Skocz do zawartości

C-47 Skytrain (Italeri 1/72)


adil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W końcu po długim czasie udało mi się ukończyć kolejny model i postanowiłem pokazać moje wypociny do oceny.

Wykonałem go w wersji pudełkowej bez dodatków. Szału to on może i nie robi, ale starałem się zrobić go jak najdokładniej pod względem warsztatu.

Czekam na wasze opinie i rady na przyszłość bo bardzo spodobała mi się konstrukcja tego samolotu i na pewno do niego powrócę.

P1010297.JPG

P1010300.JPG

P1010310.JPG

P1010314.JPG

P1010315.JPG

P1010316.JPG

P1010317.JPG

P1010318.JPG

P1010319.JPG

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacna konstrukcja, bardzo mi się podoba. Jedyne co rzuciło mi się w oczy to literka Y, która wyglada tak, jakbyś nią zakleił drzwi. O ile to nie jest zdjęciowy trick, może warto było by wyostrzyć zarys drzwi.

Suma sumarum - rezultat cieszy oczy

 

Gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Czysto, schludnie, milo popatrzec!

 

Przednia owiewka nie jest zbyt dobrze spasowana - widać szparę w dolnej cześci. Ja takie "coś" wypełniam zgęstniałą farbą.

 

No i pasy inwazyjne są... zbyt równe! Oglądając archwalne zdjecia widać, że były wykonane zawyczaj bardzo niechlujnie. Choć ciężko to oddać w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki model. Drobne uchybienia wytknęli już inni koledzy.

Na mnie dosyć kiepskie wrażenie zrobiły litery YS, które wyglądają jakby były wycięte ze znacznie grubszego materiału niż kalkomania. Może to być oczywiście wina zdjęć i programu do ich obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie wykonany model, jak juz wczesniej zauwazyli koledzy mi tez rzucily sie w oczy literki YS jakby wykonane byly z jakiejs naklejki, a nie z kalki, ale poza tym model wyglada wspaniale.

Powodzenia przy nastepnych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "szachownica" na literkach YS to samowola Italeri czy takie powinny być?
A wyobrażasz sobie mechanika, któremu by się chciało tak "dźgać" kropki na oznaczeniach kodowych, które to zresztą były zdefiniowane regulaminami?

 

Moim zdaniem drobny pedzelek w łapę i pociągnąć literki od ręki... Na pewno model na tym zyska!

 

A litery kodowe nie powinny być czerwone?

1022262F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak to miło po powrocie do kraju zobaczyć na forum galerię z Dakotą Od razu się milej na sercu robi.

 

Wykonałeś ją czysto i schludnie, jedynymi mankamentami są: wspomniane już przednie oszklenie oraz wash, który chyba nie wszędzie wszedł jak należy (chyba, że tylko na zdjęciach tak to wygląda).

Jestem z tych, którzy lubią samoloty-weteranów okraszone śladami eksploatacji, dlatego też trochę mi ich w Twojej pracy brakuje, ale to już moja subiektywna opinia.

 

Poza tym jest naprawdę świetnie, a Twoje stwierdzenie:

 

Czekam na wasze opinie i rady na przyszłość bo bardzo spodobała mi się konstrukcja tego samolotu i na pewno do niego powrócę.

 

ogromnie mnie ucieszyło. Czekam niecierpliwie na kolejną Dakotę w Twoim wykonaniu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.