Skocz do zawartości

BTR-60 PB - Dzień jak co dzień na północy. 1:72 ICM


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Model w zimowym malowaniu, nawet podstawkę jakąś ze śniegiem zmontuję, więc żadnej bajki do tego dorabiać nie trzeba.

 

W pudle:

 

DSCN3178_zpsy2ucqwfk.jpg

 

DSCN3179_zpszebq3vya.jpg

 

DSCN3180_zps9qumczca.jpg

 

Gigant to to nie jest, ale w konkursie na najmniejszy model ze Zlinem Kiemlicza może przegrać. Malowanie będzie fińskie:

 

BTR-60_-_7.jpg

 

Materiałów trochę w necie jest, co prawda do "letnich kamuflaży" finów, ale w zimowym malowaniu najjaśniejszy zielony kolor trzeba zamienić białym, ot i cała filozofia. Model będzie bez większych wydziwień, pokrywy przednich wizjerów chcę otworzyć, bo model ma być w ruchu, więc szyby przednie trzeba będzie dorobić i wsadzić dwóch figurantów, których pewnie i tak nie będzie widać i to tyle. A teraz idę do działu pancernego podglądać, jak ludzie robią mokre błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I pierwsze koty za płoty. Wanna poskładana, przednia szyba wklejona, kierowca i dowódca siedzą w środku. Widać ich pewnie i tak nie będzie, ale to nie powód żeby robić pojazd samobieżny. Wokół przednich szyb pomalowałem częściowo kolorami bazowymi a to z tego względu, że szyby maskuję maskolem, więc żeby po zdjęciu maskowania nie wystawał mi kolor plastiku pomalowałem to zawczasu.

 

DSCN3181_zpswreiiltc.jpg

 

DSCN3183_zpshwy0825r.jpg

 

DSCN3182_zps3gjj0imq.jpg

 

Jak klej złapie trzeba będzie na łączeniach poszpachlować całość bo ICM rządzi się swoimi prawami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Przy takiej skali, nie lepiej wpuścić w szczelinkę średnio gęstego super glue? On by się teoretycznie ładnie rozlał w łączeniu... hmmm - tylko podpowiadam

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szpachlowania CA się zraziłem przy Su-7 Modelsvitu. Do dziś modele leżą w pudłach i czekają na zlitowanie Kupiłem jakiś czas temu dwuskładnikową szpachlę Miliput i jestem z niej mega zadowolony i tu też jest raczej użyję. Dodatkowo, do wyprowadzenia są powierzchnie płaskie, więc sądzę, że pójdzie gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak spróbował podejść jeszcze raz do szpachlowania CA, zawsze dobrze się trzyma w przeciwieństwie do dwuskładnikowych i nigdy się nie zapada jak zwykłe szpachlówki. W cywilnych jest to ważne bo bez szpachlowania CA po pomalowaniu modelu lakierem bezbarwnym często okazuje się, że szpachla się ładnie zapadła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bo żeby fajnie szpachlować klejem CA to właśnie średnio gęsty albo gęsty jest potrzebny (generalnie gęsty jest najlepszy).

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Szpachla się kruszy... w tak małym modelu to może być psikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wpadłem na pancerne podwórko na występy gościnne, wczoraj wieczorem mnie naszło. Sam jestem ciekaw co to z tego wyjdzie. Z lotniczym podejściem o model bazowy jestem spokojny. Zobaczymy co się będzie działo jak przyjdzie do podstawki i błocenia modelu i do śniegu ;) Nie powiem, liczę na wsparcie merytoryczne pancerniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, topić go w błocie nie zamierzam. Wanna od spodu i może nieco rozbryzgów po burtach ponad linią błotników, ale niewiele. Na podstawce chcę zrobić wyjeżdżoną drogę w błocie (stąd moje pytanie o błoto) a po bokach czapy świeżego śniegu. Może górny pancerz nieco przyprószony śniegiem, ale to niekoniecznie. Ot i cała filozofia. Zbyt fajne to malowanie fińskie, żeby je zarzucać zaprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym podium chyba chcesz się rozłożyć ;)

Do głosowania daleko i to nie ode mnie będzie zależeć, tylko od wszystkich na forum Ekipa pancerniaków na forum jest silna, musiałbym być totalnym bufonem, żeby już świętować zwycięstwo. Dla mnie to zupełnie nowa jakość i podejście mam "badawczo-rekreacyjne" ;)

 

@Grzes - przeglądałem forum przed rozpoczęciem warsztatu i Twojego BTRa obejrzałem sobie dokładnie Temat MO mnie nie pociąga, a i malowanie fińskie jest na tyle efektowne i "egzotyczne", że jak już mam wypływać na nieznane morza to z grubej rury ;)

