Skocz do zawartości

A-37B Academy 1:72


ariel007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wakacjach.

Po 2 tygodniach zwiedzania hradów a zamków WRRÓÓĆ winnic i browarów południowych Moraw czas na przedstawienie kolejnego modelu.

 

Model nr 8 (w mojej krótkiej karierze ) to A-37B DRAGONFLY Academy w skali 1:72.

 

Model przedstawia egzemplarz latający podczas wojny wietnamskiej.

 

 

Jest to mój drugi model malowany aerografem a pierwszy w życiu kamuflaż. Przy budowie został użyty Zoom Eduarda (SS106) i jedna igła lekarska. Podkład to Mr Surfacer 1200 (z aero) potem czarny preshading (znów niestety znikł). Model jest malowany farbami Lifecolor. Potem nałożyłem filtry MIG-a (Tan for tritonal camo na górę i Grey for bright white na spód). Wash to Neutral wash MIG-a. Na koniec trochę cieni Tamiy-i tu i tam.

 

Zapraszam

 

Pudełko

 

box.jpg

 

Model

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

 

Na koniec mała pamiątka z czasów Wietnamu

 

RAP_CallingCard.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Bardzo przyjemny dla oka model nam zaprezentowałeś. Jak na pierwsze kamo to na prawdę dobrze. Model nie jest przesadnie ubrudzony i to jest na plus. Oszklenie czysto pomalowane, ciekawa konfiguracja na podwieszeniach, kalki w porządku nie srebrzą. Dla nadania smaczku możesz mu zrobić delikatne okopcenia przy dyszach wylotowych.

Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No jeśli tak wygląda Twój drugi natryskiwany i pierwszy kamuflowany model, to już się nie mogę doczekać co nam zaprezentujesz przy piątym czy szóstym malowaniu.

 

Kolega Radzio_f słusznie stwierdził, że model jest przyjemny dla oka. Chce się go oglądać, bo nie jest nachalnie wyeksploatowany, a jednocześnie atrakcyjny w odbiorze. Gdyby nie drobne niedoskonałości malunkowe, skrzywiony drut na ogonie, pudełkowe kalkomanie Academy i drobne niedoskonałości w ułożeniu washa, byłoby perfetto od strony technicznej (merytorycznie niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo nie znam się na tej maszynie).

 

Oby tak dalej, a naprawdę będzie co oglądać w kolejnych galeriach

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oceny mojego maleństwa - a-37b jest ze dwa razy mniejszy niż f-89 choć to ta sama skala.

 

 

Witaj.Dla nadania smaczku możesz mu zrobić delikatne okopcenia przy dyszach wylotowych.

 

Troszkę mu zrobiłem ze Smoke-a Tamki ale widać (no właśnie nie widać ) zbyt delikatnie (nie chciałem przesadzić).

Nie znalałem też wiarygodnych zdjęć takich okopceń.

 

Piękny pozazdrościć. Ile czasu nad nim spędziłeś?

 

2 miesiące z 2 tygodniową przerwą na degustację win morawskich

 

skrzywiony drut na ogonie

 

To nie drut tylko plastikowy włos ze szczotki do zamiatania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje odemnie, powtórzę się jak na innym forum. Mam nadzieję, że jak zacznę swojego późną jesienią to kolega będzie służył jako " wujek dobra rada".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.