Skocz do zawartości

Avro Anson Mk I Airfix 1/72


krystyna_z_gazowni

Rekomendowane odpowiedzi

Zdając sobie doskonale sprawę z moich niezbyt wybitnych umiejętności, chciałem się podzielić modelem, który "zlepiłem" jakiś czas temu, a teraz po kolejnej (3 w ciągu 2 lat) przeprowadzce otrzymał anteny i "dopuszczenie" do publicznej prezentacji. Model przedstawia egzemplarz nr N5331 “5” z 16 Polskiej Szkoły Pilotażu Podstawowego w Newton.

Model jak w temaccie czyli Airfix 1/72, malowanie humbrollem, kalki z zestawu Airmo 72401 - Samoloty szkolne PSP, brak waloryzacji itp. czyli mój poziom trudności.

Najgorzej wyszło połączenie elementów oszklenia i mówiąc szczerze tego typu luki obawiam się traktować szpachlą - jak to szlifować, żeby nie uszkodzić przezroczystych elementów?

74047a73b19ea550m.jpg043b646a05091ae5m.jpg895c6f521f3204cbm.jpgbbdd48f47108d17cm.jpgbe317b941ea705bbm.jpg

6c73414e2f8c46c1m.jpg149fd7abb0ac4d56m.jpg8da6b653d5459067m.jpg58eb0bd4fb4a5148m.jpgd3b017e895d9a58dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle i w miarę czysto wykonany Anson. Posiada jednak mankamenty wśród których najbardziej widoczne są:

 

1. Lekko grudowate i zapylone powierzchnie górne modelu;

2. Kalkomanie, które nie wszędzie leżą idealnie i część z nich się srebrzy;

3. Oszklenie oprócz nie do końca dobrego spasowania jest również zamglone;

4.Widoczne ślady łączenia połówek kadłuba, szczególnie na spodzie modelu.

 

Wiem, że zestaw ten nie należy do idealnych, dlatego też, pomimo tych niedoskonałości, należą Ci się słowa uznania.

 

Powodzenia w następnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten model leży w szafie i czeka na wenę. To prawda trzeba się bardzo napracować żeby uzyskać przyzwoity wygląd.

U Ciebie wyszedł bardzo fajnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie widać tego na zdjęciach, ale w rzeczywistości jest to bardzo ciekawie wyglądający model, taki mały bombowiec

Twój model prezentuje się naprawdę dobrze, szkoda że nie pokusiłeś się o jakąś drobną waloryzacje, dodało by mu trochę życia, ale najważniejsze że jest czysto zrobiony i cieszy oko Wydaje mi się tylko że za bardzo się błyszczy, i górne szybki jakoś tak odstają od reszty modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto i skutecznie, zalewasz szpary płynna szpachlą Gunze ,czekasz aż wyschnie. Potem nadmiar zmywasz przy pomocy patyczka do uszu maczanego w rozcieńczalniku Gunze . Czasem trzeba operację powtórzyć kilka razy , aż do skutku . Jeśli zostawisz zalane oszklenie na dłużej ,np. na drugi dzień może troszkę zmatowieć , wtedy wystarczy troszkę pasty polerskiej Tamiya i miękkiej szmatki ,chwilka polerki i po problemie . To nic trudnego . A model ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wspaniale - wypadkowa trzech moich ulubionych tematów : polonik, RAF i trainerek

 

Budowałem ten model daaawno temu (bez aero, kalek AIRMO i internetu) i w dalszym ciągu jest to mój ulubiony RAFowski trainer - może dlatego że taki niezgrabny że aż piękny.

 

Mam nadzieję że nie jest to Twoje ostatnie słowo w tej tematyce, bo wbrew pozorom wybór modeli szeroki a i malowania bardzo atrakcyjne.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za plusy choć wiem, że mogę to zrobić lepiej gdyby czas (i jeszcze czas) no i umiejętności pozwalały. Parę takich plusów i aż się chce dalej "pacykować"

 

Mam nadzieję że nie jest to Twoje ostatnie słowo w tej tematyce, bo wbrew pozorom wybór modeli szeroki a i malowania bardzo atrakcyjne.

 

Oczywiście, że nie! Uparłem się wyłącznie na "nasze" samoloty i pewnie znajdzie się u mnie jeszcze kilka szkolnych maszyn z szachownicą (np. mam juz kalki do Harvarda a zestaw Airmo jeszcze nie wykorzystany do końca ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

3. Oszklenie oprócz nie do końca dobrego spasowania jest również zamglone;

 

Gratuluję "zwycięstwa" nad zjechanymi wypraskami Airfixa . Jako że dysponuję identycznym egzemplarzem, w kwestii oszklenia mogę powiedzieć tylko tyle, że boczne panele są tak zamglone fabrycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterki, cóż przy kolejnych modelach je wyeliminujesz

na to właśnię liczę, oczywiście przy Waszych radach, wskazywaniu technik, "patentów" i takie tam... jeszcze raz dzięki.

A przy dobrym wietrze może za 140 lat dam radę zabrać się z czymś sensownym razem z KPM-em na modelarskie zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.