Skocz do zawartości

Westland Wallace Mk.I - 1/72 - FROG/Novo


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny nietypowy polonik ukończony.

 

Tym razem jest to Westland Wallace Mk.I z 1 Signals School Cranwell.

 

Na początek pragnę nadmienić, iż model jest jedynie próbą odtworzenia wyglądu maszyny gdyż nie istnieją zdjęcia oryginału.

 

Model to wiekowy zestaw FROG/Novo (jego początki sięgają roku 1964) przerobiony co by udawał maszynę wojskową - zestaw w swojej pierwotnej formie pozwala na budowę maszyny która przeleciała nad Mount Everestem.

 

Zakres zmian to:

 

- przeróbka kadłuba w celu uzyskania wejścia do kabiny ucznia

- wykonanie wnętrza kabiny

- wykonanie rur wydechowych (w zestawie brak jakichkolwiek)

- wymiana płozy na kółko ogonowe

 

Tradycyjnie dla mnie kalki to zbiór pozostałości po innych zestawach.

 

Zapraszam do odbioru.

 

DSCF7040_zps889238d1.jpg

DSCF7031_zps78c59f4b.jpg

DSCF7037_zps790104a2.jpg

DSCF7034_zps514939b3.jpg

DSCF7053_zpsa4a26be9.jpg

DSCF7050_zps974d3e6c.jpg

DSCF7046_zps5d952823.jpg

DSCF7043_zpsee3118fd.jpg

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, takie vintage plus. Wyraźnie jednak nie starczyło Ci cierpliwości na poprawienie podwozia. Wygląda wyraźnie mniej delikatnie niż reszta. Zastanawia mnie też barwa słupków międzyskrzydłowych. Dlaczego nie w kolorach kamuflażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonik to mocno naciągany, ale samolot ciekawy i rzadko wykonywany... Poza tym bardzo miło zobaczyć tak pięknie wykonanego vintyga! (a już myślalem, że tylko ja się potrafię zmierzyć z Novo/FROGami hehe).

 

Podoba mi się wykończenie i kapitalnie zrobione naciągi. Fakt użycia washa w lotkach i sterach też został zauważony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za dobre słowo.

 

Letalin - no fakt - odpuściłem sobie, co gorsza zupełnie nie wiem czemu.

 

Banny - bo stare Frogi, Airfixy, Matchboxy i Hellery mają to coś, czego nie mają wypacykowane Tamiye, Hasegawy itp.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny - bo stare Frogi, Airfixy, Matchboxy i Hellery mają to coś, czego nie mają wypacykowane Tamiye, Hasegawy itp.
Ja lubię stare modele i regularnie je wykonuję, ale uważam że Tamiya i Hasegawa też mają swój urok! Myślę ZIO że też powinieneś po nie częściej sięgać, nie zamykając się w getcie ze starymi modelami! Właśnie dzięki temu że nie trzeba spędzać godzin na dopasowaniu i szlifowaniu można się bardziej skupić na wykończeniu (co oczywiście można nazwać "pacykowaniem" ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym niezwykle kontent gdyby jakaś poważna firma wypuściła serię przyzwoitych maszyn szkolnych lub bombowców AdA - niestety szanse są raczej niewielkie.

 

Zdecydowana większość staroci które sklejam nie ma godnych następców a że lubię takowe prymitywy to już swoją drogą

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.