Jump to content

Mi-2 i Mi-2 Plus

JW
 Share

Recommended Posts

Chyba najdokładniej obfocony Ratowik w Polsce ;) Ostatnio też miałem przyjemność w Płocku zrobić jeszczę parę szczegółów tej maszynki dzięki uprzejmości pilota ;)

• 2 months later...
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oglądam te zdjęcia i mam pytanie czemu mają służyć te "rury" wychodzące (dodatkowo) poniżej wirnika tam gdzie jest wylot spalin? Tłumik jakiś czy jakaś specjalną rolę spełniają?

• 6 months later...
  • 1 year later...

Nie postarałeś się przy tym Walkaroundzie, bo w głowicy wirnika głównego znalazłem jedną podkładkę której nie ma na zdjęciu ;) Ale tak na poważnie, uchwyciłeś wiele szczegółów za którymi od jakiegoś czasu przetrzepywałem internet - cóż więcej dodać ... DZIĘKI

Robercie jak tylko wystartujesz z relacją...masz już pierwszego widza

Jak tylko pojawi się Mi z HB zostawiam wszystko i się biorę za "niebieskiego"

ae0c002bf06ccfac.jpg

,poległem na mastercrafcie, planuje wykorzystać od niego kalki ,zestaw Airmo i Part

Niebieski "wilczek" powiadasz...trochę dodatkowych gadżetów policyjnych trzeba będzie dorobić...

U mnie ze zdjęć brakuje mi jeszcze tylko dobrego "walk inrounda" śmigłowca wewnątrz..z dokładnym obfoceniem 360 stopni wewnątrz...i wtedy z Mi2 by było wszystko...

• 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Stara nówka w MW- tym razem nokto:

nolto.jpg

Oczywiście malowanie uzupełnione zostanie wkrótce o godła ( jak na 4711) i kotwice na drzwiach.

Robert, co do samej techniki zgadzam się z Tobą. Ja po prostu nie mogę czasami przeżyć tego dziwacznego poczucia estetyki, które zwyczajnie do pewnych sytuacji nie pasuje i dotyczy wielu spraw związanych z malowaniem naszych maszyn. Ta czcionka jest niepoważna, lepsze by były chyba tylko literki pisane jak w elementarzu

Rany, kto jest odpowiedzialny za wybór tej fikuśnej czcionki w napisie "Polish Navy"... Nie dość, że trudne dla modelarza, to niepoważne dla maszyny wojskowej .

Pretensje proszę kierować do łódzkiego POM-u, czyli WZL-1. Mają podpisaną umowę z jakąś firmą wycinającą szablony i tłuką dla wszystkich tą samą czcionkę- w photoshopie można ją znaleźć pod nazwą "Stencil".

Na PŁ-ch i PŁ/R-ach jakoś nie razi.

Niepoważne to dopiero były numery malowane przed modernizacją na Mi-24.

Edited by Guest