Skocz do zawartości

Scania R380 "Heisterkamp", Moj pierwszy model


truckertom

Rekomendowane odpowiedzi

Trucknology może nie jestem polonistą, ale dla mnie to zdanie jest poprawne. Jedynie czego w nim brak to dużej litery na początku zdania i dwóch przecinków, ale to można mu wybaczyć. Nie bądźmy tacy drobiazgowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trucknology może nie jestem polonistą, ale dla mnie to zdanie jest poprawne. Jedynie czego w nim brak to dużej litery na początku zdania i dwóch przecinków, ale to można mu wybaczyć. Nie bądźmy tacy drobiazgowi.

Przecinków to brakuje przynajmniej 9-ciu, choć też nie jestem ekspertem z polskiego. Aż się prosi, aby to zdanie było podzielone przynajmniej na 2. Brak używania wielkich liter (nie tylko na początku zdania), czy brak pisowni polskich liter (o ile nie jest to technicznie niemożliwe), to inna bajka.

O język ojczysty należy dbać.

 

truckertom, skoro masz już doświadczenia z malowaniem natryskowym, to powinieneś sobie poradzić z aero, niemniej jednak, nadal uważam, że powinieneś zakupić poradnik. Przed malowaniem modelu i tak watro zrobić próby na plastiku - najbardziej do tego nadają się stare, nie używane pudełka po CD.

Podoba mi się natomiast, że pytasz, nim coś zrobisz. To ważne, gdy się nie ma doświadczenia, co nie jest przecież żadnym wstydem. Lepiej się dowiedzieć, w jaki sposób coś zrobić, aby nie musieć poprawiać. Wielu robi odwrotnie - najpierw coś spartoli, a potem prosi o radę. Tymczasem, nie wszystko da się poprawić...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za tamto zdanie. Obiecuje, że postaram się poprawić .

Dzięki Jarku, odrazu mi ulżyło jak napisałeś, że powinienem sobie poradzić . Wcześniej próby i tak zrobię, bo bez tego bym się nie zabrał za malowanie modelu. Dzięki za pomysł z pudełkami po cd, o tym nie pomyślałem . Heh, ja zawsze lubie słuchać jak ktoś mnie krytykuje bo wtedy wiem co robię źle i mogę się poprawić, a zwłaszcza w tym przypadku gdzie dopiero zaczynam myślę że nie dałbym rady bez waszej pomocy:). I przyznam się szczerze że w wielu rzeczach planując mój model wzoruje się trochę na Twoich modelach Jarek (chodzi tu głównie o szczegóły) . Mam nadzieje że nie masz mi tego za złe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace niestety nadal stoją ponieważ kumpel który miał mi na dłuższa mete pożyczyć mini kompresor, poprostu go gdzieś posiał (albo schował i niewie gdzie albo komuś pożyczył i nie pamięta). Ale myśle że w tym tygodniu załatwie ten problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a co myślicie o tym żeby napędzać aerograf sprężonym powietrzem ze scani? Takiej prawdziwej

Nie wiem, czy to dobry pomysł, bo ciśnienie musi być stałe i chyba na poziomie 1-2 bara. Dokładnie Ci nie powiem, bo sam nie maluję aero. Wszystko znajdziesz w poradach w odpowiednim dziale.

Jeszcze jedna uwaga - nie pisz posta pod postem, bo to nie ładnie. Jak chcesz coś dodać, a Twój post jest ostatni, użyj klawisz "Zmień".

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze powietrza by z niej starczyło a jak nie to bym se ja zapalił i by na bierząco dobijała . Tylko właśnie z tym ciśnieniem to się chyba nie zgra bo tam niewiem jakie jest ale napewno większe, ale sprawdze to Co nie zmienia faktu ze nie jest to dobry pomysł, muszę załatwić se jakiś kompresorek.

A co do tego klawisza "zmień" to zapomniałem że tak można, za co przepraszam i kolejne dla Jarka za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał jakiś regulator ciśnienia, który zapewniałby Ci stałe, regulowane ciśnienie w zakresie 1-3 bar oraz starą, dużą gaśnicę lub inny, podobny zbiornik (np. butla po gazie), to mógłbyś go ew. pompować ze Skakanki, a potem używać do wyczerpania... Oczywiście kompresor w Skakance musiałby dawać odpowiednio wyższe ciśnienie, żeby jego zapas był w butli...