 

@jakub476, Reflect - dzięki raz jeszcze za porady, ale dwuskładnikowej szpachli Miliputa ufam. Jest chemoutwardzalna, więc po wyschnięciu nie będzie się zapadać jak szpachle jednoskładnikowe (co z resztą było dla mnie powodem kupna szpachli dwuskładnikowej) a dwa, że gęsty CA mi wyszedł więc choćbym chciał mieć dylemat to się nie dało

 

Wyszło tak:

 

DSCN3184_zpsy3rijpi0.jpg

 

DSCN3185_zps429plic2.jpg

 

Wyszło to słowo na wyrost, bo tu do końca zabawy daleko. Na razie szpacha/szlif wykonane raz, teraz będą poprawki tam, gdzie trza, wygładzanie, coraz większa gradacja papieru, etc. Ale idzie w odpowiednim kierunku.

 

I przy okazji baza na podstawkę:

 

DSCN3187_zps8h013kvs.jpg

 

DSCN3188_zpskl6xsmkp.jpg

 

Na górnej powierzchni wykonam tę polną drogę, o której pisałem wcześniej a boki zostawię w kolorze impregnatu, bo ładny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy brak doświadczenia:

 

Dokleiłem dziś część drobnicy na kadłub, nalałem farby w aerograf i zaczynam malować, myśląc że to już ten etap. A tu byk na byku wychodzi i tym sposobem mam model w białym podkładzie

 

DSCN3189_zps0rfvruoq.jpg

 

DSCN3191_zps1d4x5tza.jpg

 

DSCN3193_zpsdm725cdk.jpg

 

DSCN3195_zpstwieo7ee.jpg

 

Naprawdę myślałem, że tu zgrubne głaskanie pilnikiem wystarczy a tu się pewnie i na polerce skończy, żeby to chciało wyglądać. Roboty a roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uchwyty, stopnie?

Później dodasz?

Z tyłu nie było jakichś osłon na silnik?

 

Całą drobnicę planuję dokleić po pomalowaniu bo to strasznie delikatne wszystko. Z bambetli, które położyłem teraz na kadłub tylko korba nie się nie połamała przy wycinaniu czy obróbce ;) Albo to takie delikatne, albo ja za dużo energii w to włożyłem Poręcze i stopnie chyba w ogóle wykonam z plastikowych pręcików, bo zestawowe elementy są strasznie kruche.

 

Gdyby malowanie było jednokolorowe to co innego, ale tu będzie dużo maskowania taśmą z granicami kolorów przechodzących w miejscach tej drobnicy i jestem pewien, że maskowanie zdejmowałbym z fragmentami części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uchwyty, stopnie?

Później dodasz?

Z tyłu nie było jakichś osłon na silnik?

 

Całą drobnicę planuję dokleić po pomalowaniu bo to strasznie delikatne wszystko.....

 

Nie uważasz, że możesz mieć problem lub sobie bardziej utrudnić klejenie drobnicy na pomalowany model? Ja zawsze miałem problem klej + farba + element. Spróbuj zastosować jakąś drobną taśmę, mam na myśli naklej ją w miejsce gdzie ma być dany drobny element, a później psikaj farba. W ten sposób zostawisz sobie "goły" plastik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele Nawierć drobne otworki i zrób te wszystkie uchwyty i stopnie z drutu.

Szkoda zdrowia żeby walczyć z tymi patyczakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem poręcze z plastikowego pręcika 0.5mm i wkleiłem drobnicę na kadłub. Stopnie pod błotnikami wkleję jednak już po pomalowaniu spodu wanny a najlepiej razem z zawieszeniem i kołami. Na zdjęciach jedna z poręczy na lewej burcie odgięta jest do góry. Skorygowałem to, ale już po obejrzeniu zdjęć, wcześniej nie rzuciło mi się w oczy.

 

DSCN3223_zpsqvbpnqjt.jpg

 

DSCN3224_zpsljato16k.jpg

 

DSCN3225_zps7hxj8wcj.jpg

 

DSCN3226_zpsix795pur.jpg

 

DSCN3227_zpsxkyuhrbb.jpg

 

DSCN3228_zpslt0lrqgc.jpg

 

DSCN3229_zpsmxkzjtax.jpg

 

DSCN3230_zpsvhfaj1sm.jpg

 

Teraz znów trzeba całość będzie przykryć białym kolorem w ramach podkładu i jak nie będzie już żadnych miejsc do poprawki to pora brać się za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.