Skocz do zawartości

88 mm Flak 37 mit Behelfslafette, Dragon, 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak obiecałem tak zrobiłem. Czyli przystępuję do konkursu . Wreszcie zastałem upragnione awizo i z biciem serca od razu poleciałem na pocztę Model zamówiłem żeby prowadzić normalny warsztat ale Załoga wyskoczyła z konkursem więc tu będę tworzył.

DSC02006.jpg

Jako, że to konkurs zimowy to i dioramka będzie w klimatach późnej zimy/wczesnej wiosny.

 

Użyte modele:

 

- Dragon, 1:35, 88 mm Flak 37 mit Behelfslafette

DSC02012.jpg

DSC02013.jpg

DSC02014.jpg

DSC02015.jpg

DSC02016.jpg

DSC02017.jpg

DSC02018.jpg

 

- MiniArt, 1:35, Street w/Park wall

DSC02009.jpg

DSC02010.jpg

DSC02011.jpg

 

- Dragon, 1:35, Flak artillery crew

DSC02005.jpg

DSC02007.jpg

DSC02008.jpg

 

- RB Model, 1:35, ogólnie pociski i łuski do Flaka.

DSC02004.jpg

 

Sorki za jakość zdjęć ale robiłem je szybko i w konspiracji przed domownikami bo bym dostał "OPR" za kolejne modele

 

A teraz kilka ogólnych uwag. Będzie to moje pierwsze vacu więc zobaczymy jak wyjdzie. Koncepcja jest taka, że stoi sobie Flak na drodze, przed nim jest niewielkie gruzowisko, za działem obsługa i porozrzucane łuski bo prowadzą ostrzał.

 

Minusem zestawu jest to, że toczona lufa nie ma gwintowania, tylko plastikowa je posiada.

I tutaj moje pytanie do kolegów. Kto produkuje prawidłową lufę do Flaka 37 z gwintowaniem? Przeszukałem trochę sklepy ale nie znalazłem.

 

Uff, trochę duży post ale in-pudełka musiały być Niebawem pierwsze cięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomysł na dioramę bardzo mnie się podoba, będe śledził temat chociażby z tego powodu aby zobaczyć jakie postępy prac robi konkurencja

Niedługo wejdę ze swoją więc będzie nas już dwóch .

Widzialem dioramę z takim Pakiem z tym że ustawionym na półce skalnej wraz z obsługą wyglądało to całkiem nieżle .

Myślę że twoja diorama będzie ciekawa ,a póki co życzę przyjemnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu pojawił się pierwszy temat w tym dziale, pomysł świetny będę kibicował.

Sam myślę o założeniu warsztatu w tym dziale ale z pewnością nie tak dużego ponieważ buduje replikę panzerfausta 1:1 i nie wiem jak wyjdę finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie piękna dioramka. Już to widzę

E, wrak czołgu zapcha i tak niewielką przestrzeń jaka zostanie po rozłożeniu działa.

Vacu to ciekawy materiał, skoro z nim nie pracowałeś, proponuję świetną ściągę na stronce http://miniart-models.com/ w dziale "Painting Guide" masz świetnie SBS rozpisany w fotkach co i jak z tym robić. Możesz zastosować do tego fragmentu ogrodzenia.

Powodzenia i trzymam kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilku kibiców już mam, fajnie

Co do vacu to w teorii wiem jak się z tym obchodzić bo czytałem trochę i obserwowałem różne relacje. Czołg to na pewno się nie zmieść bo działo zajmie sporą część. Ulica nie jest zbyt duża, taka w sam raz, żeby się bez sztucznego tłoku wszystko co zaplanowałem zmieściło. Zanim dostałem w łapy ten zestaw to myślałem, że wstawię postrzelanego i opuszczonego Garbusa albo Kubelwagena ale na pewno się już nie zmieszczą.

 

Myślę, że pierwsze fotki zamieszczę dziś wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy

Widzowie proszeni na kanapę bo fotele zajęte

kurde.jpg

Pierwsze polepione kawałki podstawy działa. Wszystko ładnie pasuje do siebie i nie trzeba nic przerabiać. Od wewnątrz pomalowałem minią bo nie sądzę aby ktoś tam wciskał rękę i próbował dunkelgelba maziać. Wszystkie detale są super, wszelkie kątowniki i płaskowniki spinające konstrukcję mają widoczne delikatne spawy, pewnie bardzo trudno będzie je wydobyć malując.