Pewnie wymagałoby to jakiś kombinacji, ale pomysł zawsze jakiś jest

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, taki manewr byłby chyba niezbędny Nom, mnie się ten pomysł coraz bardziej podoba Muszę koniecznie sprawdzić jakie w tej scaniuli jest ciśnienie Ale nadal kombinuje nad normalnym kompresorem bo rozwiązanie z powietrzem ze skakanki nie byłoby zbyt wygodne

Pozdrawiam

Dziś poszedłem do mojego sąsiada który ma dość zaawansowane zdolności majsterkowania i uzgodniłem z nim że pomoże mi zrobić taki kompresor z agregatu z lodówki sprawdziłem już agregat w mojej starej lodówce, znaczy włączyłem ją poprostu i śmiga jak złoto więc teraz jeszcze tylko muszę skombinować jakiś zbiornik, muszę poszukać bo może w garażu którymś gdzieś będzie jakiś z rozbórki starego jelcza mojego ojca, lub skakanki jedynki (eh to była maszyna:) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już to co najważniejsze, tzn agregat z lodówki wykręciłem, znalazłem też idealną butle po gazie która swego czasu dawno temu służyła w scani jedynce zasilając palnik w gaz, dziś więc ruszają prace nad kompresorem (hehe, zrobiła się z tego po części relacja z budowy kompresora )

Niestety mam ostatnio bardzo mało czasu, ale kompresor już powstaje, będzie w tym tygodniu:) a w między czasie mam takie pytania, otóż kupiłem farbkę która ma stanowić kolor ostateczny modelu. Bedzie on cały w jednym kolorze (chyba że uda mi się kupić jakieś fajne kalki od kogoś z forum) a moja dokładniejsza koncepcja jest taka żeby przednia atrapa była w kolorze całej kabiny, a te paski krótsze, schowane (te które są jakby pod atrapą) zrobić w kolorze chrom silver. Co o tym myslicie? Jak to będzie wyglądać? A jesli nie fajnie to jak pomalować przednią atrape? Na jaki kolor?

Oto farki które kupiłem:

47299614.jpg

25760328.jpg

42377178.jpg

92427544.jpg

 

A oto ten chrome silver z Model Master. Jest to numer FS17178. W tym kolorze oczywiście będą również inne elementy takie jak felgi, bak, stopnie, elementy silnika itp.

63828069.jpg

36672995.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coraz bardziej zaczyna mnie wkurzać ta przerwa w składaniu tej scania (brak kompresora) ale myśle że będzie on gotowy najpóźniej w ciągu najbliższych 3 dni. Ale nudzi mi się dziś i pomyślałem żeby zacząć składać inne części, np kabinę lub wnętrze:) Co o tym myślicie? To dobry pomysł? A jeśli tak to co najpierw złożyć? I będę wdzięczny jeśli odpowiecie na moje wcześniejsze pytania:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jawkers za szybką odpowiedź:) ja specjalnie tego nie robiłem bo bałem się że to musi iść po kolei i zrobie coś za wcześnie i spiepsze wszystko:) A więc skoro tak mówisz to w tej chwili zabieram sie do roboty:) Az sie mi humor poprawił:) Mam tylko jeszcze jedno pytanie, kabine składa się w całość i wnętrze w całośc a potem wnętrze wkłada od spodu do kabiny tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeszcze jedno pytanie, kabine składa się w całość i wnętrze w całośc a potem wnętrze wkłada od spodu do kabiny tak?

 

Sklej sobie kabinkę potem wnętrze (dach,ściany i podłogę) ,a wszystko później wleci od spodu . Minimalnie tylko trzeba będzie sobie odgiąć boki kabiny

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat jak to zrobić ale to nic, najpierw skleje wnętrze a potem będe myślał a co myślicie o kolorze który wybrałem? i co myślicie o tym żeby w ten sam kolor pomalować blok silnika i niektore elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zależy od konkretnego modelu scania.

