Skocz do zawartości

Mitsubishi G4M2e Betty [Hasegawa 1:72]


łsobota

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad Betty zacząłem ponad 2 lata temu. Po szybkim skończeniu wnętrza model poszedł w odstawkę i tylko od czasu do czasu coś przy nim dłubałem. Ostatnio postanowiłem uporać się z zaczętymi modelami, które powoli zaczynają mi się wysypywać z magazynu i tym oto sposobem Elżbietka została ukończona.

Model prosto z pudła. Dodałem tylko pasy oraz linki anten. Całość malowana akrylami Tamiyi, pokrytymi na koniec półmatem Vallejo (na zdjęciach błyszczy się bardziej niż w rzeczywistości). Do kompletu jest jeszcze samobójczy samolot - pocisk Kugisho Ohka, ale jeszcze go nie skończyłem, więc na razie Elżbietka wystąpi solo.

Model przedstawia Betty z 721 Kokutai, stacjonującego w bazie lotniczej Kanoya w Kagoshimie, Japonia wiosna 1945.

th_04-6.jpg th_05-6.jpg th_06-6.jpg th_07-5.jpg

th_09-4.jpg th_08-5.jpg th_01-5.jpg th_02-6.jpg

th_14-4.jpg th_15-2.jpg th_16.jpg th_12-4.jpg

Gdybym robił go jeszcze raz na pewno popracowałbym więcej nad wnętrzem oraz wnękami podwozia. Poza tym lekko bym go poobdzierał z farby. A, że mam jeszcze jedną taką Betty w magazynie i dwie w wersji G4M1 to będzie jeszcze okazja trochę się nad nimi poznęcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu jest jeszcze samobójczy samolot - pocisk Kugisho Ohka

 

Czyżby otwarty i taki pusty luk bombowy miał coś z Oką wspólnego?

Przez nieskazitelną powierzchnię lakierniczą patrzę na Twoją Betty jak na jakiegoś odmieńca . Bardzo fajny model, gratuluję. Zdjęcie boczne modelu pokazuje jakże prostą, a jednocześnie piękną linię Twojej Betty Rama owiewki nie schodzi się równo w części środkowej, czemu tak to zostawiłeś?

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba hopla na punkcie bombowczyków Bardzo mnie się podoba.Ale faktycznie jarek38 zauważył babola .No i szkoda,że prosto z fabryki,ale to Twój wybór był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od imion nie jestem ale Betty to Beatriz czyli Beata,a Elizabeth to Elżbieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV Masz rację, powinno być Elżbietka (Betty to zdrobnienie od Elżbiety).

 

Jarek38 możesz sprecyzować, bo nie mogę się dopatrzyć tego o czym piszesz, a z chęcią poprawię jeżeli się jeszcze będzie dało.

Linia Betty jest rzeczywiście rewelacyjna, a luk bombowy rzeczywiście ma związek z Ohką. Betty z jednostek "nosicieli kamikaze" miały luki lekko zmodyfikowane (m.in. zaczepy dla zamocowania Ohki, instalacja tlenowa dla pilota kamikaze na czas wspólnego lotu) i pozbawione drzwi.

 

Na koniec mam prośbę do moderatora, ponieważ nie mogę już edytować postu prosiłbym o zamianę wyrazu "Beatka" na "Elżbietka" oraz usunięcie ostatniego zdjęcia i wklejenie zamiast niego zdjęcia z samego początku mojego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze udalo ci sie zebrac sily i dokonczyc model, bo wyglada bardzo efektownie (mozna rzec nawet seksownie, biorac pod uwage zenska nazwe kodowa haha) i juz samo patrzenie na te egzotyczne ksztalty sprawia... przyjemnosc! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo efektownie , gratuluję kolejnego pięknego modelu.Na zbliżeniach widać nie do końca przejrzyste oszklenie. Jest czymś pomalowane,czy jest to wina zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu masek oszklenie pomalowałem sidoluxem. Na żywo jak się weźmie model do ręki to spokojnie przez oszklenie można zajrzeć do wnętrza modelu. Podejrzewam, że to wina zdjęć, robionych przy dość ostrym sztucznym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu masek oszklenie pomalowałem sidoluxem. Na żywo jak się weźmie model do ręki to spokojnie przez oszklenie można zajrzeć do wnętrza modelu.

Miałem taki sam efekt przy moim Pe8 , od tego czasu staram się nie zdejmować masek do czasu ostatniego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, otwórz dziewiąte zdjęcie, to ze zbliżeniem twarzy Betty:D i tu właśnie widzę na dwóch czołowych szybach owiewki pilotów ramę w kształcie spłaszczonej "Y", której ramiona nie schodzą się w punkt, takie mam przynajmniej wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo ładnie i czysto wykonany model Betty, którą zawsze miło jest zobaczyć w galerii

 

Twój model podoba mi się strasznie nie tylko dlatego, że jestem fanem tego bombowca, ale również dlatego, że wykonałeś go naprawdę na poziomie. Pomimo braku śladów eksploatacji (których mi zazwyczaj brakuje w przypadku takich "czystych" projektów), prezentuje się bardzo pozytywnie i na pewno będzie jednym z ciekawszych elementów kolekcji.

 

Gratuluję i pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, otwórz dziewiąte zdjęcie, to ze zbliżeniem twarzy Betty:D i tu właśnie widzę na dwóch czołowych szybach owiewki pilotów ramę w kształcie spłaszczonej "Y", której ramiona nie schodzą się w punkt, takie mam przynajmniej wrażenie.

 

Ja tez dorzucę cos z uwag

A mianowicie : prawe smiglo jest przyklejone na opak,to znaczy tyl do przodu ,lewe natomiast jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oszkleniem w tym przypadku było łatwo, bo użyłem masek Eduarda. A co do to Twojego pytania to gotowych mam zaledwie 13. 4 na ukończeniu (w tym 3 bardzo bliskie ukończenia) i chyba z 15 rozgrzebanych w różnym stadium budowy. I.... ponad 80 w pudłach Oczywiście cały czas mowa tylko o Japońcach i to tych ze skrzydłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jesteś pewny? Patrząc na poniższe zdjęcie i zerkając na model wydaje mi się, że jest OK

th_04-8.jpg

W lewym śmigle profil jest z przodu wypukły (tak jak powinno byc .

natomiast na prawym widać wyrażnie plaski taki jak występuje na tylnej powierzchni.Natomiast w prawym jest na opak,czyli plaskim do przodu.

(przyglądalem sie drugiemu zblizeniu i jednak się nie mylę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH po tym co napisałeś przyglądnąłem się dokładnie łopatom i masz rację. Te po prawej stronie są z przodu płaskie. Zacząłem się jednak zastanawiać, czy po ich odwróceniu łopaty będą zwrócone we właściwą stronę, bo tak jak są teraz wydaje mi się, że jest dobrze Spróbuję podważyć elementy kołpaku i to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.