Skocz do zawartości

88 mm Flak 37 mit Behelfslafette, Dragon, 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Robercie, według mnie dziwnie wygląda zwashowany bruk, raczej powinien być w zagłębieniach jasny w kolorze jakiegoś piasku. Czekamy na zabawy z pigmentami i olejami i ewentualne poprawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, mi też trochę nie pasował ten kontrast. Rozjaśniłem fugi na drodze. Jak to teraz wygląda? Chyba jest lepiej. Chodniki też trochę podmalowałem. na zdjęciach tego tak nie widać ale dostały leciuteńki piaskowy filtr. I teraz ta szarość wpada w piaskowy. Zróżnicowałem tez trochę kolorystycznie. Pokrywka dostała bazę.

DSC02180.jpg

DSC02181.jpg

 

To moja pierwsza miejska dioramka więc nie mam jeszcze wypracowanej jakieś metody malowania. Robię raczej wszystko na chybił trafił Teraz to jest jeszcze szarzyzna ale dojdzie murek z ogrodzeniem w jaśniejszych kolorkach i trochę brudu i śniegu na podstawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega robił coś takiego i najpierw pojechał aerografem kilka kolorów humbrola po drodze i jednocześnie mały persh.

Potem bawił się pigmentami ale pracy nie skończył, w każdym razie nie próbował pokrywać sido. Każdy ma jednak swoją technikę i to od Ciebie zależy co chcesz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tamten zwashowany bruk wyglądał idealnie. Może większe zrużnicowanie odcieni kostki... ale jak tam się komu podoba wiadomo.

bruk-ogrod-1.jpg

 

Czekam na dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru fugi i bruku to jest wiele możliwości. Wszystko zależy od temperatury, wilgotności, czy były opady czy nie i od samego piachu. Przeglądałem wiele zdjęć miejskich dróg i były bardzo dobrze widoczne szczeliny oraz takie kolory, że ich prawie nie było widać. Już nie chcę kombinować bo można przedobrzyć. Coś ostatnio tempo prac spadło ale wstawię kilka zdjęć. Zrobiłem sobie gruzowisko przed działem.

Zawinąłem podstawkę w folię ( markerem zaznaczyłem kształt gruzowiska) i przygotowałem materiały. A były to: wikol, porwane papierowe ręczniki kuchenne i woda. wszystko wymieszałem w pojemniczku i taką papkę nałożyłem na podstawkę w zaznaczonym miejscu. Następnie przygotowałem sobie mieszankę wody i wikolu w proporcji 1:1. Ze starej nieudanej podstawki dłutem wydziobałem gipsowe odłamki, pokruszyłem trochę i sypnąłem na tego ręczniczkowego gluta Następnie nabrałem w strzykawkę wody z wikolem i igłą wpuszczałem w szczeliny i po wierzchu ten wywar. Szybko wsiąkł i po wyschnięciu dobrze trzyma wszystko. Przy delikatnym obchodzeniu się z tym nic się nie kruszy. Folia służyła do tego aby nie zapaskudzić podstawki oraz żeby łatwiej było zdjąć.

DSC02185.jpg

DSC02187.jpg

DSC02186.jpg

DSC02189.jpg

DSC02190.jpg

DSC02191.jpg

Na krawędziach nie przylega dobrze bo trzeba dopasować jeszcze i już na samej podstawce podsypie się gruzem na żywice akrylową. Na końcu będzie malowanie wszystkiego. Widać też zarys namalowany markerem, który się odbił.

W międzyczasie maluje się ogrodzenie i pacynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie gruz wyszedł nawet fajnie tylko trochę to dziwnie wygląda, na środku ulicy? rozsypany jakby z wywrotki? jaką on ma pełnić funkcję? wygląda jak by miał ochraniać działo, ale niby jak?

 

sorry jeżeli cię uraziłem! ale to tylko moje poglądy i nie bierz ich bardzo pod uwagę.

PoZdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnował z tego wału, lepiej poukładać jakieś bardziej sensowne szpargały, beczki, jakąś zaporę, zasiek czy coś w tym guście. Poza tym gruz na wierzchu bardziej przypomina mi kawałki tapet. A bruk bardzo ładny Ci wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

nibur92 może to teraz dziwnie wygląda ale będą jeszcze dorzucone różne odłamki w kilka miejsc. Co do sposobu rozsypania to przecież nie nosili tego na plecach , zrzucili to z jakiegoś Blitza czy coś . Ma ochraniać dolną część działa i nogi obsługi, coby nie dostawali rykoszetami idącymi po bruku.

FAZZY_bez_humoru ponieważ robiłem to pierwszy raz i nie chciałem ryzykować zniszczenia podstawki, że zapaćkam. Poza tym, nie byłem do końca pewien czy zostawię tak. Dzięki temu miałem czas zobaczyć jak to wygląda. Nie jest przecież problemem przyklejenie tego i uzupełnienie szczelin.

Marcin M. może teraz to tak wygląda bo nie widać jeszcze zróżnicowania kolorów. Przy remoncie chałupy jak się zbija tynk to powstają takie "płaty" i dodatkowo kawałki cegieł a nawet całe. Gruz gruzowi nierówny, mogę jeszcze posypać drobnymi kawałkami jak przykleję do podłoża.

Dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

gruzowisko zrobione jest jak trzeba oraz trochę bałaganu wokoło. Wszystko przyklejone do podłoża na rozcieńczoną żywicę akrylowa Miga w proporcjach na oko . Nie odpada przy ruszaniu i dotyku. Może teraz nieprzekonani przekonają się do gruzu

Oczywiście jeszcze pójdą na to pigmenty i trochę śniegu gdzieniegdzie ale muszę przetestować jedną metodę.

DSC02210.jpg

DSC02211.jpg

DSC02213.jpg

DSC02214.jpg

DSC02215.jpg

Idzie to jak krew z nosa, mam nadzieję, że przez weekend coś porobię bo w tygodniu po robocie to nie chce mi się siadać do modelu.

Ciekawe kiedy wreszcie przyjdzie ten kupiony lakier bo nie mogę złożyć działa w całość przez to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie ! Ładnie to wyszło.

 

Skoro robisz zimę, można by się pokusić o żelowe sopelki na podstawie działa, lub na ogrodzeniu przyszłego murku. Doda trochę klimatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wypadałoby coś pokazać. Podstawka robi się powoli. Zostało jeszcze ogrodzenie dokończyć i zająć się kawałkiem gruntu po drugiej stronie murka. Brudzenie pigmentami i olejami już zrobione. Na końcu zrobię trochę mokrych plam sidoluxem, żeby zaznaczyć topniejący śnieg. Śnieg zrobiony z sody i pobrudzony.

DSC02251.jpg

DSC02250.jpg

DSC02249.jpg

DSC02248.jpg

DSC02247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.