Póki co skleiłem fotele (zaczęte troszke już wcześniej) . A po przeglądnięciu instrukcji nasunęło mi się pytanie. Otóż niektóre elementy w ramkach w instrukcji są zacieniowane ciemnym kolorem, domyślam się że są to elementy dodatkowe. Na pierwszym foto są to m.in. spojlery między osiowe, a pozostałe elementy?

96369967.jpg

91007079.jpg

91818214.jpg

I oczywiście podtrzymuję pytanie co do koloru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zacieniowane elementy - są to elementy nie potrzebne przy budowie tego modelu. Wynika to z tego, że italeri postawiło na ekonomię i ta sama wypraska jest wsadzana do pudełek różnych modeli Scani, a części, które nie są potrzebne są cieniowane. W skrócie - niektóre wypraski są takie same, jak w innych modelach Scani, a instrukcje są już właściwe dla danego modelu Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, rozumiem, heh, a w tym moim modelu będzie się dało założyć te spojlery międzyosiowe?:)

Panowie, pomóżcie. Za nic nie mogę przykleić tej kalkomani z zegarami na deskę rozdzielczą :( pomoczyłem ją i zsunąłem z tego papieru ale kiedy chcę ją ułożyć bądż docisnąć to przykleja się mi ona do palców i po sprawie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , możesz te międzyosiówki zamontować u siebie . Są to części 108 z ramki "A"-ciekawe czemu Italka ich nie zacieniowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało mi się nakleić tą kalkomanie Dzięki bodzio, uspokoiłeś mnie bo chciałbym w tej scani mieć międzyosiówki

 

A o to co powstało dzisiejszego dnia:) :

75711813.jpg

49395860.jpg

60040071.jpg

32126747.jpg

30763226.jpg

25535440.jpg

75231445.jpg

59852995.jpg

 

Plus do tego sklejone boczki:) Jeszcze gdzie nie gdzie bede szlifował. Deska rozdzielcza i fotele oczywiście nie przyklejone. Myśle teraz jak pomalować wnętrze:).

 

Proszę was o ocenienie i odrazu mam zestaw pytań :

1) Co do sklejania kabiny, to najpierw musze do ścianek przykleic szyby, potem skleić kabine, a na końcu skleić całość, zamaskować szyby i malować. Tak?

 

2)W instrukcji przy przedniej atrapie, jest strzałka skierowana na napis scania na tej atrapie i jest jakaś ikonka podpisana "REMOVE" Co to znaczy? Co mam zrobić z tym napisem?

 

3)Czy malować kabine od środka? (nie mam tu na myśli wnętrza tylko ścianki samej kabiny od środka)

 

4)Na jaki kolor pomalować wnętrze i czy malować deskę rozdzielczą?

 

5) Co myślicie o kolorze który podałem kilka postów wyżej i o tym aby tak samo pomalować blok silnika?

 

Narazie to chyba tyle Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź na wszystkie pytania:) Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalka trochę krzywo położona Używałeś jakiś płynów typu Mr.set i sol albo Decalfix? Zmiękczają one kalke tak, że osiada w zakamarki, a do tego zmniejszają widoczność jej filmu(tych przezroczystych pasków wokół malunku). Co do foteli wypadałoby je szpachlować, bo kiepsko to troche wygląda jak możesz zobaczyć co jest po drugiej stronie Co do malowania to maluj wszystko, ale najlepiej na początku odtłuścić wszystkie części, położyć podkład, sprawdzić czy są jakieś nierówności i potem wziąć się za malowanie. To teraz może bardziej to ogarne w punktach :

 

1. Szyby na samym końcu...bo przychodzą na karoserie, reszte sklejasz i malujesz i sklejasz ze sobą później... (patrz początek)

 

2. Niech się truckerzy wypowiedzą

 

3. Jeżeli chodzi ci o ścianki na zewnątrz szoferki czyli ta część, która zakryta jest kastą to nie musisz

 

4. Maluj wszystko, co do koloru myślę, że z niebieskim fajnie jakiś beż współgra :P

 

5. Kolor ładny, ale jest metaliczny, a blok silnika takiego koloru raczej nie ma Do tego takie mdłe by to było - wszystko na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.