Skocz do zawartości

88 mm Flak 37 mit Behelfslafette, Dragon, 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

porobiłem kilka figurek i ogrodzenie. W jednym pochylającym się ludku zrobiłem dyndające sznurki od dresu Wszystko się błyszczy bo przed matem. Najwięcej problemu mam z wycieniowaniem białego, zresztą widać, że trochę nieudolnie. Pocieszam się tylko, że w rzeczywistości na figurce wygląda to nawet dobrze. Odejdźcie ze 3 metry od monitora to będziecie widzieć jak w realu

DSC02252.jpg

DSC02253.jpg

DSC02254.jpg

DSC02255.jpg

DSC02258.jpg

DSC02260.jpg

DSC02261.jpg

DSC02262.jpg

DSC02263.jpg

Dałem niebieski kolor przęseł, żeby złamać tą monotonię szarości i piaskowych/brązów. nie jest to już takie jednolite i mdłe.

 

edit: o kurde ale makro wyciąga wszystko. 90% tych "nieczystości" na ludkach to nawet nie widziałem na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Albo mi się wydaje albo masz lukę między podstawą (drogą) a murkiem. A zwłaszcza lewym słupkiem. Chyba że cień tak pada.

Fajnie wyszło cieniowanie białych mundurów. Przyznam że praca z bielą jest lekko upierdliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej problemu mam z wycieniowaniem białego

Może lektura tego samouczka ci się przyda, choć twoi figuranci nie wyglądają źle:

http://figurki.org/techniki-modelarskie/malowanie/1177-malowanie-bieli

Ale to chyba na przyszłość, bo załoga prawie gotowa przecież...

Diorama robi coraz lepsze wrażenie- bardzo mi się gruzowisko spodobało. No i czekamy na harmatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarł lakier i mogę zacząć składać działo w całość. Osłonę z przodu dokleję dopiero jak posadzę figuranta kręcącego pokrętłami. Obecnie jest poszpachlowany i schnie. Połączyłem na sucho działo, dlatego lufa lekko opadła. Myślałem, że jak złożę działo to już z górki będzie. Myliłem się, bo teraz trzeba skrzynie porobić, pociski i jeszcze wiele drobiazgów wokół.

DSC02264.jpg

DSC02265.jpg

DSC02266.jpg

DSC02267.jpg

DSC02268.jpg

DSC02270.jpg

DSC02275.jpg

DSC02277.jpg

Nie mogłem złapać ostrości na wylocie lufy, żeby pokazać gwintowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podstawka jest praktycznie skończona. Ramka będzie na końcu pomalowana na ciemny kolor. Podstawa działa już wklejona na swoje miejsce a góra z osłoną przyłożone na sucho do zdjęć. Zrobiłem trochę zieleni parkowej. Jeszcze będę musiał trochę śniegiem sypnąć w trawnik. Na zdjęciach kolory są bardziej żywe niż w rzeczywistości. łuski, które będą się walać po drodze mają wybite z tyłu napisy, ja zrobiłem też dziurkę po iglicy w łusce. Będą dobrze widoczne bo washem je "wyciągnąłem". Niektóre trochę nie wyraźne zdjęcia bo pochmurno jest.

DSC02280.jpg

DSC02283.jpg

DSC02285.jpg

DSC02286.jpg

DSC02288.jpg

DSC02289.jpg

DSC02291.jpg

DSC02292.jpg

DSC02294.jpg

DSC02295.jpg

DSC02298.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Ładny klimat osiągnąłeś. Działo super, gruz i podstawka też.

Piszesz że będziesz traktował śniegiem roślinność, daj też troszkę może na murek i ogrodzenie.

 

Już o tym pisałem, ale wydaje mi się że murek ma lekką szparę z podłożem, zwłaszcza od lewej strony. jak byś podsypał przy nim śnieg, ładnie zniweluje szparę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że będziesz traktował śniegiem roślinność, daj też troszkę może na murek i ogrodzenie.

 

Już o tym pisałem, ale wydaje mi się że murek ma lekką szparę z podłożem, zwłaszcza od lewej strony. jak byś podsypał przy nim śnieg, ładnie zniweluje szparę.

co do śniegu na murku to zobaczę. Walnięcie z takiego działa postrząsało by raczej śnieg z ogrodzenia i murka A poza tym obserwacje zimą prowadza do następujących wniosków. Wystarczy, że słońce trochę poświeci to śnieg topi się na wszelkich murkach (szybko łapią ciepło). Szpara jest i zasypie ją śniegiem. Muszę w końcu iść po tą sodę do sklepu

Tak jak mówiłem, na fotce krzaczki są ładnie żółte i trawa zielona. W rzeczywistości jest więcej szarzyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na podstawkę i model, aż mnie kusi by podobne zrobić. Nieeee, za duża kolejka oczekuje Ale na prawdę świetnie dobrane i wykonane.

Ale taką podstawkę na pewno w kolejnym projekcie użyję, ma coś w sobie z uniwersalności.

 

Może troszeczkę uwal kolanka obsługującym działo ?

 

Kibicuję dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszeczkę uwal kolanka obsługującym działo ?

Oczywiście, że będą ufajdane łokcie, tyłek i kolana. Najpierw ludki muszą dostać głowy.

Dziś zdjęć nie będzie bo po pracy jestem zmęczony. Powiem tylko, że zlikwidowałem szczelinę śniegiem, przysypałem trawnik, trochę na krzaczorach i na murku.

A podstawka to rzeczywiście uniwersalna. W końcu taki był zamysł producenta, żeby sporo możliwości dawała

 

aha, co do cegieł, to niestety to jest wada MiniArta. Wszędzie mają na rogach zaokrąglone cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wszystko wygląda wspaniale. Fajne klimaty, szczególnie, że za oknem zimno

Mam tylko małe pytanko. Wydaje mi się, że żółta część jest krzywo w stosunku do złotej. Tak ma być, czy to złudzenie?

Beztytuu-4.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Zderzak za zwrócenie uwagi bo bym nie zauważył tego. Na żywo ledwo to widać ale i tak poprawiłem, teraz powinno być ok

Obiecane fotki. Słabo widać grudki śniegu na murku i słupach bo na białym zlewa się wszystko. Na krzakach resztki czap śnieżnych co nie postrząsały strzały

DSC02299.jpg

DSC02300.jpg

DSC02301.jpg

DSC02302.jpg

DSC02303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo!! Jak dla mnie to najlepsza póki co praca konkursowa...

 

ja bym dodał jeszcze trochę pokruszonej cegły, naprawdę malutką ilość w lewym dolnym rogu przy urwanym murze, sam pył ceglany to imho za mało.

 

DSC02303.jpg

 

 

P.S.: Tak się teraz tylko jednego przyczepię - pobrudź niemiaszkom te zielone hełmy... trochę się odcinają od reszty

 

i jeszcze troszkę pigmentami buty ;)

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.