazłem mimo szukania na forum i nie tylko tutaj. Mianowicie jaki jest symbol FS (ewentualnie już jego odpowiednik w farbach modelarskich) koloru ciemnozielonego stosowanego w jednolitym malowaniu wszystkich naszych śmigłowców (Mi-2, Mi-8/17, Mi-24). Szukam od dwóch dni w najróżniejszych miejscach i nie mogę. Może któryś z kolegów się orientuje ? Z góry dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.