Skocz do zawartości

Flettner Fl 282 1/72 [RS Models]


stakor1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniżej model Flettner Fl 282 w skali 1/72 od 'RS Models'. Model zawiera blaszki więc było można wzbogacic tu i ówdzie. Wykorzystałem tu także figurki Revella (ex preisner) pilotów i obsługi lotniska.

 

Model składała się przyjemnie choć jest on zrobiony do dwóch wariantów B-0 i B-2 i czasem trzeba pokombinować wersjo B0 (B2 chyba będzie lepiej) np. z rzeczy, których nie ma w instrukcji trzeba było podciąć osłonę za silnikiem. Z przydatnych spraw - trzeba pamiętac o dociążeniu przodu co w B-0 jest o tyle trudne, że przód nie ma osłon - obciążkini upchnąłem pomiędzy fotelem i osłoną silnika, ale było za mało więc jeszcze dodałem za osłoną silnika. Z ciekawostek - na kalkomanii brakuje kalek o numerkach 18 i 14 (numery na głowicę wirnika).

 

c39c21b5f3c59de3med.jpg

2a154339996bb005med.jpg

a4721137c06b2351med.jpg

26edd66171b78ffemed.jpg

4bc6213242e67215med.jpg

3cb944b10e5a5508med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione.

 

Pociągnąłem jeszcze aero lakierem matowym po płytkach (wcześniej był półmat i się błyszczały na zdjęciach) i po panach faszystach.

Większe zdjęcia to już chyba nie da rady ;)

Coś widzę, że temat niszowy tutaj niewielkie zainteresowanie wzbudza, a u mnie następne w kolejce Fa330 i Fa223 w 1/72. Niestety model WN342 jest już nieosiągalny, może RS Models się i na to zdecydują...

 

dc70a4ceec411e93med.jpg

6b48c3a9efc00842med.jpg

4c811a7cafa31dfbmed.jpg

 

BTW fotosik bezczelnie wszystko do 500px sprowadza!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz galeria nie wisi tydzień a ponad 300 osób obejrzało, to nie jest znowuż takie małe zainteresowanie wykonanie bardzo eleganckie temat zaiste niszowy, więc i komentów nie za wiele, jak masz potrzebę bycia biczowanym i linczowaniem to recepta prosta - wrzuć model Spitfira/Mustanga/MiGa21

A co do tego Flettnera - przeciekawa koncepcja z tymi dwoma wirnikami, kiedyś kiedyś coś tam o tym czytałem, ale to był dawno bardzo przyjemnie się on w twoim wykonaniu prezentuje i - czekamy na następne!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to jednak miło, że ktoś zagląda Biczowania mi wystarczy z tą swastyką - wtopa na maxa ;P Ale że ja od śmigłowców bardziej to nie obytym z faszystowskimi oznaczeniami. Rzeczywiście w 72 to czasem kiepskie wykonanie wychodzi dopiero pod zoomem aparatu cyfrowego. Teraz np widzę - dopiero na zdjęciu - że warto by było zastąpić 'stelaż' koło silnika jakimiś prętami zrobionymi z igieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miło że się podoba

 

Co do wirników - rzeczywiście wygląda to pokracznie w locie (na youtube są filmy), ale ten system był rzeczywiście dla Niemców rozwiązaniem wtedy genialnym i jak widać z sukcesem stosowany potem śmigłowcach Kamana (Huskie czy K-Max) - służy do dziś (Flettner po wojnie przeniósł się do USA i był głównym konstruktorem firmy Kaman). W ogóle Niemcy opracowali najwydajniejsze systemy dwuwirnikowe dla śmigłowców, ale z wilu powodów najpowszechniej przyjął się system z wirnikiem ogonowym. Swego czasu można było kupić model Special Hobby pierwszego śmigłowca z takim rozwiązaniem w skali 1/72 - Fl 265 (rok 1938), ale już jakiś czas temu zniknął ze sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.