Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości - MiniART


Rujewit

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

To nie żaden DDR-owski tank  tylko  pepik tylko w szkopskim malowaniu😜. Pozdr. A.

Te miniartowe modele z wnętrzem to przerost formy nad treścią.  Wielu moich doświadczonych kolegów modelarzy jest tego samego zdania.  Kilku nawet odłożyło T-34 i T-55 do pudełka i leża niedokończone.  Model zbyt pocięty, zwłaszcza wanna kadłuba .   T-55  zrobiłem z Tamiyi i z Takoma więc za Miniarta dziękuję

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Skoro nie chcecie Niemca, bo nasza Wanda też nie chciała Niemca, to stawiamy zapory:

 

Ciekawe o ile będą lepsze od tych z zestawu Tamiya ?

Edytowane przez martinello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 11:15, meser262 napisał:

:arrow: 35274 - MiniArt M3 LEE Mid Prod. Sahara w/Crew

https://miniart-models.com/products/35274-m3-lee-mid-prod-sahara-w-crew/

 

Pozdrawiam
Krzysztof

Normalnie jak prawdziwy z filmu:

 

 

 

Czy jakaś firma modelarska, ma w zapowiedziach na 2021 rok - piasek w skali 1/35 lub jakąś konwersję do waloryzacji piasku wiślanego na saharyjski.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 11:15, meser262 napisał:

:arrow: 35274 - MiniArt M3 LEE Mid Prod. Sahara w/Crew1549441482_meser262@M3Lee-MIDSahara.thumb.jpg.eb71d150ee3f6aaa08ab4ad3202b23e4.jpg

https://miniart-models.com/products/35274-m3-lee-mid-prod-sahara-w-crew/

 

Pozdrawiam
Krzysztof

Pojazd w ukompletowaniu z filmu z 1995 roku. Ciekawe czy wypuszczą też model z oryginalnego filmu z 1943 roku ?

I to z figurką H. Bogarta :)

WWII Film Review – Sahara (1943) – Head's Film and Book Review

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, martinello napisał:

Pojazd w ukompletowaniu z filmu z 1995 roku.

Według mnie powinien wyglądać jak oryginalny z okresu wojny, bo to produkcja środkowa (MID), a nie powojenna.

Napis "LULUBELLE" też powinien być wiernie odzwierciedlony. Bo teraz co innego na opakowaniu modelu, a co innego na fotkach czarno/białych.

 

Pozdrawiam

Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, meser262 napisał:

Według mnie powinien wyglądać jak oryginalny z okresu wojny, bo to produkcja środkowa (MID), a nie powojenna.

Napis "LULUBELLE" też powinien być wiernie odzwierciedlony. Bo teraz co innego na opakowaniu modelu, a co innego na fotkach czarno/białych.

 

Pozdrawiam

Krzysztof 

Nie może - bo to dwa zupełnie różne pojazdy, inaczej oznaczone i pomalowane. Ten z 43 roku - zapewne oryginalny z zapasów armii, ten drugi z 1995 r to ukompletowany na brytyjsko egzemplarz muzealny.

Trochę temat porządkuje zestaw kalkomanii do RURABELLE (pisownia oryginalna :) ) firmy DEF MODEL.

https://www.mojehobby.pl/products/US-M3-Lee-Rulubelle-Decal-set-1-35-M4A3E8.html

Ta sama firma wydała figurkę James'a Balushi -> https://www.mojehobby.pl/products/WWII-U.S.-Tank-commander-in-desert-w-base.html i to chyba w kilku skalach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, martinello napisał:

Nie może - bo to dwa zupełnie różne pojazdy, inaczej oznaczone i pomalowane.

Dzięki :super:.Teraz zrozumiałem te różnice i skąd się wzięły. 

Czyli zrobili malowanie pojazdu  z filmu.

27 minut temu, martinello napisał:

Ten z 43 roku - zapewne oryginalny z zapasów armii, ten drugi z 1995 r to ukompletowany na brytyjsko egzemplarz muzealny.

To znaczy że błędne jest porównywanie pojazdu z filmu z tym oryginalnym pojazdem z 1943 roku.

Jestem ciekaw czemu napisy na pojazdach zrobiono celowo tak różne. 

To właśnie w taki sposób tworzy się nową historię, która z tą pierwszą ma niewiele wspólnego. Ktoś kto nie ma takiej wiedzy jak Ty i będzie robić ten model zrobi go w przekonaniu że tak ma być.

