Skocz do zawartości

UH-1 D Italeri 1:72


dziabik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Na co dzień maluję figurki ale ostatnio z braku weny twórczej postanowiłem spróbować jak buduje się coś innego.Zawsze chciałem mieć na półce Irokeza z Wietnamu,ten śmigłowiec po prostu ma w sobie "to coś",więc wydłubałem taki model z Italerki.Raczej znany więc nie ma się co rozpisywać,zresztą w temacie nie siedzę dlatego proszę o wskazanie błędów bardziej doświadczonych kolegów.Do śmigłowca dojdzie niewielka podstawka.

uh11.jpg

uh12.jpg

uh13.jpg

 

Przy budowie starałem się stosować takie techniki jak wash olejami,Sidolux,pigmenty z pasteli.Przyznamże to dość skomplikowane ale warto było spróbować.Figurki łatwiejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakiś wykonania to bardzo mi się podoba. Niestety dałeś się złapać na pewien błąd tego zestawu, mianowicie tego typu zestaw uzbrojenia był stosowany tylko na australijskich egzemplarzach. Co nie zmienia faktu że modelik fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

UH-1 Wyszedł Ci całkiem do rzeczy. Jest schludny i bardzo fajnie wymalowany. Ślady eksploatacji nie przesadzone. Jednym słowem jest ok.

 

Jedyna rzecz, której bym się uczepił to prawe drzwi przedziału desantowego, które nie powinny być tak bardzo wychylone ku górze. Z lewej strony wygląda to już lepiej.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy budowie starałem się stosować takie techniki jak wash olejami,Sidolux,pigmenty z pasteli.Przyznamże to dość skomplikowane ale warto było spróbować.Figurki łatwiejsze

 

Zdecydowanie warto było. Tak ładnego Hueya w tej skali dawno już nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurczę,panowie,naprawdę jestem ciężko zaskoczony tak pozytywnym odbiorem Jako że nie mam doświadczenia modelik wykonany prosto z pudełka,tak jak instrukcja przykazała.I malowany pędzlem (ale ponieważ spodobała mi się ta odskocznia od figurek to kupiłem aero i kompresor,a nuż się przyda).Kolor Olive Drab mieszałem też z dwóch różnych Vallejo,nie wiem czy jest właściwy ale mi się nawet widzi Drzwi od desantu są tylko włożone takimi zaczepami więc nie problem ustawić je prawidłowo.

Kolor szybek też mieszany z VMC Dark Green i Goblin Green a na to Sidolux dwa razy-braki w warsztacie,nie miałem typowej transparentnej.

Niestety dałeś się złapać na pewien błąd tego zestawu, mianowicie tego typu zestaw uzbrojenia był stosowany tylko na australijskich egzemplarzach.
-dzięki za info,no niestety,wychodzi tu brak wiedzy.

Właściwie to podszedłem do malowania śmigłowca "po figurkowemu" i bałem się jak to wyjdzie,teraz z aerkiem może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro z aerkiem będzie lepiej (a będzie), to znaczy, że masz jakieś plany, od których figurki się zapłaczą. Mów szybko, co to będzie (dopuszczalne odpowiedzi oczywiście z lotnictwa )

Przyłączam się do pozytywnych ocen poprzedników z uwzględnieniem uwag merytorycznych.

Myślę, że koledzy mnie poprą - zapraszamy z kolejnym projektem na warsztat, tam - w razie czego - będziesz miał pod ręką armię konsultantów - co bynajmniej nie zwalnia od własnego przygotowania dokumentacyjnego.

Ładny śmigłowiec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś plany, od których figurki się zapłaczą. Mów szybko, co to będzie (dopuszczalne odpowiedzi oczywiście z lotnictwa )

ha ha i tu mnie złapałeś,faktycznie mam chęć na jeszcze jednego UH-1,tym razem to UH-1 B"HUEY" z Italeri (nr.040) i spróbuję zrobić go może w tym japońskim malowaniu.Ale wypraski w porównaniu do poprzedniego dużo gorsze i podział bardziej skomplikowany.Warsztat sobie jeszcze daruję,najpierw muszę więcej potrenować Zobaczymy jak to wyjdzie.

A figurki się nie zapłaczą,robią się pomalutku tylko kruca bomba mało casu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, właśnie od tego jest warsztat, żeby w razie potrzeby coś skonsultwać. Ja np. na swoim Jaku dostałem od kolegów do tej pory kilka ważnych informacji i danych, które pomogą zrobić ten model lepiej. No, ale jak tam chcesz, chociaż ja bym się chętnie takiej robocie poprzypatrywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Co do jakiś wykonania to bardzo mi się podoba. Niestety dałeś się złapać na pewien błąd tego zestawu, mianowicie tego typu zestaw uzbrojenia był stosowany tylko na australijskich egzemplarzach. Co nie zmienia faktu że modelik fajny

 

Masz może jakieś źródło jakie zestawy uzbrojenia są dopuszczalne do tego malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakiś wykonania to bardzo mi się podoba. Niestety dałeś się złapać na pewien błąd tego zestawu, mianowicie tego typu zestaw uzbrojenia był stosowany tylko na australijskich egzemplarzach. Co nie zmienia faktu że modelik fajny

 

Chodzi mi o to skąd autor wziął informację, że takowy mix był stosowany tyko na australijskich maszynach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie taki wniosek można wyciągnąć z dostępnych zdjęć. NA zdjęciach maszyn (długich) z 9 sqn RAAF widać, że mieli montowane po 2 wysięgniki na bok - za drzwiami pilotów na pierwszym wysięgniku były miniguny, dalej na poziomie drzwi desantowych wyrzutnie XM158 (te z rurami) aczkolwiek widziałem zdjęcie długiego hueya z XM157 - ale nie można ze zdjęcia wywnioskować czy to RAAF i czy zdjęcie z wojny w Wietnamie. Generalnie US miało slicki z M23 lub ew jakieś wynalazki do lotów nocnych. 116 AHC 'Hornets' (czyli malowanie tego konkretnego modelu) nie widziałem dodatkowego uzbrojenia na długich oprócz M23.

 

raaf-huey-gunship-fitout.jpg

a2_773.sized.jpg

A2_773.jpg

Iroquois_A2_773_Nui_Dat_Vietnam_c1970.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.