Skocz do zawartości

MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickb


Kuba Galicki

Rekomendowane odpowiedzi

Oto kolejny mój ukończony model. MiG-29AS, "czerwony 56" z 1. Eskadry Lotnictwa Taktycznego "Warszawa", Mińsk Mazowiecki. Budowa zajęła mi 5 dni. W środku kokpit, blaszki i dysze Airesa, nos żywiczny QB, blaszki eduarda + pozostałości po blaszkach parta i przeróbki we własnym zakresie, czyli powycinane lotki, klapy, stery, dodanych kilka przewodów, nowe nitowanie, pokrywy na wlotach powietrza... A tak to wygląda:

 

IMG_6259.jpg

IMG_6260.jpg

IMG_6261.jpg

IMG_6262.jpg

IMG_6263.jpg

IMG_6264.jpg

IMG_6265.jpg

IMG_6266.jpg

IMG_6267.jpg

IMG_6269.jpg

IMG_6271.jpg

IMG_6272.jpg

IMG_6273.jpg

IMG_6274.jpg

IMG_6275.jpg

IMG_6276.jpg

IMG_6277.jpg

IMG_6278.jpg

IMG_6279.jpg

IMG_6280.jpg

IMG_6283.jpg

IMG_6284.jpg

IMG_6288.jpg

IMG_6289.jpg

IMG_6290.jpg

IMG_6291.jpg

IMG_6292.jpg

IMG_6293.jpg

IMG_6294.jpg

 

Model można było oglądać podczas Jura Model Festwial, w ubiegły weekend, gdzie został wyróżniony.

 

Kuba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest Jedyne co mi nie pasuje to kolor uszczelki wokół ruchomej części kabiny (chyba powinna być żółta) oraz zbyt widoczne obicia wokół śrub którymi przykręcane są poszczególne panele. Ale to w sumie czepianie się na siłę Poza tym świetna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej- to ma być kolor gumki od słoika wecka. Takiego od ogórów kiszonych:-)

W zależności od producenta i wieku odcień zmienny, ale kolor mniej więcej ten sam.

Na pewno typowy róż a'la Barbie to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisali przedmowcy ja ze swojej strony dodam zbyt dlugie odgromniki, niewlasciwe/niepotrzebne umieszczenie anteny swoj-obcy w tym miejscu powinny byuc dwie inne anteny, brak swiatel antykolizyjnych na kadlubie i pod lewym silnikiem, zle wklejone wyrzutniki flar [ale to raczej wina zestawu] powinny bych nachylone do wewnatrz, brak dajnikow katow natarcia, OCP tez jakos dziwnie wyglada i brak przy nim charakterystycznych naplywow. To tak na szybko jesli chodzi o detale. Powinienes znalesc chwile czasu [nawet sklejajac model w 5 dni] na zerkniecie na zdjecia MiG'a 29 ktorch niemalo w internecie.

I jeszcze jedno zielony odcien dysz silnikow czy on lata na biopaliwie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze poznaję , to chyba ten model był w Rędzinach. Dosyć długo go oglądałem, ponieważ z tego samego zestawu mam zamiar zbudować swojego Miga. Mam pytanie. Zastosowałeś żywiczny nos, odniosłem wrażenie że nie za bardzo pasuje on do zestawu. Chodzi o to że w miejscu połączenia nosa z kadłubem pojawiło się dość wyraźne zagłębienie. Nie ma płynnej linii na kadłubie. Dlatego prosiłbym o opinię czy warto kupować żywicę, skoro coś tam nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi uwagami, koledzy napisali. Poza tym model naprawdę świetny. Też kiedyś kleiłem w 5 dni, ale nigdy nie na takim poziomie Jestem pod wrażeniem

Tylko niech mi ktoś wytłumaczy co ma oznaczać wersja "AS"? Ja rozumiem, Słowacy tak swoją modernizację nazwali, ale w przypadku naszej maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczny 56 to "czechosłowacki" samolot, który trafił do Polski.Jeszcze numery: 38, 40, 54,. Może to dlatego kolega podpisał AS.

Polecam stronkę: http://fulcrum.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dostawę tą określa się jako czeska, bo z tego kraju dostaliśmy s-ty (wtedy już Czechosłowacji nie było ), jednak dalej związku nie widzę. Jeśli w przypadku ex-niemieckich czasami pisze się G/GT, to starsze zawsze były A/UB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dostawę tą określa się jako czeska, bo z tego kraju dostaliśmy s-ty (wtedy już Czechosłowacji nie było Surprised )

Dlatego napisałem "czechosłowckie" w cudzysłowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny tylko tak jak koledzy zauważyli, dysze silnika nie pasują tej barwy do tego typu samolotu. No i ja jeszcze jedno wytknę OCP, coś bardzo Ci siadł. A skąd ten "AS" też nie mogę pochwycić. G owszem są stosowane ale AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się czepiał nie będę mimo kilku istotnych baboli (niebieskie dysze, OCP i przesadzony nieco łosz {ale to tylko moje zdanie}), ale na 5-dniowy model... no kurde, ja w takim tempie to myję gary Na moje oko fajny, schludny model i oby więcej takich "chwilówek" się pojawiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Model fajnie wygląda, jedynie ta uszczelka i kolor dysz od razu rzuca się w oczy. Do rzeczy już wymienionych można dorzucić kolor osłony spadochronu hamującego.

 

Co do wersji AS, jest to zmodernizowana kilka lat temu słowacka wersja A. Słowacy zmodernizowali też swoje MiGi-29UB i dali im oznaczenie UBS. W tym przypadku wersja pewnie została spisana z pudełka, a powinno być A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rzeczywiście świetny, gratuluję poziomu wykonania, i to w tak krótkim czasie (chyba te 5 dni to było 24h/dobę? ), jednak zgadzam się z przedmówcami że wash jest odrobinę przesadzony, ten samolot wygląda jakby stał kilka lat na wolnym powietrzu, prawie jak Mi-6 na Lublinku Mimo to jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.