Skocz do zawartości

MiG-29UB 'Piętnastka Krasnodębskiego' Eduard 1:48


Marcinej

Rekomendowane odpowiedzi

MiG-29 (ros. МиГ-29) (oznaczenie NATO Fulcrum) – rosyjski współczesny myśliwiec frontowy.

 

Pracę nad modelem trwały pół roku. Do zestawu dokupiłem żywiczne dysze i koła Eduarda oraz rurkę pitota firmy Master Model. Kalkomania z wizerunkiem Krasnodębskiego od Pepsi Adam (musiałem nieco ją podmalowywać, widocznie użyłem nieco innych odcieni kamuflażu).

Ogólnie przy MiGu było sporo dorabiania czy przerabiania elementów, wypraski Academy również nie najlepszej jakości.

Na model okiem rzucił Toyo, za co pragnę mu podziękować.

 

EDIT: Tak jak doradził Wojciech Butrycz wprowadziłem korektę na stateczniku przy sylwetce Krasnodębskiego.

 

DSC_5956.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

DSC_5937.JPG

DSC_5939.JPG

DSC_5940.JPG

DSC_5942.JPG

DSC_5950.JPG

DSC_5951.JPG

DSC_5953.JPG

DSC_5967.JPG

DSC_5969.JPG

DSC_5970.JPG

DSC_5972.JPG

DSC_5975.JPG

DSC_5980.JPG

DSC_5981.JPG

DSC_5982.JPG

DSC_5984.JPG

DSC_5985.JPG

DSC_5987.JPG

DSC_5990.JPG

DSC_5995.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Marcinie, że nie jestem mistrzem fotografii, ale jako tło stosuję duży arkusz brystolu który postawiony np. na wersalce łagodnym łukiem przechodzi z poziomu w pion. A MiG superancki jak mawia mój Syn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem ten sam problem z moim modelem w skali 1/72 (patrz też w galerii), zwracam uwagę, że należy "ręcznie" zamalować jasno-szare pasmo na lewym stateczniku pod postacią Krasnodębskiego. Zrobiono to w czasie malowania sylwetek słynnego pilota bodaj ze spraya, co widoczne jest na doskonałym zdjęciu p. Bondaryka. Można to zrobić tzw. kosmetycznym wacikiem (z gąbką), ostrożnie aby nie zamalować sylwetki. Model ładnie wykonany, bez zbędnych zabrudzeń i wypłowień kolorów, ale sylwetka nie wygląda dobrze bez tej korekty.

1206030017.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że MiG się kolegom podoba mimo tych kiepskich fotek, które w najbliższych dniach mam nadzieję podmienić czymś zadowalającym.

Dzięki Wojtek za zwrócenie uwagi z tym statecznikiem, postaram się to w miarę możliwości poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętam Światła antykolizyjne to gotowy wyrób Eduarda, są z przeźroczystej, czerwonej żywicy. Światła pozycyjne wykonałem samemu, czerwone z resztek tejże żywicy a zielone z kawałka plastiku po napoju Sprite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Mogę dowiedzieć się o własnym modelu ciekawych rzeczy, bo powiem szczerze, że do planów nie zaglądałem. W okolicach nosa i garba było sporo szpachlowania ze względu na kiepskie spasowanie elementów, ale na ten numer wykręcony z dyszami nie mam wytłumaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV troszkę nie bardzo jest ta twoja migawka. Samolot i model są fotografowane z innej perspektywy. Rzuć okiem na stateczniki pionowe, a zwłaszcza na końcówkę tego bardziej oddalonego od obiektywu.

Edit.

A tak poza tym to masz rację, że ten model jest nie bardzo, bo to Academy, a na temat Academy i zgodności ich modelu z oryginałem napisano wiele...niedobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz dokładnie ten sam co mój, zdjęcie z 2011 roku czyli jeszcze bez sylwetek Krasnodębskiego, ale reszta wydaję się zgadzać.

 

2057055.jpg

 

Chyba jednak nie jest tak źle z tymi dyszami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, zwłaszcza w drugiej odsłonie foto.

 

Natomiast nie wiem czemu, niektórzy koledzy uwagę RAV-a postanowili potraktować kąśliwymi komentarzami opatrzonymi emotką nie przystającymi do charakteru naszego forum...

Ja uważam tego rodzaju kwestie za bardzo potrzebne, bo może ktoś to sobie wykorzysta przy budowie kolejnego modelu albo przynajmniej skłoni to kogoś do głębszego sięgnięcia do dokumentacji. Nie wydaje mi się, aby miało tu chodzić o wygranie racji, a raczej o wyjaśnianie wątpliwości.

Ja w każdym razie nie miałbym nic przeciwko tego rodzaju wskazówkom na swoich warsztatach.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.