 

Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, meser262 napisał:

To znaczy że błędne jest porównywanie pojazdu z filmu z tym oryginalnym pojazdem z 1943 roku.

Tak jak pisałem - dwa filmy, dwa różne pojazdy. jak się chce robić model, trzeba się zdecydować :) Oba warto obejrzeć.

 

Sahara 1943

3bkyV.jpg

Sahara 1995

e4fd99dd7ca94f6ba38c218bcc78.1000.jpg

 

A różnice w oznaczeniu - to kwestia dostępności materiału oraz fantazji realizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, martinello napisał:

 

Swoją drogą - patrząc na box-art to "nowy"zestaw Miniartu to ich wcześniej wydany model oraz figurki masterboxa -> https://www.mojehobby.pl/products/ALLIED-FORCES.html

Wypraski i kalki w modelu pozwolą na wykonanie obydwu "lulalbell", ale figurki pasują do tego późniejszego...

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było tego Chevroleta G7107 to nie było a teraz wydają wszyscy ciekawe czy któraś z firm pokusi się z wydaniem pojazdu treningowego strzelców pokładowych USAAF z wieżyczka Bendix na pace o takiego:

https://www.worldwarphotos.info/gallery/usa/vehicles/g506/e-5-turret-training-truck/

Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Jak nie było tego Chevroleta G7107 to nie było a teraz wydają wszyscy ciekawe ...

Kto jeszcze go zapowiada? Bo na chwilę obecną prócz Miniart, jest jeszcze tylko jakaś żywica.

Powyższy model choć serii 7100 (pierwotnie 4100) przedstawia katalogowy model Chevroleta G506.

Skoro Miniart pokusił się już o jego wypuszczenie, to można założyć, że pojawią się także i inne wersje nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał B napisał:

Kto jeszcze go zapowiada? Bo na chwilę obecną prócz Miniart, jest jeszcze tylko jakaś żywica.

Powyższy model choć serii 7100 (pierwotnie 4100) przedstawia katalogowy model Chevroleta G506.

Skoro Miniart pokusił się już o jego wypuszczenie, to można założyć, że pojawią się także i inne wersje nadwozia.

Widać że Szanowny Kolega postów  w tym dziale nie czyta 😃. W katalogu ICM-u na 2021 rok o takim:

https://icm.com.ua/2021/02/03/catalogue-2021/

jest taki Chevrolet w zapowiedziach i to w dwóch wydaniach tzn. z paką i z katiuszą 😃. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Widać że Szanowny Kolega postów  w tym dziale nie czyta 😃. W katalogu ICM-u na 2021 ...

Moja wina, nieprecyzyjnie się wypowiedziałem 😉

O ICM wiem, faktycznie zapowiadają, jednak ICM i Miniart to jeszcze nie wszyscy, raptem 2 firmy.

Znając jednak życie, to niebawem można się spodziewać zapowiedzi albo z HB albo Trumpka, czy choćby nawet ze Zwezdy.

Na marginesie...nie muszę już kończyć swojej konwersji G506, która stoi ukończona niemal w 90% 😂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał B napisał:

Moja wina, nieprecyzyjnie się wypowiedziałem 😉

O ICM wiem, faktycznie zapowiadają, jednak ICM i Miniart to jeszcze nie wszyscy, raptem 2 firmy.

Znając jednak życie, to niebawem można się spodziewać zapowiedzi albo z HB albo Trumpka, czy choćby nawet ze Zwezdy.

Na marginesie...nie muszę już kończyć swojej konwersji G506, która stoi ukończona niemal w 90% 😂

Oj tam. jaka wina😜.  Tak już jest  z tym modelarstwem. Ja  miałem zajawkę na radar SURN do Kuba i już nawet kupiłem sobie wyrzutnię a tu Trumpek wziął i wydał ten  radar, SURN-a nie mam a wyrzutnię udało mi się jakoś sprzedać .  A  po zobaczeniu tego Chevroleta  z wieżyczką typu lotniczego kombinowałem z czego by tu go zrobić i wyszło żeby z tego Hobbybosowego  GMC -a z metalową kabiną ale na szczęście  się skończyły te z metalową paką bo podobnie jak Ty też bym go miał na półce i  😂. Pozdr.:piwo: A. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.