Skocz do zawartości

FJ-4B Fury 1/48 Hobby Boss


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moja specjalizacja, także merytorycznie się nie wypowiem, ale niedociągnięć wykonawczych można znaleźć więcej... Osłona kabiny jest "przyspawana" do kadłuba. Koła mają udawać ugięcie, ale wypadałoby zamalować zeszlifowanie. Podobnie warto by było pacnąć czarną farbą połączenie kalkomanii na górze nosa. Wash ja też z reguły robię mocny, ale tu na jasnej farbie jest ewidentnie przesadzony.

 

Mimo drobnych uwag model tego rzadko widzianego na forach samolotu bardzo mi się podoba, także gratulacje karambolis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona kabiny jest "przyspawana" do kadłuba.

Chodzi o brak "linii podziału"?

 

Koła mają udawać ugięcie, ale wypadałoby zamalować zeszlifowanie.

Przecież tego nie widać

 

Podobnie warto by było pacnąć czarną farbą połączenie kalkomanii na górze nosa.

Dzięki, to poprawię

 

 

Dzięki wszystkim za opinie i po(chwały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o brak "linii podziału"?
Dokładnie tak, a mocny wash dodatkowo potęguje wrażenie że owiewka stanowi jednorodną całość z kadłubem. Można to zaakcentować np ołówkiem.

 

Podobnie można mieć zastrzeżenie co do połączenia skrzydła z kadłubem. Wygląda jak odlane z jednego fragmentu, brakuje linii podziałowej. Też przydałby sie tam wash.

 

Przecież tego nie widać
Na zdjęciu jak najbardziej widać, powiedziałbym nawet że rzuca się w oczy! Idąc tym tropem myślenia, np wnęk podwozia można by nie malować!

 

Tak na marginesie to oglądając galerie zawsze mnie zadziwia, że tak wiele osób wkłada w modele mnóstwo pracy, wykonuje np super-detale kabiny (których to naprawdę nie widać!) a pozwala sobie na taką nonszalancję jak nie domalowanie opony po nadpiłowaniu... A wystarczy tylko pacnąć farbą! Zresztą, może to jakaś moda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy się chyba zgodzić, że oglądając spód modelu nie sposób nie zauważyć niedomalowanych opon? Chyba że ktoś przykleja model do podstawki, to zgoda - nie ma to znaczenia.

 

Nie widzę tu powodu do sprzeczki, po prostu dyskutujemy... Zresztą w moich uwagach nie ma żadnej złośliwości, liczę na to że będą pomocne przy wykończeniu kolejnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak stawiam w lotnictwie swoje pierwsze(dziewicze kroki)tak to tylko pancerka i szukam kogoś na kim można by się wzorować i tu widzę upartą złośliwość(może nie) Banny bez urazy Twoim modelom tez sporo brakuje a Fury jest naprawdę dobry a swoich modeli nie pozwalam dotykać a podnośić to wogóle,więc nie wiem po co ten wywód po to by coś naisać bezsensu trochę.Wash jest moim zdaniem ok jak byś zrobił szary byl by za jasny a takto widać że to model a nie zabawka z kiosku za 5 zeta.Przepraszam za ton ale mnie to troche dziabło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzyć w stół, a nożyce się odezwą?

 

Nie piłem do Ciebie piekielny (zresztą nawet nie kojarzę żadnego Twojego modelu) ani do żadnej konkretnej osoby, a moje drobne uwagi nie umniejszają wartości modelu karambolisa, zresztą wyraźnie wcześniej zaznaczyłem że model mi się podoba.

 

Co do galerii moich modeli, to zawsze chętnie widzę uwagi, szczególnie te krytyczne, także zapraszam do wpisów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak przy tak mocnym zaciemnieniu linii widać linie które się zeszlifowały, a dokładnie widać ich brak i jak nagle znikają

Wydaje mi się, że to charakterystyka produktu Hobby Bossa. Po prostu linie kończą się w dziwnych miejscach. Poprawiałem je tam gdzie były szpachlowane. Chyba, że gdzieś na zdjęciu dostrzegłeś linię, która pojawia się i znika w obrębie jednego panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, tym bardziej mi się mordka cieszy bo w barwach USMC Oprócz tego co chłopaki wymienili, dodam tylko że kiepsko położyła się folia na krawędzi natarcia skrzydła, lepszym pomysłem było by jednak użycie metalizera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ta folia taka zła ;) To były pierwsze próby. Nie ma problemu, żeby ją ściągnąć i przemalować, bo nie zostawia kleju, ale właściciel modelu jest zadowolony W przyszłości mam zamiar okleić nią całego Sabre Airfixa, bo widzę w tym potencjał.

 

Dzięki wszystkim raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.