Skocz do zawartości

Mig 29 Fulcrum A Academy 1:48


samurai7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was po długiej nieobecności spowodowanej walką z choróbskiem.Przedstawiam Wam luzną wizję naszego Miga 29.Miała być wierna replika wyszło s-f z braku czasu.Kolegom i Koleżankom się podoba i namówili mnie bym wstawił Migopotworka na forum.

 

Model Academy sklejał się okropecznie:)Cena za to niska bo 54 zł.

 

Pozdrawiam i przepraszam za niska jakość zdjęć

 

7b12719d45a4e8cbm.jpg

 

b126203b8069f880m.jpg

 

 

195aec36726ae332m.jpg

 

 

6a6a469ebd5cceb8m.jpg

 

 

878afd0ebf0177c6m.jpg

 

42f4498b2c756753m.jpg

 

4dbe79227cf89a45m.jpg

 

f34f72015b21d36bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za pomysł z tą szachownicą na górze?

 

Miała być wierna replika wyszło s-f z braku czasu.

 

Czyta się opisy, czyta! to bardzo czasami ważne, potem by nie było zbędnych pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za pomysł z tą szachownicą na górze?
Miała być wierna replika wyszło s-f z braku czasu.

Czyta się opisy, czyta! to bardzo czasami ważne, potem by nie było zbędnych pytań...

Wyobraź sobie, że się czyta. I nijak się nie rozumie, w jakim stopniu naklejenie szachownicy na górze oszczędza czas w porównaniu z naklejeniem na dole.

 

RAV w sumie masz racje, ja zamiast tą szachownicą zajął bym się przyciemnieniem szybki, skombinował jakieś aluski zamiast tych nudnych zielonkawych felg i podwiesił pod skrzydłami neony.

To dopiero byłby SF, w sam raz pod wiejską łupanke na weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za pomysł z tą szachownicą na górze?
Miała być wierna replika wyszło s-f z braku czasu.

Czyta się opisy, czyta! to bardzo czasami ważne, potem by nie było zbędnych pytań...

Wyobraź sobie, że się czyta. I nijak się nie rozumie, w jakim stopniu naklejenie szachownicy na górze oszczędza czas w porównaniu z naklejeniem na dole.

 

Może czyta, ważne jest by zrozumieć czasem zawiłą wypowiedź w całości, a nie wyrywać poszczególne określenia z całości, treść wtedy zaczyna nam lawirować i czynić kota z psa... i to ta różnica. Mniejsza, nie chcę dywagować, jak popełniłem błąd w wypowiedzi to go uzasadnij mi, przyznam się, bo niektórzy tego zrobić nie potrafią.

 

Może bym i wytknął też ten element, bo to uwaga dla modelarzy, którzy chcą zrobić wierną replikę i wtedy taka uwaga jest cenna - działa jak znak ostrzegawczy: tego się nie robi. Tak też mogę Twoją wypowiedź potraktować, bo tak będzie lepiej.

Ja nie chciałem wytykać i nie robię tego, bo ciągłe takie praktyki, spowodowały by postrzeganie mnie jako wiecznego malkontenta-minimalistę. A to nie w moim charakterze. Wolę wytłumaczyć i zrównoważyć wypowiedź... pogadanka by z tego była zbyt długa, tu jest galeria.

 

Nie odbieraj też nic osobiście.

 

Wracając do modelu, potraktowałem go jako wariację modelarską i tak go odbieram. Ciekawa wariacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samurai7 Patrząc na efekt końcowy ... aż szkoda że zamiast S-F nie zrobiłeś wiernej repliki. Nie jeden stary wyga by zbierał zęby z wrażenia. A tak zawsze może przypiąć etykietkę fantastyki. Model prezentuje się świetnie. Wydaje mi się, że matowy kamo lepiej by wyglądał ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot z fotelem jest chyba trochę za wysoko, owiewka miałaby problem z zamknięciem, chyba że jest w fazie katapultowania ale wtedy owiewka powinna być odstrzelona . Model s-f to komentarz też na luzie.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego RAV

Szachownica jest tam gdzie jest tylko i wyłącznie na polecenie mojego synka,MIG to prezent od taty którego dawno nie widział:)

 

Kolego rizzi GT

Dziękuję za ciepłe słowa:)

 

Kolego METYS

 

Wyjaśnij mi proszę określenie " wiejska łupanka na weekend "bo jest mi obce.Jakaś geneza?.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądam i przegladam ale dotychczas nie brałem udziału w komentowaniu zdjęć.Tutaj mnie " ruszyło ". Oprócz komentarzy o srebrnych kołpakach , łupankach i szachownicy której być nie powinno nie było słowa o tym jak kolega uzyskał wg. mnie " lekko przerysowany " efekt kamo?wygląda ciekawie.Jak zrobiony?Czym model był malowany?

