Skocz do zawartości

Sopwith Baby, Eduard-1/72


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dawno, dawno temu wpadł w moje posiadanie dosyć stary (1993) model Eduarda- Sopwith Baby. Ów zestaw to shotrunowe wypraski plus trochę blaszek.Oczywiście model od razu poszedł na warsztat i równie szybko z niego zeszedł, trafiając na kilka tygodni do cleanoluxu. Jakieś pół roku temu, odgrzebałem ten wrak i zacząłem od początku. W modelu tym dokonałem sporo przeróbek, m.innymi: od nowa wykonałem lotki oraz ster poziomy, poprawiłem górę kadłuba i cowling silnika (jak na mnie to dużo ). Do malowania (wszystkie powierzchnie górne i boczne) użyłem farby PC-12 mieszanej "na oko". Do modelu zamierzam jeszcze dorobić wózki pod pływaki. To by było na tyle.

Pozdrawiam!

_DSC0446.jpg

_DSC0440_01.jpg

01-1.jpg

02-1.jpg

03.jpg

04.jpg

07.jpg

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny maluch Przy tak niewielkich wymiarach modelu widać jak trzeba walczyć by dorabiane elementy nie wyglądały karykaturalnie w tej skali, a w Twoim Sopwith'u po raz kolejny pokazujesz, że jest to możliwe do wykonana. Gratuluję.

Podoba mnie się jak postarzasz jasne elementy płócienne, fajnie to wygląda. Pytanie- czy pływaki były wykonane na swoich powierzchniach z pojedynczych elementów sklejki, czy też miały więcej takich powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tego typu konstrukcjach, ale muszę przyznać, że samolocik prezentuje się bardzo efektownie. Bardzo podobają mi się ślady eksploatacji w szczególności na ogonie.

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niewielkich wymiarach modelu widać jak trzeba walczyć by dorabiane elementy nie wyglądały karykaturalnie w tej skali,

Patrząc na Twoje modele, to wiesz o czym mówisz

 

Pytanie- czy pływaki były wykonane na swoich powierzchniach z pojedynczych elementów sklejki, czy też miały więcej takich powierzchni?

Pływaki były wykonane szkieletowo z naniesionymi segmentami sklejki, na pewno boki pływaków miały oddzielne arkusze sklejki. U mnie w modelu wygląda to tak jakby pływaki były odlane z drewna

 

Dzieki Panowie za opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.