Skocz do zawartości

IŁ-28 HpH Model żywica 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff..wreszcie dobrnąłem do szczęśliwego końca .

Ramkiobrazoacutew-20131004093422-16-09.jpg

 

Model wyszedł jak wyszedł . A ja ze swojej strony napiszę tak ,gdyby mi ktoś proponował jeszcze raz go robć to nawet za 2 000!! bym go nie kleił .No może w tedy gyby ktoś by wypuśćil go z plastiku /

Jest pewna granica w modelach żywicznych ,której raczej nie powinno się przekraczać (mówię tu o wielkości ) Piszę to ze 100% przekonaniem

 

No ale wracając do modelu ,to zrobilem go w malowaniu (jeżeli można nazwać gole aluminium malowaniem ) z7 Pułku Lotnictwa Bombowego

I to tyle

PA040941.jpg

PA040940.jpg

PA040939.jpg

PA040938.jpg

PA040936.jpg

PA040935.jpg

PA040934.jpg

PA040933.jpg

PA040932.jpg

PA040931.jpg

PA040930.jpg

PA040929.jpg

PA040928.jpg

PA040927.jpg

PA040926.jpg

PA040925.jpg

PA040924.jpg

PA040923.jpg

PA040922.jpg

PA040921.jpg

PA040920.jpg

PA030924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jeszcze fotka z np. pudełkiem zapałek, dla zobrazowania wielkości modelu. Generalnie ładny kawał modelu.

Sprawdzałeś zgodnośc wymiarową? Codziennie praktycznie patrzę na ten samlot w Muzeum Oręża Polskiego i jak patrzę na ten model to mi ta bryła coś nie pasuje, w szczególności jesli chodzi o kadłub i mam wrażenie, ze troche przód jest zadarty za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, ze troche przód jest zadarty za mocno.
Też mi się tak wydaje.

Poza tym przednia goleń zdaje się za mocno przechylać ku przodowi.

 

Ale model niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jeszcze fotka z np. pudełkiem zapałek, dla zobrazowania wielkości modelu. Generalnie ładny kawał modelu.

Sprawdzałeś zgodnośc wymiarową? Codziennie praktycznie patrzę na ten samlot w Muzeum Oręża Polskiego i jak patrzę na ten model to mi ta bryła coś nie pasuje, w szczególności jesli chodzi o kadłub i mam wrażenie, ze troche przód jest zadarty za mocno.

Być może .Ale te sugestie kierujcie do producenta .Nie ingerowałem w niego bo to niestety żywica .

A podwozie jest wzmocnione drutem,tak że bylby problem z krojeniem tego ustrojstwa ,Wszystko by sie rozsypało .Patrząc na fotki części czy modelu trudno prorokować ,to trzeba mieć w łapach aby naprawdę ocenić ten wyrob .Ja i tak przednią goleń poprawiałem ile sie dało bo instrukcja swoje a rzeczywistość swoje ,

Po prostu po wpasowaniu byla wychylona pod bardzo dużym kontem .

Co do porównania to już na warsztatacie pokazywałem porównanie do Spita

P9230920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kształt jest nieziemski. Błędy wytknęli, ale ja jeszcze od siebie dodam brak washa Bo widząc te nity bez washa to aż żal, a jak byś je uwydatnił to wyglądało by powalająco. A te nity sam robiłeś czy już były??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.