Fotel pilota rzeczywiście wydaje się być lekko za wysoko.Rizzi GT ma rację model prezentuje się ładnie , jest " inny " od 29tek jakie widziałem do tej pory.Ochota mnie naszła na zrobienie własnego Fulcruma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego Blackheart78 ja nie wiem czy efekt koncowy jest ciekawy.Nigdy nie jestem zadowolony z efektu finalnego i tak jest też i tym razem.Co do kamo: najpierw surfacer potem w trakcie szlag trafił kompresor i resztę musiałem ratować pędzlami.Na to sido,kalki,sido i mat.Malowałem Humbrolami w odpowiednich proporciach z rozpuszczalnikiem Wamodu.Oczywiście wczesniej był preshading.Na końcu wash olejnymi,suchy pędzel a na owiewkę sido.Całość malowana z ręki.Co do fotela to rzeczywiście teraz to dostrzegłem:)i zgadzam się z Kolegą Patykiem - 29tka to piękny samolot . Zajmuje 3 miejsce w moim konkursie piękności.

1- F-14 Tomcat R.I.P

2- Su-27

3-Mig-29

nagroda publiczności;)

4- F-16 Jastrząb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.Wczoraj kupiłem dwudziestkę dziewiątkę w 48;)mam nadzieję,że kochana Zona będzie wyrozumiała:)żonaci modelarze mam nadzieję wiedzą o czym mówię...

Samurai7 napisał : "Zajmuje 3 miejsce w moim konkursie piękności.

1- F-14 Tomcat R.I.P

2- Su-27

3-Mig-29

nagroda publiczności;)

4- F-16 Jastrząb "

 

Ja bym trochę zmodyfikował Pana listę :

1.Su27

2.F14

3.A10

4.F22

 

No ale wiadomo,że o gustach się nie dyskutuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie drodzy nie ukrywam, że jest to jeden z moich ulubionych samolocików (obok Su-27), ale nie mam modelu. Zmartwiliście mnie trochę. W 1/72 Hasegawa wypuściła MiGa w polskim malowaniu Hasegawa 00124. Te modele też są "nie teges"? Dodam, że jak na tą skalę to jest to drogi model. Może cena idzie w parze z jakością, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie drodzy nie ukrywam, że jest to jeden z moich ulubionych samolocików (obok Su-27), ale nie mam modelu. Zmartwiliście mnie trochę. W 1/72 Hasegawa wypuściła MiGa w polskim malowaniu Hasegawa 00124. Te modele też są "nie teges"? Dodam, że jak na tą skalę to jest to drogi model. Może cena idzie w parze z jakością, czy nie?

Model Hasegawy nie jest najtrafniejszym wyborem. Zdecydowanie lepszy będzie model Italeri*sote a w wersji dla lubiących opowieści o Frankensztajnie z przeszczepami Airfixa**.

*Model Italeri występuje również w pudełkach sygnowanych przez Bileka i Tamiyę.

**Do dostania tylko w drugim obiegu za duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie drodzy nie ukrywam, że jest to jeden z moich ulubionych samolocików (obok Su-27), ale nie mam modelu. Zmartwiliście mnie trochę. W 1/72 Hasegawa wypuściła MiGa w polskim malowaniu Hasegawa 00124. Te modele też są "nie teges"? Dodam, że jak na tą skalę to jest to drogi model. Może cena idzie w parze z jakością, czy nie?

Model Hasegawy nie jest najtrafniejszym wyborem. Zdecydowanie lepszy będzie model Italeri*sote a w wersji dla lubiących opowieści o Frankensztajnie z przeszczepami Airfixa**.

*Model Italeri występuje również w pudełkach sygnowanych przez Bileka i Tamiyę.

**Do dostania tylko w drugim obiegu za duże pieniądze.

EDIT:

Malowanie z bocianem które jest w pudełku Hasegawy wypuściła również firma SP-Decal. Można czasami dostać na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.