Skocz do zawartości

PZL-P-24 M czyli polski IAR-80 SF 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiając na forum zdjecia Stu-Kasia spotkałem się z opinią że za malo bylo w nim Karasia .Wychodzac na przeciw tym niezadowolonym postanowiłem sklecic jeszcze jeden model SF z wieksza ilością akcentu polskiego .I tak powstał myśliwiec PZL P-24 M czyli P-24 ze skrzydlem Me 109 B . Historie (zmyśloną ) powstania tej konstrukcji pozostawiam do interpretacji oglądającym

P4100584.jpg

P4100585.jpg

P4100586.jpg

P4100587.jpg

P4100588.jpg

P4100591.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna w bardzo efektownym malowaniu (może dodałbym tylko jakąś linkę hamulcową na goleniach). Twoje polskie SF-ki to moim zdaniem doskonały pomysł, który powinieneś kontynuować. Może pomyślałbyś o czymś większym ? Może przeróbka Łosia lub Wilka?

 

Ja w coraz większą chęcią spoglądam na mojego P.62 Choroszego, który pomimo, że był konstrukcją już w fazie powstawania, to w znacznym stopniu również będzie SF.

 

Kibicuję Twoim następnym pracom!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna w bardzo efektownym malowaniu (może dodałbym tylko jakąś linkę hamulcową na goleniach). Twoje polskie SF-ki to moim zdaniem doskonały pomysł, który powinieneś kontynuować. Może pomyślałbyś o czymś większym ? Może przeróbka Łosia lub Wilka?

 

Ja w coraz większą chęcią spoglądam na mojego P.62 Choroszego, który pomimo, że był konstrukcją już w fazie powstawania, to w znacznym stopniu również będzie SF.

 

Kibicuję Twoim następnym pracom!

 

Pozdrawiam

Kornik

Dzięki

Modele Choroszego też swego czasu kleiłem ,między innymi i ten P-62

Dołaczam zdjęcie z krakowskich spotkań modelarzy z 2005 roku gdzie byly wystawione wszystkie modele które kleiłem dla choroszy modelbud

Wszystkie żywica 1:72

PA020043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity model, brak mi słów by go opisać.Jak zamocowałeś skrzydła Bf-109 do P-24 ???? Strasznie mnie to nurtuje.To chyba nie należało, do najprostszych zadań.

 

Poszłem mo najmniejszej linii oporu. Skleiłem skrzydla z Me -109 (Hobbycraft) potem wyciąłem część która w me -109 wchodzi w kadłub

Wstawilem z plastiku dźwigar,a w kadłubie p-24 wyciąłem szczelinę .

Potem to tylko kwestia dopasowania i szpachlowania .Ot i cała filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa mieszanka. Sam kiedyś się zastanawiałem jakby wyglądał P.24 gdyby przymocować mu płat na dole zamiast na górze. Tylko w tej roli to widziałem raczej zmodyfikowany płat od P.24 albo coś na wzór Wilka czy Lamparta. Gratuluję pomysłu i świetnego wykonania. Przy następnym podobnym pomyśle S-F poproszę o warsztat - może być to bardzo pouczające wydarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH - gratulacje. W prosty sposób stworzyłeś samolot o pięknym kształcie. Aż szkoda, że nasi konstruktorzy na to nie wpadli. Nie musielibyśmy zamawiać Spitów i Hurricanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH - gratulacje. W prosty sposób stworzyłeś samolot o pięknym kształcie. Aż szkoda, że nasi konstruktorzy na to nie wpadli. Nie musielibyśmy zamawiać Spitów i Hurricanów.

Myśle że wpadli ,no może nie akurat na taki pomysl ,ale ogladając projekty nowych samolotow ,mozna poiwdziec ze nowoczesne lotnictwo bylo tuż tuz ,

No ale z wiadomych przyczyn ni e dane nam bylo się tym szczycić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to najciekawsza i najładniejsza z Twoi "warjacji na temat" wrześniowych SF.

 

Swym kształtem doskonale wpisuje się w rodzinę myśliwców tworzonych przez Fokera D.XXI, Blocha 152, FK-58, Curtisa Hawka 75, MC.200, Fiata G.50 czy własnie IAR'a-80/81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szacuneczek. Bardzo ciekawa konstrukcja i zgrabna - zwarta. Cos takiego już kiedyś mi się przewijało w głowie, ja bym jednak końcówki skrzydeł zrobił eliptyczne. Jednak zastanawiam sie czy moc silnika w tym przypadku jest wystarczająca - troszkę mogło by być więcej no ale w tej koncepcji nie ma dużego pola manewru. Wyszło super. Teraz nie robię SF ale ilość pomysłow jest nie do wyczerpania więc poczekam aż mnie znowu napadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.