Skocz do zawartości

F-14D, Revell, 1:144 [4049]


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do galerii modelu F-14D Super Tomcat firmy Revell w skali 1:144 nr kat. 04049.

Model przedstawia jednostkę z dywizjonu VF-101 Grim Reapers, stacjonującego w NAS (Naval Air Station) Oceana. Dywizjon ten został rozwiązany w połowie 2005. Dla zainteresowanych więcej tu: http://en.wikipedia.org/wiki/VF-101

Warsztat jest przedstawiony tu: viewtopic.php?t=18844

Model praktycznie sklejony bez użycia szpachli. Charakteryzuje się on ostrymi cienkimi liniami podziału blach. Grubość niektórych elementów takich jak np. osłony podwozia oraz lotki na pociskach lub anteny są mocno przeskalowane, ale to urok tej skali. Planuję jeszcze wykonać do tego modelu fragment pokładu lotniskowca.

Górna gwiazda na lewym skrzydle ma być przyklejona „do góry nogami”, a przynajmniej tak to wynika ze zdjęć znalezionych na airliners.net.

Zapraszam do krytyki.

 

 

Parę zdjęć jeszcze bez przyklejonego uzbrojenia:

 

1

F-14D_4049_100.jpg

2

F-14D_4049_101.jpg

3

F-14D_4049_102.jpg

4

F-14D_4049_103.jpg

5

F-14D_4049_104.jpg

 

Uzbrojenie to dwa pociski Sidewinder i cztery Phoenix: dwa AIM-54A (z niebieskimi paskami) oraz dwa AIM-54C (z paskami żółto-brązowymi). Te dwa w wersji 54C zostały przyklejone klejem tymczasowym i jeżeli się okaże, że taka konfiguracja jest raczej niemożliwa to zostanę one zmienione na 54A.

6

F-14D_4049_106.jpg

7

F-14D_4049_111.jpg

8

F-14D_4049_105.jpg

9

F-14D_4049_110.jpg

10

F-14D_4049_108.jpg

11

F-14D_4049_109.jpg

12

F-14D_4049_112.jpg

13

F-14D_4049_113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie

 

Co do uzbrojenia: teoretycznie jest możliwe - współpraca z tą samą awioniką, więc z początku myślałem że będzie się gryźć, po zasięgnięciu informacji: jednak by się nie gryzło, jedynie parametry pracy rakiet byłyby trochę odmienne już po odpaleniu (się wyszukałem informacji), ale faktycznie pewnie mogli tego nie robić. Dlatego merytorycznie jest to poprawne.

 

No i najważniejsze: jak na skalę 1:144 to nie wygląda. Mistrzostwo, bo ja bym stawiał, jak bym nie wiedział, że to skala 1:72 i basta.

 

W sam raz jak na Tomcata utytłany

 

Czekam teraz niecierpliwie na podstawkę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zawzietosci i wytrwałości w budowie tego maleństwa. Mnie szlag ( ) trafiał jak sklejałem i malowałem tomcaty składajace sie z 6 elementów 1:350 a Ty odwaliłeś taka maszynkę

Piękna kultowa maszyna, zreszta moja ulubiona. W oczy kłują mnie tylko grubosci ścianek wlotów powietrza ale raczej Ty juz na to wpływu nie miałeś. . Gratuluje.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

 

Ps. Sidewindery powinny być czarne na końcach ew ciemnoszare, szkoleniowe niebieskie, zielonych nie widziałem.

 

Ps2. Proponuje otworzyc linie produkcyjna samolotów Navy w 1:144 było by przednio

 

Ps3. W końcu porzadny samolot na forum. Od tych BF, P51, Spitów juz sie pawiować chce Nie obrazać sie tylko

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Sidewindery powinny być czarne na końcach ew ciemnoszare, szkoleniowe niebieskie, zielonych nie widziałem.

Dzięki za uwagę. Też nie widziałem zielonych, lecz tym razem dałem się zwieść instrukcji.

 

Ps. Mam też pewne wątpliwości co do Phoenix'ów, bo ile wersja 54C występuje w malowaniu szaro-białym, to 54A chyba tylko w białym

 

W oczy kłują mnie tylko grubosci ścianek wlotów powietrza ale raczej Ty juz na to wpływu nie miałeś.

Bo to taka współczesna pancerna wersja Ił-2, pancerne pasy, pancerne wloty i pancerne anteny - nie do zniszczenia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

Ps2. Proponuje otworzyc linie produkcyjna samolotów Navy w 1:144 było by przednio

 

Coś na skromny początek już jest

 

IMG_1029.jpg

 

 

ERRATA

W pierwszym poscie jest "NAS (Naval Air Stadion)", a ma być "NAS (Naval Air Station)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś pięknego !

 

Wykonanie tego maleństwa wzbudza zachwyt.Szczerze gratuluję!Gdyby nie informacja,że to skala 1:144 nie uwierzyłbym , że to takie maleństwo

 

No i w końcu ktoś upolował F - 14 bo to przepiękna maszyna - moja ulubiona zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zdjąć uzbrojenie. Po pierwsze VF-101 takie malowania dostali kiedy AIM-54 wychodził z użycia w US NAVY, po drugie... VF-101 był dywizjonem szkolno-rezerwowym i ich samoloty właściwie nie latały z uzbrojeniem! Inna sprawa, że kombinacja szkolnych i bojowych Phenix'ów pod jednym nosicielem, to jakieś pomylenie z poplątaniem. Najrealniej model wygląda więc na pierwszym zdjęciu. Choć do pełni trzeba by jeszcze zdjąć zbiorniki podwieszane, i pylony podkadłubowe.

Podstawka w postaci pokładu lotniskowca o ile nie będzie kłuć w oczy, o tyle warto wiedzieć, że VF-101 na lotniskowcach bywały bardzo rzadko. Lepiej będzie zrobić fragment płyty lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zdjąć uzbrojenie. Po pierwsze VF-101 takie malowania dostali kiedy AIM-54 wychodził z użycia w US NAVY, po drugie... VF-101 był dywizjonem szkolno-rezerwowym i ich samoloty właściwie nie latały z uzbrojeniem! Inna sprawa, że kombinacja szkolnych i bojowych Phenix'ów pod jednym nosicielem, to jakieś pomylenie z poplątaniem. Najrealniej model wygląda więc na pierwszym zdjęciu. Choć do pełni trzeba by jeszcze zdjąć zbiorniki podwieszane, i pylony podkadłubowe.

Podstawka w postaci pokładu lotniskowca o ile nie będzie kłuć w oczy, o tyle warto wiedzieć, że VF-101 na lotniskowcach bywały bardzo rzadko. Lepiej będzie zrobić fragment płyty lotniska.

Dziękuję bardzo za cenne uwagi. AIM-54 zostały przyklejone na “słowo honoru” więc nie powinno być większego problemu z ich zdjęciem i ewentualnym zastosowaniem przy następnym F-14, który zresztą będzie bardziej związany z lotniskowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.