Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości - MiniART


Rujewit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.12.2019 o 20:16, Pitt35 napisał:

Czyli wersji późnej nie da się zrobić? Szkoda.

I opinia kolegi martinello nie jest zachęcająca chyba sobie odpuszczę tego gada.

Niestety nie da się, zrobić późnego  T-55. Myślę że warto poczekać, prędzej czy później Miniart pewnie wyda naszego T-55A. 

Choć teoretycznie dało by się zrobić późnego T-55, bo większość potrzebnych części jest w pudełku, jedynie trzeba by dorobić spryskiwacz peryskopów kierowcy.

Dodatkowo trzeba dokupić zestaw gąsienic RMSh + zestaw kół jezdnych do T-55, z tego zestawu potrzebujemy koła napędowe przeznaczonym do gąsienic RMSh.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bigmodel napisał:

Niestety nie da się, zrobić późnego  T-55. Myślę że warto poczekać, prędzej czy później Miniart pewnie wyda naszego T-55A. 

Choć teoretycznie dało by się zrobić późnego T-55, bo większość potrzebnych części jest w pudełku, jedynie trzeba by dorobić spryskiwacz peryskopów kierowcy.

Dodatkowo trzeba dokupić zestaw gąsienic RMSh + zestaw kół jezdnych do T-55, z tego zestawu potrzebujemy koła napędowe przeznaczonym do gąsienic RMSh.

Pozdrawiam

Jacek

Dzięki za odpowiedz :D A właz kierowcy też jest tylko stary przynajmniej tak widać na zdjęciach, a nowszej wersji pewnie nie ma? Może faktycznie wydadzą T-55A wtedy się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pitt35 napisał:

Dzięki za odpowiedz :D A właz kierowcy też jest tylko stary przynajmniej tak widać na zdjęciach, a nowszej wersji pewnie nie ma? Może faktycznie wydadzą T-55A wtedy się skuszę.

Włazy kierowcy są oba, wczesny i późny. 

Późny właz, wypraska - Fb

Wczesny właz, wypraska - Ud.

Od razu odpowiedz odnośnie kół i gąsienic.

Tak, te koła jezdne 

https://plastmodel.pl/p/4/32986/miniart-37058-t-55-t-55a-wheels-set-1-35--1939-1945-skala-1-35-pojazdy-i-bron-pancerna.html

I te gąsienice - RMSh Workable Track Links Set (Late Type), mogą być też wczesne RMSh - RMSh Workable Track Links Set (EarlyType) -  różnica polega tylko na wysokości tzw " grunto-zaczepu".

 

Pozdrawiam

Jacek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze o naszym T55 :)

Gdzie mogę znaleźć fotki referencyjne do polskich malowań z modelu ?

Czy ktoś może mi pomierzyć części Da18 i Da31 - niestety zgubiły mi się i muszę dorobić...

Instrukcja tu -> https://miniart-models.com/wp-content/uploads/2019/10/37068_instruction.pdf

Części o których piszę  są w kroku 1 instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie w 2020 roku. Dzisiaj  trafiłem takich  dawno temu zapowiadanych  brytyjskich  załogantów na Armoramie :

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=34396&mode=thread&order=0

 Do tej pory dostępne były tylko te oto stwory z CMK:

https://www.cmkkits.com/en/figures/british-tankers-modern-2-1-2-fig/

Jak widać po powyższych przykładach , różnica jest wyraźna:mrgreen:, no i zwłaszcza cena czyni cuda:cool:. Także teraz można będzie  swoje  modele  współczesnej pancerki brytyjskiej , wyposażać w załogantów, zwłaszcza  ten w beretce prezentuje się świetnie, akurat do włazu dowódcy. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
W dniu 26.07.2020 o 11:29, czart napisał:

Czekam na T-34/85 naszej produkcji.

Pewnie wypuszczą naszego "k aczora" Ciekawe, którego wypuszczą pierwszego - czy golasa z naszą wieżą, czy też wersje późniejsze mocno zmodyfikowane.

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie. Miniart w zapowiedziach pokazał pojazd który na pewno wzbogaci każdą dioramę jest to niemiecki ciągnik rolniczy "Lanz Bulldog"  we wcześniejszej wersji tzw. "kolczak" czyli z w pełni stalowymi kołami :

https://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=36216&mode=thread&order=0

Późniejszy wypust już na gumowych kółkach stał się wzorcem do produkcji naszego Ursusa C45 , który wszyscy wielbiciele serialu "Czterej pancerni i pies" pamiętają z odcinka "Czerwona seria" gdzie holował kuchnię polową z parówkami :mrgreen:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie cieszy to fakt że to tylko sześć niedużych wyprasek i malutka blaszka więc jest szansa na przyjemny i przede wszystkim szybki model, co jest dla MiniArtu nietypowe. Cena może też będzie pasująca więc naprawdę chętnie w końcu sam doznam zachwalanego od kilku lat modelarstwa traktorowego =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Andrzej Godlewski napisał:

No i cieszy że kolejny traktorek cywilny , oj zrobi się z niego naszego Ursusa C 451.

Trzeba tylko zmienić kółka i przednie zawieszenie .

Czyli dwie wersje Ursusa .

Proponowałbym poczekać . Teraz wydają  "early" , a na pewno później  wydadzą też  "late czyli" tego na gumowych kółkach i z daszkiem , będzie mniej do przerabiania .Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to ile MiniArt wydaje edycji każdego swojego modelu, często różniących się jedynie pojedynczym elementem i kalkami jak na przykład powyższy Gaz czy Mercedes 170V, to można się spokojnie spodziewać jeszcze w tym roku zapowiedzi innych inkarnacji Bulldoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Ursusa zrobiłem w żywicy i widzę że będzie sporo do przerobienia , tak że same same koła to nie wszystko .

A i z tym będzie trochę do roboty ,no ale fajnie że wydali ,reszta to szczegół .

Ten warsztat też fajniutki ,ma sporo szpeju , można pokusić się o zrobienie go na podwoziu FWD z ICM , i mamy nasz warsztat polowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.