Skocz do zawartości

88 mm Flak 37 mit Behelfslafette, Dragon, 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

działo narazie schnie po obijaniu więc zabrałem się za elementy dioramy. Zgodnie z instrukcją na stronie MiniArtu nacinałem ostrym przedmiotem (u mnie igła od strzykawki) a następnie wyłamywałem elementy. Następnie na płaskiej powierzchni przeszlifowałem krawędzie i skleiłem. Wyszło mi to lepiej niż się spodziewałem . Oczywiście wszystkie elementy czekają jeszcze zabiegi szlifiersko-szpachlowe. Z dalszą obróbka poczekam do jutra aż klej wyschnie na amen i wtedy będę dalej obrabiał.

DSC02087.jpg

DSC02090.jpg

DSC02089.jpg

DSC02088.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowo

Pokaże com narobił

Laweta gotowa i powoli składam działo. Teraz po washu wszystko schnie. Złożyłem na wcisk kilka elementów, żeby pokazać jak to ma się prezentować.

Jakoś nie jestem zadowolony z tego jak mi wyszło obijanie podpór. Albo ja już się napatrzyłem pracując z tym albo wyszło lipnie Jak myślicie?

Na końcu dojdzie troszkę plam z pigmentów i trochę ziemi w różne miejsca. Muszę jeszcze te zębatki przetrzeć stalowym i je trochę olejem potraktować.

DSC02097.jpg

DSC02099.jpg

DSC02093.jpg

DSC02096.jpg

DSC02092.jpg

DSC02091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czekając na lakier matowy zabrałem się za pozostałe elementy. Wydłubałem dwa siłowniki podniesienia działa ale zapomniałem zrobić zdjęcia oraz osłonę działa. Na rysunku przedstawiłem poszczególne etapy malowania.

1. Pomalowałem bazowym lekko rozjaśnionym, żeby była lekka różnica kolorów z pozostałą częścią. Efekt składania elementów z różnych fabryk a już farby gorsze i różnią się odcieniem. Pomalowałem wężyki pędzelkowym aerografem

2. Maźnięte plamy rozcieńczoną białą.

3. Przetarte wacikiem namoczonym w rozcieńczalniku i rozmazywanie plam. Ściągałem też nadmiar bieli, w końcu ma to być częściowo spłukane kamo po zimie.

4. Końcowy efekt po obijaniu i brudzeniu.

osona.jpg

DSC02111.jpg

DSC02112.jpg

Kolejną rzeczą robioną w międzyczasie była podstawka. Obrobiłem wszystkie elementy i poszpachlowałem gdzie trzeba. Myślę, że cegły dobrze wyglądają i nie widać łączenia. Skleiłem elementy i czekają na malowanie. Lampa zrobiona wg. mojego pomysłu bo instrukcja inną pokazuje. trzeba dorobić szybki i żarówkę jeszcze. Złożona do zdjęcia na sucho dlatego koślawa

DSC02102.jpg

DSC02103.jpg

DSC02104.jpg

DSC02105.jpg

DSC02106.jpg

DSC02107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko czy nie za duzo tego bialego starego kammo jest .

Hm z tym to trudno trafić w gusta. Taką mam wizję podstawki i całej otoczki, że wg. mnie pasuje. Sporo deszczy o tej porze roku i długi czas na powietrzu powoduje spłukiwanie bieli. A poza tym nie malowali dokładnie całości a raczej maznęli tak ogólnie, coby ukryć działo w białym krajobrazie. Na ten temat można by tak samo gadać jak z obłoceniem pojazdów, czyli wszystkie opcje możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia są ok, świetnie Ci wyszły. Co do camo to masz rację co osoba to inny pogląd na to

Może powinieneś tylko troszkę pionowych "pasów" rozmycia dodać? Bo to w sumie spływało pozostawiając zacieki.

Ale to Twoja dioramka i Twoja wizja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ciąg dalszy zmagań z materią. Zrobiłem smugi po białej farbie jak radził Dexter. Pomalowałem i skleiłem pierwszy element podstawki, czyli lampę . Machnięta jest na czarno a potem suchym pędzlem jasnoszarym. Nie wiem, czy jeszcze robić jakieś zabiegi z nią. Nie wiem, czy takie lampy rdzewieją. Dodam jakiegoś brudu trochę ale to po wklejeniu do podstawki. Dorobiłem szybki w kloszu i żarówkę w oprawce. Wygląda jak w piwnicach w blokach Zrobiona jest z kawałka ramki wtryskowej oszklenia. Akurat tam gdzie doprowadzane jest tworzywo był taki dziubek z kulką na końcu. Wykorzystałem to.

DSC02114.jpg

DSC02115.jpg

DSC02116.jpg

DSC02117.jpg

DSC02122.jpg

DSC02123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne komentarze

Przez ostatnie dni pomalowałem podstawkę. Najpierw różne odcienie szarości jako baza. A potem ciemny wash we wszystkie zagłębienia. Dziwne jest to, że przed brudzeniem krawężnik i kilka innych elementów jest w innym odcieniu szarości, a po wszystko zlewa się w jedność. To jest baza do kolejnych zabiegów pigmentami, olejami itp. Chyba będę musiał jakoś zróżnicować kolory chodnika bo trochę jednolicie wygląda. Pokrywa studzienki jeszcze nie malowana jak widać.

DSC02169.jpg

DSC02170.jpg

DSC02172.jpg

DSC02174.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.