DSC02024.jpg

DSC02025.jpg

DSC02026.jpg

DSC02027.jpg

Zastanawiam się jak pomalować wnętrza bocznych podpór. Czy dawać minię czy już dunkelgelb, bo są duże przestrzenie między elementami i da radę tam kamo pomalować. Ja bym się skłaniał na minię bo na gotowym dziale fajny efekt może dać takie zróżnicowanie kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cloner.. temat tak oklepany, że naprawdę nie masz co żałować, że ktoś cię z pomysłem ubiegł.. poza tym.. możesz mimo wszystko zrobić wg. twojego pomysłu - będzie łatwiej porównać.. albo się minimalnie wysilić i stworzyć coś niestandardowego, czego jeszcze nie było.. niektórzy mówią, że przy budowie dioram liczy się pomysł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podstawa już sklejona. Zmontowałem boczne podpory i na razie są na sucho wsunięte. Po malowaniu i obijaniu wkleję na stałe. Sklejone też mocowanie działa do podstawy. złożyłem pierwsze elementy Flaka.

DSC02028.jpg

DSC02029.jpg

DSC02030.jpg

DSC02033.jpg

DSC02035.jpg

Muszę powiedzieć, że Dragon nie zachwyca spasowaniem. O ile jakość elementów jest super to spasowanie drobiazgów trąci Italerką. A i na szczegółach są przesunięcia form, które trzeba szlifować. Oto przykład zamka, gdzie nie obejdzie się bez szlifowania i szpachli.

DSC02032.jpg

Jak przymierzyłem całość do podstawki to trochę mało miejsca zostało. Muszę ustawić pod kątem lawetę bo nie mieści się między krawężnikami.

DSC02036.jpg

Mam nadzieję, że będzie dość miejsca na pozostałe elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 tego jestem świadom, chodziło mi żeby była ustawiona bardziej na zewnątrz podstawki, to miał być ogólnikowy "rysunek", osobiście nie przepadam za ustawianiem sprzętów na samym środku podstawki. Ale oczywiście Roobert i tak zrobi jak będzie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 ma rację. Przy takim ustawieniu nie będzie miejsca dla obsługi a tym bardziej dla skrzyń i koszy z pociskami.

Będzie stało tak jak ja pokazałem, a nawet jeszcze trochę przesunę do przodu (okaże się po zmontowaniu całości). Ma to też logiczne wytłumaczenie. W mojej scence jest to róg np rynku albo większego placu. dzięki wysunięciu działa kąt ostrzału jest większy i może kilka ulic obstukiwać a także sporą część placu.

Co do Berlina to raczej nie. Ma być klimat późnej zimy/wczesnej wiosny więc pasuje pod Pomorze lub Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to idzie. Jak tak patrzę na zarys scenki to odrazu przypominają mi się kadry z filmu "Upadek" tyle, że tam to Berlin.

 

mam dokładnie takie same odczucia Kiedyś chcę właśnie zrobić młodych Volkssturmistów 88 Będzie się na kim wzorować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok naprzód. Obklejam większe kawałki mniejszymi . Większość prac to zabawa z detalami. Dorobiłem przewody na lewym uchwycie działa bo Dragon zapomniał o nich. Złożyłem też na sucho, żeby zobaczyć jak to się prezentuje. Oczywiście jeszcze brakuje wielu elementów ale w końcu przypomina to Flaka Wymieniłem też łańcuszek na jakiś ze złomu modelarskiego bo oryginalny to bardziej do okrętu pasuje.

DSC02037.jpg

DSC02038.jpg

DSC02039.jpg

DSC02040.jpg

DSC02041.jpg

DSC02042.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy działa gotowe do malowania . Powklejałem je na kawałki ramek żeby wygodnie się trzymało podczas maziania. Wiele drobnicy jest jeszcze w ramkach i ją będę malował w stanie niewyciętym

DSC02043.jpg

DSC02044.jpg

DSC02045.jpg

DSC02048.jpg

Przy mocowaniu bocznych fragmentów osłony miałem małą zagadkę. Zła jest numeracja części do poszczególnych pozycji (transport i 2 operacyjne). Musiałem wyciąć wszystkie rodzaje i sprawdzać która jest która.

DSC02046.jpg

DSC02047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

potrzebuję pomocy w odszyfrowaniu pewnej rzeczy. Żeby nie popełnić wtopy i nie strzelać do czołgów z przeciwlotniczych mam pytanie o pociski. W necie znalazłem wiele zdjęć jak mają wyglądać ale nie opisano, które to p-panc., odłamkowe itp.

Znalazłem taki rysunek:

48005.jpg

Od lewej: HEAT, HE-FRAG, APCBC

Które to p-panc.? Wydaje mi się, że HE-FRAG ale wole się upewnić.

 

edit: odłamkowymi chyba tez można walić do czołgów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.